Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си направиш сам ел. китара?!?


Recommended Posts

Здравейте колеги,
Искам да попитам има ли някой от форума, който да си е правил сам ел.китара. Понеже имам в нас една доста стара ел.китара, останало е само тялото, грифа и 2 струни, но пък искам да се пробвам да и върна живота  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега! В отговор на въпроса ти - има! Това обаче, няма общо с другото, което искаш да направиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са такива коита са си правили сами ел. китари. А в българия има и много добри лютиери които възкресяват покойници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bassbull

Моят случай беше подобен. Прочети тази тема!

http://forum.muzikant.org/topic/132003-реставрация-на-23-годишен-puldin-bass/

Да тази тема я бях погледнал, благодаря все пак! :)


tatkoogi

Здрасти колега! В отговор на въпроса ти - има! Това обаче, няма общо с другото, което искаш да направиш!

Колега, защо пък да няма, ами към кой трябва да се обърна за помощ, ако не към хората, които вече са прави това, което аз ще се опитам???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "по-младичките" мераклии нямате спирка в творенето на грешно поднесена и съответно потърсена информация! То по принцип нямате и нужната култура на ползването на тая същата информация, която изобилства точно в този раздел на форума, /а ти си типичен пример/ което и придизвиква начина по който ти отговарям!

Ще ти отговоря детайлно, въпреки, че не съм сигурен в правилното тълкуване на написаното от мен.

Питаш има ли някой, който да си е правил сам китара - отговорих ти, че има. Така зададен въпроса подсказва желание да изработиш самостоятелно от нула ел. китара.Ти обаче искаш съвсем друго - да възстановиш такава, или както казваш " да и върнеш живота". Хубаво, начинанието е похвално! И сега, на по-късен етап става ясно, че ти всъщност търсиш помощ. Ама нали все бързате отново не става ясно каква точно помощ очакваш - само с информация /ще припомня, че раздела изобилства с такава/, с информация и практична такава или искаш някой друг да свърши целия процес по "връщането към живота"?

Разбира се няма да скрия, че веднага ми стана ясно какво точно искаш, но с написаното по-горе опитвам да дам пример как да се поднесе информация и как да се потърси такава. Надявам се да ме разбереш правилно! Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, защо във всеки форум има такива философи като теб?!? Като не можеш да помогнеш не е нужно да коментираш, все пак основната цел на форумите е да се ПОМАГА!  ДА, питам някой дали си е правил сам ел.китара- отговаряш ми има, е не бях се сетил че има, безкрайно полезна информация. Само, че зададения въпрос има продължение в което съм написал, че имам китара, която искам да я върна към живот тоест да я поправя, оправя. Написал съм какво е останало от нея, така, че зададения въпрос НЕ подсказва желание да изработя от нула ел.китара.

Поздрави и мерси за пожелания успех със сигурност ще се справя, добре, че все пак има хора, които желаят да помагат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,
Искам да попитам има ли някой от форума, който да си е правил сам ел.китара. Понеже имам в нас една доста стара ел.китара, останало е само тялото, грифа и 2 струни, но пък искам да се пробвам да и върна живота :)

 

И все пак тук има един единствен въпрос - има ли някой от форума, който да си е правил сам ел.китара.?Хората ти отговориха че има и вместо да зададеш следващия си въпрос относно китарата си ти тръгна да има се сърдиш -,, Колега, защо пък да няма, ами към кой трябва да се обърна за помощ, ако не към хората, които вече са прави това, което аз ще се опитам???,,

Ами подходи правилно.Тук хората помагат и то много.Просто отношението е важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, защо във всеки форум има такива философи като теб?!? ...

 

Такива "философи" като мен има, защото има питащи като теб! Запомни го!!!

Обещавам да не ти спамя повече темата и искрено ти желая успех. И за да не съм съвсем офф, един приятелски съвет - преди да направиш каквото и да е с китарата за която говориш я поразгледай... по-така. Почисти я, купи и постави струни и прецени /ако можеш/ ще и помогне ли "реанимацията" и струва ли си изобщо каквото и да е усилие и пари! Още веднъж успех!

 

P.S. А и ако решиш, че си струва, пусни някоя снимка, ей така да ми натриеш носа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е извода от цялата тая работа:
1. Задаваш въпрос във форума, който държа да отбележа съм сигурен, че ако се прочете целия, а не само първото изречение ще се разбере какво имам предвид.
2. След това веднага се появява, някой който държи да ме убеди, че не съм си задал въпроса както трябва.
И държи да отбележи, че НИЕ по младите мераклии нямаме спирачки в творението на грешно поднесена и съответно потърсена информация, нито нужната култура да за да я асимилираме.
След това в никакъв случай не трябва  да отговаряш на тези послания, защото все пак ОТНОШЕНИЕТО Е ВАЖНО.

Е благодаря все пак и за отговорите, който бяха по темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако питаш у некой авто форум

"Имам някаква стара кола в гаража,има 2 гуми,ще тръгне ли?" как ли ще ти отговорят..

Снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се обясняваш да беше написал ясно с подточки какви намерения имаш и какво искаш да правиш. Ето моя опит:

http://forum.muzikant.org/topic/62005-k-d-ciia/?p=716334

Но като тебе не празнословех а написах на лист А4 около 26 точки какво искам да се направи по китарата. Имаще конструктивно обсъждане и катарата се върна към живот. Това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли някой от форума, който да си е правил сам ел.китара

 Има много. ;)

 

останало е само тялото, грифа и 2 струни, но пък искам да се пробвам да и върна живота

Сложи и поне още 2 струни, настрой я леко и ако можеш да свириш, то тя е жива :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.