Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan или EMG?


Zollok

Recommended Posts

Здравейте,нов съм във форума,търсих дали някой е писал по тази тема,но не видях нищо подобно.

Най-накрая след 5 седмично чакане,от Америка ще ми дойде Ibanez ART100.

 

Нямам си на идея как звучат тази китара по простата причина,че аз съм левичар и разбира се в нито един ама НИТО ЕДИН магазин не продават моята китара.Таа си мислех,че ще искам да сменя стоковите адаптери с едни Seymour Duncan-и или EMG-та.Обаче проблема е,че не мога да преценя кое е по-добре по простата причина,че в нашата прекрасна държавка няма нито еднa ш***** китара за левичари,която да е с EMG или Seymour Duncan за да мога да пробвам да видя за какво става на въпрос.

 

Наистина си нямам на идея кое е по-добро,знам че то си е до предпочитания,но аз искам адаптери,които да ми покриват абсолютно всички стилове,освен най-хардкор,в смисъл без дет и блек. Идеята ми е,че не ми е нужно да могат да поддържат яката тресня,трябва ми как да кажа... аммм лека тресня? Искам и да мога да свиря и джаз,гръндж,пънк ии също клийновете да ми ги държи добре.

 

Знам,че съм претенциозен и това зависи и от китарата,но искам ориентировачно да ми кажете към какво да се обърна.

 

И друг въпрос-Активни или пасивни?

 

Благодаря ви много за отделеното внимание,наистина ще ми помогнете много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си претенциозен, като сложиш SD или EMG върху левичарска китара, надписите ще седят наопаки.

Останалото от колегите, аз отивам за банички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако искаш метъл (най-леко слеър или металика и нагоре към по-тежкото) активни задължително. Както и ти каза си е до предпочитания. Лично аз в последните 2 години съм много очарован от дънканите. Не само пасивни, но и най-вече активните им адаптери в последно време. Аз съм с дънкан дизайн, което е евтината серия на дънкан и съм хипер доволен!!! Свирил съм всеки стил и във всеки 1 от тях звука е много добър... за сейнор дънкана ще е в пъти по-добре. Доколкото съм забелязал ЕМГ са по насочени към активните и са много добри за яка тресня, но щом не искаш дет и блек и подобните аз те съветвам за Сеньор Дънкан. Но според мен задължително вземи АКТИВНИ.

Редактирано от wolverine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не можах да се въздържа.......................

 

Абе пич , стига вече простотии......................

 

Потърси в гугъл малко инфо по въпросите които те интересуват , стига с това наготово.........

 

И кво като няма левичарска китара с тези адаптери , пробвай с нормална.......

 

И разбери няма такова нещо ( не само китара , не само адаптери , а всичко останало ) с което да се прави всичко !!!!!!!!!

 

Всяко нещо е индивидуално и направено за определено нещо с което се получава най-добре , останалите варианти са компромисни.

 

Ето затова не се свири Пантера с китарата на ББ Кинг и не се свири ББ Кинг с китарата на Димебаг Дарел.

 

И както многократно в този форум , а и на други места е обяснявано , НЕ МОЖЕ със сто лева , да звучиш като Стив Вай !!!!!!!!

 

Като начало пробвай да се научиш да свириш , и след 10 години ще имаш отговор на почти всички въпроси , които си задаваш в този момент относно музиката !

 

Не ти трябва смяна на адаптерите , а ти трябва добър учител по китара и много, много , много труд .

 

Успех.

Редактирано от marketmaker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз друго не мога да разбера - като си левичар чаааааак толкоз ли си недъгав, че да не можеш да удариш един акорд "наопаки" и да чуеш как звучи някоя китара? Не знам как някой който даже не те е виждал и чувал очакваш да и каже кой адаптер на Тази китара е най-добър за ТЕБ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O rly?

Пич отдавна съм се разровил за мнение,но форума е затова.Да се допиташ до хора,които знаят и ще ти помогнат с кеф.На тебе като не ти е кеф и се дразниш на такива теми,имам едно мноооогоо зверски просто решение,може да ти е било малко трудно да се досетиш какво е-Не влизай в тея теми като не ти харесва.

Това,което питам не от сорта на:искам да си купя техника за 100лв,а за много повече.Това е въпрос,който засяга и много други.

Научил съм се да свиря и няма нужда да ми казваш да се уча и да ходя на учител.

Както сам написах,не може да се постигнат всички стилове това ми е пределно ясно

"Знам,че съм претенциозен и това зависи и от китарата,но искам ориентировачно да ми кажете към какво да се обърна."

Чети темичките хубаво и не храни,като не ти е кеф влизай в темите,които са за "Каква хубава китара мога да си взема за 100лв?" Там можеш още повече да храниш без проблем,та да оправиш и световния глад дори.

 

Ако искам да звуча като Стийв Вай,лесно е,отивам и си купувам китарата му,не съм казвал,че искам да звуча зверски добре,просто искам да си направя гиъра още по-як

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Seymour Duncan и EMG имат огромен брой модели адаптери. Отиваш на сайта на производителя, там си има пълен списък на произвежданите продукти с пълна характеристика на продукта и "sound samples". Гледаш, четеш, слушаш и харесваш, след като се ориентираш към някой модел, преглеждаш youtube за повече примери, четеш ревюта и така... Никой не може да ти избере адаптер, сам трябва да я свършиш тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако искам да звуча като Стийв Вай,лесно е,отивам и си купувам китарата му

Хората си бият главите в стената, а то било толкова просто...

 

P.S. И аз ръся тъпотии, не се обиждай. :D

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zollok, както и да извърташ нещата, вместо да опонираш на хората, които се опитваме да ти помогнем - не да избереш нещо по твой вкус а да превъзмогнеш мързела си и да си мръднеш пръста за да си направиш избора, нещата седят така. А като Стив Вай ти гарантирам, че няма да звучиш и грам, ако ще да те качи на сцената и лично да ти връчи китарата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз от скоро съм с активни EMG 81/85 за S.D. нищо не мога да ти напиша. :)

Впечатления:

1. Лесно се свири.

2. Звучи плътно.

3. Имат голяма атака и тоновете се чуват отчетливо.

4. С тях има повече гейн.

Това са разликите спрямо старите стокови адаптери на китарата!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси lyu_records,за инфото.

Един приятел току-що се върна от Америка,той има 2 Ibanez-а,които са горе-долу идентични и на едната има EMG,а другата Seymour Duncan и ми каза,че ще ми ги даде да им обърна струните,че да ги пробвам и двете и да видя,кое повече ще ми хареса.

Мерси много за помощта.

 

Съжалявам ако съм направил впечатлението,че въобще не съм си мръднал пръстта да видя как стоят нещата,мислих, че тук ще ми помогнете да направя горе-долу някакъв избор ама явно аз нещо съм сбъркан и задавам тъпи въпроси.

 

Благодаря на всички все пак,извинявам се,че ви занимавах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.