Jump to content
Българският форум за музиканти

Може би първият ми микс


Recommended Posts

Значи аз нещо не чувам като хората :D
Утре ще го чуя на мониторите, за да добия малко по-добра представа :)
Благодаря ти, за отделеното време :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скалъпих и аз нещо набърже. Иска още играчка, да се напаснат разни нива с аутомейшън, но не ми се занимваше толкова подробно. Има съвсем умерена компресия и това е умишлено. ;)

http://babythomas.name/Audio/NOTH-BabyThomasMix.mp3

Според мен основният проблем остават чинелите, след това еднократно записаната китара.

 

П.П. Можело е да експортнеш като стерео само "наистина стерео" траковете... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш подобно на моето виждане на нещата,  но на мен ми идва вокала малко тих, честно казано. 

Иначе басът много ми харесва. Как си го направил? 

А това за стереото, изобщо не съм се и сетил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право, всеки с вижданията си и вкуса си. Идеята е да чуеш различни варианти и да помислиш как да доближиш нещата в твоя микс до тези, които ти харесват в чутите примери. :)

 

Да, басът стана прилично добре. Дублирах файла на два трака и му сложих два софтуерни Bass Amp-а с различни пресети - единият по-нисък и плътен за обем, а другият по-хапещ. Сам по себе си никой не става ако е единствен бас трак в микса, но комбинирането им прави нещата доста по-интересни. ;) Освен това има и малко компресор, но той е по-скоро козметичен, отколкото коренно променящ звука.

 

За вокала не си много в грешка. Ще се опитам да обясня моята гледна точка. На куплетите пеенето е тихо, без тяга, почти като нормален говор. Това като се усили на мен специално ми звучи малко странно - изпято леко и внимателно, но се чува по-силно от цяла рок банда?!?! Затова предпочетох да е леееко по-тих, но да е по-естествен. Също така когато там го вдигнех - на припева избиваше над всичко. Трябваше или да се цепи на два канала или да се ползва аутомейшън за частична корекция. Но не го направих, щото съм мързел. :D

 

Ако искаш прати един МИДИ трак на барабаните да се опитам да ти ги пооправя и експортна с моя плъгин. Може да стане по-добре пък... :P

 

 

 

Надявам се и други да се включат, траковете са интересни за проби. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, ние с моя басист правихме някакви такива схеми. Даже на 3 канала пробвахме и изглежда това е начина, на този етап :D
Та няма проблеми, всички ни мързи понякога :D

 

Мислех на ЛС, ама ако някой друг реши, че му трябват, да може да си ги дръпне.  :drummer: 
http://dox.bg/files/dw?a=25a1c9fa62

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изцвъкам и аз по темата. Парчето, като цяло, е яко. Викам си "Я да видим ко ше стане със симулация на две записани китари...." Та в общи линии основната китара е в ляво и дясно, както би трябвало да бъде. Не съм си играл изобщо и снощи около полунощ за 10 мин сътворих ето това

https://soundcloud.com/martist/noth-demo-mix

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включа с по-яки барабани и по-напомпен, но все пак в разумни граници, микс. ;)

 

http://babythomas.name/Audio/NOTH-BabyThomasMix-SSD.mp3

 

Отново си има бъгчета и иска манипулации с automation на няколко трака, но няма да печелим Грами, я... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как, няма да печелим грами... да не съм чул! Хората само с един shure sm57 албуми-класики правят ние не можем... :D
Иначе интересна гледна точка имате всички, чакам и микса на Mairomaster и да си направя анализите  :music336: 
Meрси на всички, които се включиха дотук. Наистина ми е полезно, пък и надявам се не само на мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах доста работа през седмицата, но с малко закъснение и аз пристигам.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59307400/Noth%20-%20Thanks%20for%20the%20chance%20%28mairomaster%27s%20mix%29.mp3

 

Реших да използвам твоите барабани, понеже и ти си ги ползвал, да видиш какво може да бъде направено с тях. Иначе с добри семпли и баба/Baby Thomas може :P (майтапче де)
Използвал съм стандартните EQ, компресори и envelope shaper-a на Cubase за повече атака. Тайното ми оръжие в случая беше Soundtoys Decapitator, много добър плъгин, силно го препоръчва.
Имаше разни проблеми с отделните писти. Примерно силно изместената вляво панорама на overhead-ите, bleed от касата в долния микрофон на соло барабанчето и други по-дребни. Прочети опътването на Ez Drummer и ще се научиш да избягваш подобни грешки.

 

За китарите съм използвал EQ. Забелязах, че има пукания на някои места, трябва да внимаваш при записването. Също и editing-a не беше перфектен, хубаво е като заглушаваш местата където не свири дадената китара, китарната партия да почва и свършва точно на време. В твоя случай на няколко места е оставен шум преди реалното започване на партията и също има шум след завършването. Също някои fade-ове са леко пресилено по мое мнение. Това не са големи проблеми де, но е хубаво да се учиш да правиш editing-a както трябва ;)

Много кофти е това със моно китарата, та се опитах да я направя стерео до колкото може. Копирал съм моно частите на 2 писти, като едната избързва с 15 ms, а другата изостава с 15 ms. Тези времена се нагласят на ухо, като се следи за фазови проблеми. За допълнителна разлика в звука на двете, така че да стане по-достоверно стереото съм използвал леко различни EQ настройки, както и съм прибавил съвсем лек chorus на двете, пак с различни настройки.

 

За баса съм използвал широко известната техника, която Baby Thomas спомена по-горе. На ниската писта имам доста компресия, ниските е хубаво да са стабилни и плътни. На високата също има компресия и limiting, че да звучи равно през песента. Високата писта е прекарана през TSE Bod и след това през Ampeg SVT-4 Pro симулацията на Amplitube.

 

Вокалите - EQ и компресия, plate reverb. Също съм прибавил малко saturation за злоба :P

На master bus-a един Ozone 5 за ниво.

 

И това е общо взето, ако имаш въпроси казвай. Поздравления отново за яката песничка. Дай повече информация, група ли си имаш, колко човека сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лооол, доста ми харесва. Огромни благодарности, братле, много ми помагаш. 

Ъмм, имам въпрос конкретно за китарите. Стерео ли трябва да са по принцип?

Пуканията, може би понеже в случая са записвани малко аматьорски като цяло, но за в бъдеще мисля, че се справих с този проблем :D

Иначе за групата - да. Noth се казваме. Две години съществувахме като трио, но най-после (преди месец) си намерихме и втора китара и нещата отиват към по-добре вече. 
http://www.youtube.com/user/Nothbg/videos?flow=grid&view=0 
Тук го има и първото ни записче, ама на мен нещо не ми хареса как стана.. но благодарение на това, надявам се следващия да е по-добър :D

Много ти благодаря и като цяло за идеята да кача песента тук ;р ако се сетя какво друго, ще питам, а грешките, които правя ще се постарая да ги поправя  :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите конкретно за стила, а и при доста други стилове са стерео по принцип. Идеята е че звучи по-отворено песента, както и в средата остава място за вокал и бас. Заслушай се в коя да е популярна рок/метъл песен и ще забележиш.

Групичката ми харесва, свежи идеи имате. Продължавайте все така!

П.П. Миксовете на песните в youtube кой ги е правил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.