Jump to content
Българският форум за музиканти

Мноого спешен въпрос


toi35

Recommended Posts

Силно се колебая между две китари:

 

1. http://www.hamerguitars.com/?fa=detail&mid=897

 

2. http://www.telesound.bg/catalogue/omen-extreme-6/

 

нуждая се от мнение.

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шектъра е чук, слушай Стъмпи (Nevermore). От него си взех Schecter Omen 7 и китарата няма никакви забележки. Освен това отношението към клиентите в магазина на Telesound е 10/10, така че въобще не се колебай да отидеш до там, сигурен съм, че ще намериш китарата, която искаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има между тези две китари,че питаш коя да си вземеш?

Едната е с флойд другата без.Едната е мейпъл,другата махагон.Едната е с EMG-H4,другата с

Schecter Diamond Plus.

На теб китара с флойд ли ти трябва или без?Какъв стил свириш?

Не може така да се пита коя да взема и да ти кажат хората,според никакви критерии.

Редактирано от Heartman
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Floyd sucks

=> Omen.

 

Често модераторите и VIP лист правят забележки за такива мнения, защото понякога са подвеждащи. Ако ти лично не се справяш с Флойда или не му намираш приложение, не значи, че не струва.

 

Иначе в случай, че колегата няма опит (което се предполага) - да, може да пропусне Флойд Роуз, като за начало.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай ги и двете, знам че Hamer-a го има в София. Трябва също да кажеш, дали имаш нужда от Floyd, защото повярвай ми, сложно е да се работи с Floyd. Ако ти попадне в ръцете китара с гореспоменатото приспособление за късане на струни, поиграй си с ръчката, ако ти е забавно, взимай.

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойдът е сложен, труден, непонятен и проблематичен само за хора без мозък /или такива, които не го използват както трябва/. Дори държи доста по-добре строй.

 

Оттам нататък дилемата е само дали ти трябва и ще го използваш.

Редактирано от Yves
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или такива, които регулярно бендват повече от една струна и не искат китарата им да изфалшивява тогава :) Ако имаше златна среда, всички китари щяха да са в нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И горното не е вярно, по простата причина, че различните размери струни се разтягат и отпускат различно.

Но това е друга тема...

Floyd Rose системата е все още най-добре държащата строй (стига да е качествена).

Колкото до това коя китара е по-подходяща... отговора не е толкова прост.

Но понеже най-вероятно става дума за начинаещ, отговорът ми е: по-евтината и по-опростена като конструкция от двете.

Когато си начинаещ и не си много наясно с устройството и механиката на инструмента е по-добре да си с максимално по-лесен за поддръжка такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Когато бенднеш една струна, всички останали падат, заради това, че малко или много вдигаш целия мост барабар със струната. Освен туй напъваш повече, за да направиш един и същи бенд, защото част от силата, с която напъваш, отива за да надигне моста :) Физика. Което не означава, че е "гадно", щото пък ти отваря една друга камара възможности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря за отговорите...

накрая взех друга китара от човек от форума:

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/SG/Epiphone/G-400-Custom.aspx

 

мисля че не сбърках...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.