Jump to content
Българският форум за музиканти

Един пиниз


olygofren

Recommended Posts

За пик слайда - не е в скоростта проблема. Пробвай да натиснеш струната с перцето, да опре в прагчетата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, ако имаш предвид това, то то се прави много лесно...

Страшно ме изкефи "бомбата"!!! :green:

 

На мен описаното от автора на темата ме навежда на мисълта за фийдбек. Имам един записан ТУК, така че olygofren може да каже дали е това, за което пита. Не е усилен АМР-а досатъчно много и "хваща" малко бавно, а и аз не изчаках да се получи готино, но мисля, че за демо става. Как се прави: лампите на МАХ и т'ва е батка! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е това, ама не съм сигурен. Предполагам, че с едно уа и тежък кривоч може да се получи това, за което питам в As I Am.

 

Само да вметна един смешен случай: шефа ми отива в пощата и по радиото Гари Мур, точно с това парче. И в един момент провлачва дъъъълго на един тон, ама стои поне 20тина секунди, и пощаджийката: "Т'ва радио се развали!", а шефа: "Не бе, той Гари Мур така си свири".

 

:D

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Парижките алеи го прави точно така.

 

Поиграй си , като задържаш тона и съвсем леко масажираш, както сам каза. Дядо ти Джими Хендрикс я правеше тая работа с фийдбека много гъзарски

 

Току що чух и As I Am на ДТ там пиниза е същия само дето отваря с волюмето.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз за пик слайда - пробвай да го започнеш по-близо до бриджа и да не влачиш много бързо перото, а със сравнително постоянна скорост. Освен това не е нужно да го влачиш по цялата дължина на струната. Просто когато го правиш близо до бриджа, промяната в честотата на звука е по-осезаема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Само да вметна един смешен случай: шефа ми отива в пощата и по радиото Гари Мур, точно с това парче. И в един момент провлачва дъъъълго на един тон, ама стои поне 20тина секунди, и пощаджийката: "Т'ва радио се развали!", а шефа: "Не бе, той Гари Мур така си свири"...

Лелеееееее, това ме ИЗКЪРТИ!!! :green: :green: :green:

 

Къде точно в As I Am (мин./сек.)??? Благодаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Слейър - естествено, че става въпрос за фийдбек!!! Натискаш там което е прагчето, правиш много продължително и бързо цигулково вибрато и се приближаваш към усилвателя - и хоп готово!

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Извинявам се, че събуждам темата, но при толкова отговори и нито един точен - ето ви отговора от самия Кери Кинг (сори за лошото качество):

https://www.youtube.com/watch?v=HQt34Cx_NKY

Ето и по-качествен клип:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.