Jump to content
Българският форум за музиканти

Elementare Theorie Der Musik


Recommended Posts

:o не искам да се заяждам или нещо такова , ама ми е интересно-кои (колко) от барабанистите пишещи тук са прочели ( и разбрали ) елементарна теория на музиката, говорите сега за тoз форшлаг и ми стана чудно сред опитите да го дефинирате, всъщност доколко сте запознати с основната терминология ( тва звучи грубо ), отнасяща се дори само до свиренето на ударни инструменти....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:o не искам да се заяждам или нещо такова , ама ми е интересно-кои (колко) от барабанистите пишещи тук са прочели ( и разбрали ) елементарна теория на музиката, говорите сега за тoз форшлаг и ми стана чудно сред опитите да го дефинирате, всъщност доколко сте запознати с основната терминология ( тва звучи грубо ), отнасяща се дори само до свиренето на ударни инструменти....

За пръв я чувам тая теория...откъде може да се прочете...смисъл това книга ли е??? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o не искам да се заяждам или нещо такова , ама ми е интересно-кои (колко) от барабанистите пишещи тук са прочели ( и разбрали ) елементарна теория на музиката, говорите сега за тoз форшлаг и ми стана чудно сред опитите да го дефинирате, всъщност доколко сте запознати с основната терминология ( тва звучи грубо ), отнасяща се дори само до свиренето на ударни инструменти....

:(:o А защо ни караш на немски да 4етем,неможе ли на български? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:o  не искам да се заяждам или нещо такова , ама ми е интересно-кои (колко) от барабанистите пишещи тук са прочели ( и разбрали ) елементарна теория на музиката, говорите сега за тoз форшлаг и ми стана чудно сред опитите да го дефинирате, всъщност доколко сте запознати с основната терминология ( тва звучи грубо ), отнасяща се дори само до свиренето на ударни инструменти....

За пръв я чувам тая теория...откъде може да се прочете...смисъл това книга ли е??? :o

Не бе Коко,тва е някое тоалетно романче,засядаш някъде и го "прочиташ" :(

А към автора на темата:"Колега",за да си позволяваш въобще да говориш за Учебника по Елементарна Теория на Музиката,трябва да си на ниво от R.A.T.M. свирени с ученическата банда в някое читалище,на горе-е и аз не се заяждам :o

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм и в трети клас и да пея песни на Кичка Бодурова и да говоря за тая книга, може и да съм на 25 и да свиря в някоя ултра турбо прогресив група и нищо да не знам по въпроса... Книжката изглежда мъничка :o само изглежда :o , авторът е Парашкев Хаджиев , заглавието както стана ясно е "Елементарна Теория на Музиката", пише доста важни неща, аз се запознах с книгата защото редом с барабаните тръгнах и на уроци по солфеж, които ми помогнаха да си обясня доста неща ... а и да "попея" :o и аз някоя песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Простотията ходи по хората...

Спомням си, че и аз се запознах с този учебник преди двайсетина години, но не мисля, че това ми дава право за назидателен тон и цинизми!

 

И както и преди съм казвал - от знанието за отделните елементи на музиката до тяхното осъзнаване има доста крачки.

 

Влад

 

п.п.

"Аз знам, че нищо не знам"

 

п.п.п

@аладине, извинявай, че пак хвърлих око в "тъпанарския" форум, но ми стана интересно..

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко бе. готино е да я четеш тая теория...аз лично препоръчвам да я разцъкваш с пиано...смисъл докато я четеш да пробваш нещата как звучат и защо и ала бала (естествено няма нужда да пробваш да свириш комплементарни ритми на пианото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.