Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Искам да почвам да вкарвам вокали в моите тракове.

 

Винаги съм се чудил как хората които правят DnB намират вокалите за песните си. Те ли си ги записват, някои им ги пеят и им ги пращат, или пък теглят акапели? Тъй като най-вероятно и трите неща са верни, но пък аз не мога да пея и не ми се занимава много с други хора, почнах да си мисля за вариант с акапели. 

 

Слушайки много DnB забелязах, че самите тракове са много бързи (170 BPM нагоре), което е нормално, обаче самите вокали не звучат с такова темпо. Тоест, би могъл да ги сложиш и на песен с много по-бавно темпо.

 

В този момент ми хрумна, че технически погледнато, ако един трак е 180 BPM, а вокалите 90 BPM, те биха паснали заедно, защото просто вокалите са 2 пъти по-бавни, но въпреки това темпото е същото. Вокалите ще звучат бавно, но пък ще играят ролята на някой PAD инструмент примерно. Траковете на Netsky са типичен пример, супер бърз ритъм, а вокалите все едно са извадени от chill out парче.

 

Надявам се да разбирате какво се опитвам да ви обясня. Как смятате? Правилна ли ми е логиката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що забелязах, че в следните 2 песни:

 

Netsky - Everyday (не на руско ремикса)

Phaeleh - Losing you

 

Вокала е един и същ. Ползват една и съща акапела. Първият трак е DnB, вторият е някакъв вид Dubstep. Ровичках се из интернета и успях да намеря оригиналната песен с непроменените вокали:

 

Erykah Badu and D'Angelo – Heaven Must Have Sent You from Abovе

 

Това води до 2 заключения: или ползват само избрани думи и ги пускат като single shots на определени моменти, или BPM-а на вокалите е половината от този на инструментала.

 

 

Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :)

 

Аз правех грешката да търся вокали които са примерно със 180 BPM и се чудех що не намирах нищо. После почнах да си мисля, че примерно ако имат вокал на 100 BPM, го качват чак до 180, но отхвърлих тази идея защото прекалено много ще ги прецакат така.  :blush:

 

Никога не ми е хрумвало, че хората могат просто да смъкнат с 10 BPM-a вокал, вместо да го качат със 80...  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип лууповете ( включително и вокалните ) можеш да ги мърдаш до с около +- 15 bpm и ще звучат добре. С повече не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.