Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Не сме забравили, просто времето е малко нещо напоследък. Два ефекта, които си получиха кутийка от опашката. Обещавам да направим по-добри записи за демо ....

Orange Squeezer (компресор/буустер/fat tone adder ? :) и аз не знам как да го класифицирам :) )- с малък мод - външен потенциометър за настройка на вътрешния волтаж. В оригиналът е тример, който ако свириш с различни китари/адаптери трябва да отваряш и настройваш всеки път едва ли не, защото иначе започват едни неприятни претоварвания.

В демото, което записах късно усетих, че трябваше да свиря по-дълги ноти, за да се чуе страхотното удължаване. В момента на демото ръчно е изравнено (почти) нивото на чистия усилвател и след това откъса с компресор - разликата, която се чува е доста малка, но чуваема и то в посока, която според мен е чудесна. Опитал съм се да опиша в демото, къде какво свири.

8668895943_0b40226bca.jpg8668890679_f9ab3526c0.jpg

http://soundcloud.com/synchu/os-bm-hrm-wgs

 

Следващият е отличен драйв с интересно име Himmelstrutz Fetto :) Да това наистина е 10 позиционен DIP ключ, в който се настройват различни честоти и други параметри(bass 1,2 mid cut, bright 1,2, treble cut, gain 1,2) плюс още два тримера :) Не, не съм изпробвал всички комбинации още (след това окабеляване, мисля да направя 10-ина фъз фейса за отпускане) :) В оригиналът ДИП ключа е 4 позиционен + двата тримера. Останалите настройки са направени с джъмпери, които тук са изнесени на DIP.

Изключително разнообразен и добре звучащ драйв, като Volume влияе на Драйв и обратно, и Tone контрола също си взимодейства. Звучи чудесно както при нисък драйв, така и при по-силен, според мен. Дефинитивно ще заеме постоянно място в арсенала.

Следващата седмица ще пристигнат още един тип транзистори (използват се JFETs на Toshiba, които естествено, вече не се произвеждат и изнамирането им е приключение само по себе си), с които ще тествам отново как звучи. Тъй като ефекта ми хареса много, го направих с малки екстри, като silver mica кондензатори и разни други салтанати (fairy dust по транзисторите, резисторите прекарани през пясък от Сахара събиран на лунна светлина във високосни години и подобни ;) )....

8666794320_782c985309.jpg8665686355_51524f4918.jpg

http://soundcloud.com/synchu/hsf-strutzy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изби всичката риба в морето и попчетата в локвите на недостроените строежи в Люлин :)

Пък на мене ми се свършиха плюсчетата точно в този момент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали съм ценител на оригиналите, без модификации, реших да сканирам оригинала на оранжевия изтисквач. Почувствах се като чичо Скрудж, докато ровех в планините с документации.

baja-patak.jpg

Все пак доста години са отминали от получаването; някъде края на седемдесетте. Ама успях да го изровя! Беше в комплект с останалите "цветове" на Dan Armstong - Blue Klipper, Red ranger, Yellow humper, Green ringer и Purple peaker.

Ако има интерес (И сте послушни), може и останалите да кача на сървър и да приложа в тази хубава тема.

Този комплект беше в изпратената ми документация от Musitronics ( с MutronIII, BiPhase, Octave Divider, PhasorII)  :secret: .

ORANGESQUEEZERsch_zpse433c564.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха, специално при Squeezer-a съм се придържал повече от обичайното към оригинала.

 

Е добре де, има и още два променени елемента (повече ми харесва как звучи), освен очевидно неудобната кутия на оригинала (няма никакъв шанс да се използва със Стратокастър) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйва с нацисткото име наистина е много приятен, но един поглед към сто и едната жици и се отказах :) напомня ми на гОблените на баба ми, бог да я прости. Необходимо е желязно търпение за подобен подвиг. За постигане на 227-те комбинации кутийката следва да стои отворена, предполагам?

 

Пи.Ес. На втори поглед, Synchu, мисля че тоя драйв бие всички рекорди по метраж кабели на брой кутийка :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахха :) Няма да ти показвам какво е под основната платка :)

Ако си виждал мрежов рак отзад (или отпред според някои, моята препоръка е винаги това да е обърнато към стената :) ).

gameplay-dm-nyc.jpg

Много прилича (е малко по-подредено е).

По принцип, за максимална гъвкавост, може естествено всичко да се изкара на Ц/К ключета на кутията, но тъй като аз не съм по постоянното щракане - нагласям както ми харесва и си дрънкам. Ще тествам още няколко комбинации, чисто от интерес разбира се.

 

Оринджа не го подценявайте - трябва да му направя по-добро демо, но е страхотен ефект/компресор/буустер/оцветител....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя път от мен ХАХАХАХА :)))

25 ЦК ключета :)

Ще бъде много интересно. Може да пробвам.

Новото име би следвало да е Dan Armstrong The Grey Hedgehog :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Химелщруца няма нищо общо с Дан Армстронг :)

 

П.П. след малко ще поразчистя, че много сърверен капацитет заемаме с чата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, ама исках да е леко и меко... нали в тази тема сме

 

Хубав край, хубави хора... хубава тема  :metalist: 

 

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.