Jump to content
Българският форум за музиканти

Stompbox - How come


Recommended Posts

Ниско бюджетен, но интересен проект.

 

http://spot-music.eu/images/stories/audio/Indie/How%20Come.mp3

 

Програмиране ударни, част от бас, запис вокал, микс и мастер. Ако имате въпроси, ще се радвам да оговоря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква техника най-вероятно пита човека (микрофони, живи инструменти, аудио–интерфейс, евентуално микс–стая, мониторни колони и т.н.), а софтуера мисля няма абсолютно никакво значение какъв е дали FL Studio или Logic Pro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите ми бяха изпратени вече записани, бас и ударни на миди. Не ми харесаха и препрограмирах ударните, като запазих идеята. Басът е препрограмиран до последния рефрен.

Гласът е записан в нетретирана стая с SE 2000a.

 

Микрофонът минава през Studio Project VTB1 V Series преамп към Тескам и после в компа. Използвал съм семпли от Лоджик за ударни и бас. 

Много автоматизация по време на проекта, както за осъществяване на желано LoFi качество в начало, така и сенд на ефектите. Нормални за миксиране процеси като EQ, компресия....

Би било по-лесно ако ме питате конкретни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами например Таскама (марката на аудио-интерфейса най-вероятно е той), но какъв модел?
Семплите ги има в Logic, както и плъгините (EQ, Compressor и т.н.). Софтуери вече има всякакви из нета.

 

Евентуално монитори (какви, марка, модел), мониторни слушалки (малко вероятно според мен)?
Компwтъра очевадно е Mac, но какъв?

Евентуално китарите? Какви, през какво минават (същия преамп и интерфейс ли)? 

На мен песничката ми звучи като за филм, когато минава лирическо време, за да се направи преход в сюжета. Това ми хрумна на първо слушане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не това имах в предвид с питания. Мислех, ако на някой му е интересно спецификата на микса.

Както и да е.

Китарите ми ги дадоха готови, но поисках да са чисти. Минах ги през китарен симулатор. 

Тескама е 144 мк2. Мониторите са Tannoy Reveal от 2002 г, JBL 4410 от 1996 г. и  отрязани Neo от 5:1 система от 2005 г . Слушалките са AKG K-140 от миналия век, Monoprice 8393 от преди седмица и Нокиа от 2008 г. Мака е Хак с 8 гб Рам, и Intel Core i5. ...... но какво от това? Минато е през Mackie 24/4 и касетъчен дек Denon Dr 170

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мен ми е интересно защо си избрал такива панорами за вокала в началото. Яко е, но ми звучи странно. :)

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото парче ме изкефи доста.  :thumbup:

Според мен:

Баса задължително трябва да се изсвири ... ще подобри   многократно.

Барабаните   трябва да се  по-оптимизират за да звукнат   малко по реалистично.

На мен като цяло ми е   леко  глух микса ,  чинели и фусове  почти не се чуват (но може и да е търсен ефект де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетата нямаха бюджет, нито бас на който да изсвирят нещата. 

Миди файлът от който бяха направили плейбека си звучеше доста зле, а на мен лично песента ми хареса. За това и инвестирах от времето си, за да й предам по-добро звучене.

 

Естествено, че може още по-добре, но мисля, че в сравнение с първоначалния материал, това е поне 10 пъти по-добре.

Търсил съм LowFi звучене и за това барабаните в началото и на втория куплет звучат така. А вокалът в началото е интересен, нали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.