Jump to content
Българският форум за музиканти

Може би първият ми микс


Recommended Posts

Здравейте, пичове.
Като цяло скоро започнах да се занимавам със смесване и съм си направо начинаещ. Това е може би първият ми истински микс. Струва ми се, че се получи добре, но искам да чуя други мнения по въпроса. Така че, моля Ви критикувайте  :greenball: 


https://soundcloud.com/downingtn/noth-thanks-for-the-chance
П.С. песничката е авторска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи касата в центъра, че много дразни така. В песен от подобен стил (а и в доста други стилове), каса, соло барабанче, бас и основен вокал са почти винаги в центъра на панорамата.
Вокала е малко странен, може би заради изпълнението, най-вече на частта в началото. На припевите ми се причува back vocal, който мисля че не се връзва на 100% с основния. Може да си поиграеш малко с него, както като ефекти, така и като изпълнение, ако и ти не си напълно доволен от него.
Иначе доста прилично като за първи микс. И самата песничка е cool  :thumbs_up:

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ! Песента ми хареса, както и микса, ако не беше казал Майро, нямаше  да забележа че идва малко вляво касата, може би от room-а.Иначе "сухата" каса си блъска точно в центъра на тила. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните са доста сухи, вокала също...като цяло ползвай повече ривърб... и компресия и микса ще звучи малко по-различно ;) Всички се учим, така че ако има нещо питай :) Хората от форума са супер пичове и съм научил доста от тях  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че почти няма ривърб :D И на предното мнение за касата - в центъра е, може би верно от room-a е малко в ляво. 
Иначе да от много време чета форума и доста неща съм научил и аз. За това споделих, да видя какво ще ми кажат по-напредналите. 
Мерси за коментара :))))  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм по-начинаещ и слушам/чета, за да се уча.

Според мен, вокала излиза доста напред, аз бих го дръпнал назад.

Китарите, като звук ме кефят.

Има някакъв малък проблем да паснат точно баса и барабаните на китарите.

Тук вече предполагам си послушал изказалите се по-горе и

се надявам да чуя в скоро време подобрена версия.

Аз също съм на мнение, че песничката е куул. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята кефи наистина! Не се отказвай!!!

 

 

 

Освен хай-хет други чинели имаш ли? Защо? Намали го с 1-3 dB.

 

Китарите на двугласа са май 100% разделени ляво/дясно, а през другото време има само една "моно" точно в центъра. Лично на мен не ми звучи добре. Пробвай да събереш малко двугласа, а запиши въпросната "моно" китара още един път на съседен трак и ги сложи двете пак в ляво/дясно. Въпреки, че е една партия ще звучи по-обемно. Може да пробваш и малко по-други настройки на тона и/или EQ-то отново за по-стерео.

 

Баса е доста глух, наистина опитай да го дублираш на съседен трак и да му сложиш драйв/софтуерен АМР/EQ и да дозираш към основния.

 

Вокала ми се струва малко силен като ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, можеш да пуснеш сухите тракове тук, че който иска да се опита да ги смеси. Ще е полезно за теб мисля, да видиш различни варианти на песента си и евентуално какво е можело да направиш по-добре. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Baby Thomas, няма отказване братле :D. Яко се обучавам и само нагоре. Има и краш, максимално опростени са нещата :D, за китарите си прав, а баса е дублиран, но втория явно е прекалено тих. Тa, много ти благодаря за съветите, ще пробвам :)

Mairomaster, добра идея е това, може би ще ги кача утре. Дано да има мераклии обаче :D
 

Редактирано от Downingtn!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слаб в миксовете , ама поне ми е забавно понякога да имам подръка чужди тракове :)

 

пс. Много далеч от сухи тракове , особено около барабаните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно :))
Вокала на припева с какъв ефект е? Chorus? Че не съм много на ти с някои ефекти :D 
Аммм, барабаните, защото са семпли най-вероятно, ама другото си е както е записано :D
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.