Jump to content
Българският форум за музиканти

Колеги Помогнете.Външна звукова карта-ПРОБЛЕМ.


kokotrikcs

Recommended Posts

Здравейте на всички.Имам проблем с външната ми звукова карта.Смятам че тук има компетентни хора който знаят отговора на моя въпрос и затова ги моля да ми помогнат.Та... когато пускам mp3-ки от моя лаптоп(Acer-не зная точно модела но мисля че е двуядрен интел на 1.6  и 2gb ram с OС-XP друго не се сещам).Използвам вградената звукова карта на моя dj mixer- Denon dn-x600 и всичко е ок с изключение на това че понякога(1-2-3 пъти на песен) звука забавя(насича,) за час от секундата.Когато използвам аудио сигнала от вградената аудио карта на моя лаптоп-проблема изчезва.Сменях латенцията от програмата с която работя-Virtual dj 7 -няма промяна.Интернет-спрян.Всички програми който могат да натоварят процесора-спряни.Виртуал dj-преинсталирана.Асио драйверите-обновени.Направен тест с друга външна карта(креатив)-ок.Какво да правя?Благодаря предварително.Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се насочил към драйверите.... Звуковата карта има ли собствени Азио-драйвери или ползваш чужди?

Тук наистина има специалисти и сигурно, ще подскажат нещо?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека да почнем от там - 

усб порта как се вижда като прекъсване - в смисъл IRQ адреса споделя ли се с някое друго устройство? ако с другите карти нещата са ОК, то тогава трансфера по усб порта не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се насочил към драйверите.... Звуковата карта има ли собствени Азио-драйвери или ползваш чужди?

Тук наистина има специалисти и сигурно, ще подскажат нещо?!

Звуковата карта си имер диск и първо пробвах с него,но после опитах с драйвери от denon.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека да почнем от там - 

усб порта как се вижда като прекъсване - в смисъл IRQ адреса споделя ли се с някое друго устройство? ако с другите карти нещата са ОК, то тогава трансфера по усб порта не е наред.

Не зная какво е IRQ(Утре ще проверя защото вече изнемогвам),но с друга зв карта със същия кабел,на същия usb-port всичко е ок.МЕРСИ  за вниманието на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.