Jump to content
Българският форум за музиканти

Връзване на не-EMG адаптер във схема на EMG


Recommended Posts

Здравейте, имам един въпрос свързан с тези конекторчета на EMG.

Имам от тези евтините Jackson-чета и в бъдеще смятам да си купувам по-скъп, но дотогава просто ще сложа EMG ALX адаптер на тази, по късно и H-2N, но няма да е скоро, затова известно време ще трябва да карам със сегашния си нек, а аз наистина го ползвам. Проблема е, че EMG вървят с едни конектори, как точно ще свържа джаксънския нек и суича между адаптерите със схемата на EMG? Благодаря предварително и се извинявам ако такава тема е създавана преди, аз не намерих ;/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно просто ще го запоиш без конекторите, които се ползват от EMG. На последната схема от PDF-а, който е дал колегата се вижда нещо, което се ползва, като терминал (онова с клемичките за отвертка). Та там където му се вкарват конекторите на въпросното терминалче си има изкарани изводи на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм ума ми малко не може да побере цялата картинка: един EMG ALX адаптер, готиния потенциометър който идва с него, стандартния tone потенциометър(не-EMG), jackson не-EMG адаптер и не-EMG суич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та това имах предвид, ще дойде в комплекта. Долу под клемичките има изкарани изводи на платката, като всеки един извод си е надписан. Просто му поиш масата и сигнала на пасивния адаптер там и после си връзваш превключватела към клемичките в ляво и си ти.

emg_pickup_buss.jpg

Ако имаш бегла представа от ел. връзване и окабеляване на китара ще се справиш. Аз съм връзвал вече 2бр. китари с EMG предстои ми 3-та.

Лесно е, ще се справиш!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пръв път чета подобно нещо. Че то има ли адаптери които се продават със суич. Китарата предполагам си има! Него ще ползваш! Предполагам имаш предвид за копчето превключващо адаптерите?

Първо си купи адаптера щом си решил. После може да ми пишеш на лични и ще ти обясня подробно как да си вържеш китарата. :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии гледам схемите на EMG са със сума ти буксички дето се закачат на суича им, обаче аз нямам суич на EMG. Ако не са много скъпи д аползвам моя, че да не се стига до запояване? (да, за този между адаптерите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползва се този на китарата, който си е в момента! Като стигнеш до монтажа ще помагам лесно е!

Без поене няма как да смениш адаптери :greenball: ако имаш път към София ще ти ги монтирам безплатно за около 30, 40 мин. :metalist:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, няам път към София и знам как се борави с поялник, просто ме притесняват тези готините конекторчета на EMG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се. Мерси много за вниманието, момчета, като купя всичко ако има проблем може да питам пак. Успех в живота \m/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.