Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Съвсем напротив. Пусни го ... със семпли :) Да си го имаме за пълнота най- малко. Много интересен и добър драйв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu Много харно звучи тоя драйв! Телекастъра също звучи много готино!

 

@jabs Супер изглежда Бугито, много чистичко и спретнато си го навързал, Браво! Очакваме с нетърпение семпли. Хайде не го ли реанимира тоя комп вече?

 

thinlizzythunderylightn.jpg

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях един прекрасен начин за vintage mod, който за съжаление не го виждам да е приложим при ефектите :(

'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е много зловещо, честно казано. Позволих си да оставя линка само. Нещо съм станал суеверен напоследък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dr.Boogey.

 

Преди опаковката --->

img1075su.jpg

И опакован горе-долу, без много претенции за красота и обаяние :) --->

img1087f.jpg

 

Малко звук --->

https://soundcloud.com/darth_jabs/dr-boogey-gibson-lp

 

За мен този педал е някакво безумие. В началото на записа гейна е на около милиметър от тотално изключване на звука, тъй като се опитвам да вкарам педала в стандартната ми и любима блусова звукова рамка. Не е правен за това, определено. Както писах и преди, Бугито е всичко от много гейн до дъскорезница. Опитвам се да наподобя някъв метъл, но не ми е в кръвта и си личи на записа, както и да е, можете да добиете представа. В началото е абсолютно чист амп (Egnater Tweaker - Hot Channel с минимален Gain). Китарата е LP, основно бридж адаптер. Не спестявам тоталната мазня накрая, с нек на 10 и гейн на 10. Брррр.....

Много интересен педал, но просто не е моят тип. Въпреки това не съжалявам че го направих. Има много опции за "tweak"-ване, ако на човек му се занимава. Четирите J201 оставих на препоръчаните 4,5V, но има мегдан за експерименти до 5,5 и дори 6V...тресня, но от друг тип  :) В тази връзка, качествени и хубави тримери на четирите транзистора са задължителни. Иначе няма настройване.

 

И накрая, след месеци спъване в кабели и тенекиени кутии по целия под, жената ме заплаши с развод и така се роди The Jabs Pedalboard Ver.1:

 

pdlboard1.jpg

 

pdlboard2.jpg

 

Скован набързо и от остатъци, но все пак свидна рожба, та да се похвалим на махалата :)

НЕкои педали заминаха по шкафовете, с други се залюбихме и буквално ми залепнаха на педалборда :)

Тук му е мястото за искрена благодарност към един от обичайните заподозрени във Форума - Инж.Манов, а.к.а. Парният Валяк  :)

Безупречен Soundman SM3109 - захранване за 10 педала, срамежливо скрито под дъсчената стряха.

Аферим, машалла и сполай ти Тони !

 

Поздрав на DIY гилдията, не отписвайте темата :)

Synchu, ти си на ход :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво @Jabs  :bravo: супер си!

 

П. П.

Женати е много търпелива  :yes:

Аз бях принуден да си направя помещение, в което да си преместя всичките китари и сега започнаха да изчезват гримове  :whistle:

Не знам защо обаче като чуе за китара и всичко свързано с нея се превръща в "настъпен пинчер" ех любов, любов  :butcher:

Утре ще и покажа снимката на борда с ефектите ти да видя как ще реагира :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mad Professor Snow White Autowah.

 

Жесток, уникален педал ! 

Забавлявам се като хлапе току-що получило неочакван подарък за не-рожденния си ден  :)

Бях се засилил да запиша Phase 90, но за моя изненада Аутоуа-то тръгна от раз... и токущо осъзнах че са минали два часа в свирене  :)

 

Вътре --->

img1106y.jpg

 

Вън --->

img1107h.jpg

 

Минутка с китарата и педала, без претенции да мога да обхвана огромния свят от звуци които гадинката подарява ---->

https://soundcloud.com/darth_jabs/snow-white-wah-fender

 

Ето и едно истинско ревю --->

 

Само една от многото закачки - чрез 'sensitivity" се контролира атаката с която свириш, респективно, кога да се включи уато. Тоест, врътка на 9 часа - уа само при

остро и агресивно свирене, "меките" пасажи ги пропуска. И обратно, на 2 часа ... вие повече от Crybaby  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакват се следващите стъпки - Zipper, Queen Wha и накрая MUTRON III  :excl:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее... Пусна ми мухата. Сега ако ми обясниш какво за бога е "optocoupler", почвам директно Мутрона ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има обаче един малък проблем... Не съм виждал C/P ready projects  за тези неща. Ако откриеш някъде, пусни да ги видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.