Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара -> Кубе -> Компютър


Cheffo

Recommended Posts

В Технополис има за ~12 кинта следния комплект:
кабел 3,5(м) жак към 3,5(ж) жак, ~2,5 метра
преход 3,5(м) жак към 3,5(м) жак
преход 6,3(ж) жак към 3,5(м) жак
преход 3,5(ж) жак  към 6,3(м) жак
преход 2х3,5(ж) жак  към 3,5(м) жак

Можеш да си направи всякакви конфигурации...
А ако имаш проблем със шума, сложи Noise Gate от съответния софтуер. Ще ти намали състейна, но пак е нещо....
Може да проучиш и тази джунджурия, но колко би помогнало......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. Ззбравих да допълня, че директното свързване на изход за слушалки, а още повече изход от високоговорителя към звуковата карта, още повече към кикрофонен вход е крайно неправилно и опасно за звуковата карта. Пази се от съвети на некомпетентни хора, защото те не носят отговорност за последствията от "съветите" си.

 

Изходът за слушалки е безопасен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и нищо да не се получи със звука - ще го преживея и просто по-нататък ще си взема процесор

 

Грешка! Седни си, 2! Процесор за 50 лв. не върши работа. Ако трябва да съм точен и за 500 лв пак е същото. Процесор е мръсна дума, кой каквото ще да казва.

Нали знаеш приказката за триците и маймуните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден 3 по милост. Много си става процесора но зависи какъв е и за какво ще го ползваш. Аз съм фен на Line 6 и техните играчки за вкъщи да се упражняваш на тихичко е уникално добро!  :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ииимам маалко опит в китара>компютър>кубе, което според мен е по-добър вариант но тук ще ми е малко трудно да ти го обясня и ако искаш дай си скайпа на ЛС и ще ти помогна много по-бързо.

- това е звукът който изкарах от компа с китара за 200 лева българска без марка просто казано боклук.

Предполагам че ако sound картата ти е горе долу прилична ще успея да го изкарам и на твоя компютър с малко повече обяснения :)

Иначе смисъла на китара>компютър>кубе е по-силен звук и доста по-добър според мен отколкото в колоните.

Между другото вмъквам че това е запис от преди година г/д и е първият ми някога затова свиренето въобще не е на ниво ^^

Редактирано от genatawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали не мога да намеря бутона за ЛС, защото съм нов потребител и все още имам ограничения или просто защото съм кьорав, пиша го тука

skype: revengeofnotorious

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с АМР-а в компа и обратното е бошлаф работа. Или само комбото (с някое ефектче) или само китарата и компа. И за двата варианта има писано с тонове - сядай и чети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не мога да разбера,явно имате мощни компютри да инсталирате гитар риг и подобни,моя е поне на 15 г IBM - слагам скайп микрофона пред комбото и - запис.Все се получава нещо.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама пичът не иска да записва (може би още не е готов с авторски парчета ;) ), ами просто да подобри звука на китарата си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка! Седни си, 2! Процесор за 50 лв. не върши работа. Ако трябва да съм точен и за 500 лв пак е същото. Процесор е мръсна дума, кой каквото ще да казва.

Нали знаеш приказката за триците и маймуните...

Да - защото абсолютно всеки човек, който свири на китара, трябва да го прави само и единствено през лампов стак. Независимо от нуждите и условията му!

Да подготвим кладата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Привет. За да не пускам нова тема, намерих подобна, макар и въпроса ми да е малко по-различен.

На кратко. Свиря китара>кубе>компютър>стерео-уретба. Правя го така понеже си пускам в слушалките музика (за да следвам ритъм) от ютюб или от уинамп. По този начин се стремя да допълвам пуснатата песен и за мен така материала се усвоява доста добре. Проблема, който срещам е, че при усилени на макс мастър волюм не се чува достатъчно силно и китарата, за да се чува добре, заглушава пуснатото от компютъра. И това при положение, че волюма на кубето е на 9 часа, а от настройките на звука на компа лайн-ин е почти на минимум. Това е така, понеже най - вероятно ще изгърмя звуковата карта. Ако усиля много кубето или от софтуера дам лайн-ин да е усилено, се появяват странни аномалии :)

Достатъчен ми е саунда от лайн-ин-а, но бих искал някой ако знае да сподели някакъв софтуер с който да засиля мастър волумето и по-точно wave сигнала.

Незнам до колко го обясних добре. Ще съм ви благодарен ако отговорите нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвано:

Китара -> кубе Fender Junior  -> слушалковия изход на кубето -> евтин кабел с два стерео мини жака -> line-in на дънната карта на подобно Gigabyte дъно -> ASIO4all драйвъри  -> Guitar rig 5.

Работи.

Гадно.

 

Трябва някакъв аудио интерфейс, иначе се мъчиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar rig съм пробвал и имам ASIO драйвъри. Интересното е, че без никакъв софтуер звука е зверски. Учудващо изобщо нямам нужда от симулатори на ефекти и каквото и да е било.  С Roland CUBE 20 XL съм и съм приятно изненадан от мъника. Особенно Lead канала на Extreme дава много здрав GAIN, но това е проблема, че съвсем малко да врътна volume-а и китарата заглушава звука от PC-то. И аз незнам, малко ми е странен проблема, но усещам, че и малко да е усилено кубенцето, звучи много добре. Може би трябва всички песни, които се опитвам да свиря, да ги тегля с много добро качество и да ги пускам през добур плеър. Може би просто е въпрос на пробване, но все пак, някой ако знае как да си засиля volume-а, ще съм му благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.