Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Имам въпрос:

Има ли такова нещо като тетратдка таблатура на която да се пишат таблатури за китара... нещо като нотна тетрадка с 6 линии и ако има от къде мога да закупя такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обикновена нотна тетрадка с линийка си доразчертаваш шеста линия над/под петолинието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си нотописната програма Sibelius 6 и с нея можеш да си принтираш такива страници, както и да си пишеш ТАБУЛАТУРИТЕ.

И линИИ се пише биз "Й" на края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я някои да ми каже продават ли се някьде направо готови таблатури , имам пред вид в книжен формат , че ми е писнало да ги преписвам от нета , лредпочитам да ги гледам на хартия а не от компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нищо не ти пречи да си разпечаташ тези от компа.

  Да, продават се китарни табулатури, но предимно в чужбина и струват пари.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е хубаво но аз ги преписвам от тук http://www.songsterr.com/ как да ги разпечатам а и нямам принтер но не е проблем да си взема , кажи от кой саит може да стане това нещо и как да го направя , защото не сьм най големият хакер на света .....и да питам тези които ги продават готови само на отделни парчета ли са или на дадена група каквото са издали до този момент и каква им е цената горе долу де , ориентировьчно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш табулатури в power tab, guitar pro, PDF и др. формати можеш да си ги разпечаташ.

От songsterr.com нямам идея дали става.

Вероятно с print screen би се получило нещо.

 

Ето най-известният издател на печатни издания с музика:

 

http://www.halleonard.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви пичове за информацията и линковете , но няма да мога да се оправя с тия програмки и щуротйки , явно ще си остана в каменната ера вьоражен с тетрадка и химикал , ако ги намеря в книжен вариант някьде от БГ няма да ми е проблем да си платя за тях , както видях всепак не са много скьпи 30-35 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.songsterr.com/a/wa/plus  Ако искаш да разпечатваш от тук плащаш по 9,90 долара на месец и директно може да си ги печаташ, а ако се свържеш към фейсбук за всеки твой приятел, който отвори страницата печелиш по една седмица безплатно използване на всички екстри. Иначе аз оттам си ги печетам с PrintScrn, слагам го в Paint или Word и си го разпечатвам.

Ако искаш имам 30-40 готови таблатури мога да ти ги пратя ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си нотописната програма Sibelius 6 и с нея можеш да си принтираш такива страници, както и да си пишеш ТАБУЛАТУРИТЕ.

И линИИ се пише биз "Й" на края.

Прощавай моя грешка,изках да кажа линийки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отнася се за / peter maksimov / , ЗДРАВЕЙ , понеже си писал че можеш да ми пратиш разпечатани таблатури да се разберем ,скаипа ми atanastop , пиша ти тук понеже май нямаш право на лични сьобщения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво е тоя целия калабалък като просто можеш да си инсталираш Guitar Pro, както написаха колегите по-горе. За GP таблатури дал господ колкото щеш всякакви. И с GP ако искаш принтираш, ако щеш си ги хващаш от компа кеф голям, избор голям. Не е трудно, не изисква големи усилия.

А ако нямаш принтер вкъщи:

Отваряш GP и просто си експортваш таблатурата в PDF качваш на мейл или флашка и принтираш на воля където щеш, каквото щеш.

Простичко!

А тука се развъртат някакви контакти, чудесии и т. н.

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.