Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Аз не съм конфликтна личност! Валяк ще се наложи ти да се промениш и да приемеш, че на тоя свят съществуват хора с различни мнения и интереси и не е нужно човек чак толкоз да се втОрачва в нещата. А форумите са за тая работа.
Не че се Обиждам от поста ти по какъвто и да е начин но мисля, че темата е свързана с едно малко жълто камионче, а въпроси от типа ще се променяш ли, що се върна и т. н. може да ми ги пратиш на ЛС вместо да занимаваме няколко стотин човека със спам от типа "кво стаа"
Ето ти и отговор на въпроса ти.
Върнах се защото имаме общи интереси с хората които пишат.
И не няма да се променя пак ще си пускам DIY темички и ще спорим по някои казУси!
Но моля те Валяк нека да НЕ занимаваме хората със спам НИКОМУ НУЖЕН Е!!!
Благодаря за вниманието :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ви правилни части от всичките десетина?

Обикновени резистори, най-евтиния оп-амп от серията, керамични кондензатори и масово разпространените навремето германиеви диоди (например 1N34, които и сега не са проблем за намиране) ............ звучи добре, ама айде чак пък толкоз. 

Антилогаритмични потенциометри се намират елементарно -> musikding.de, banzaimusic.com, ebay.co.uk, ebay.com, mammothelectronics.com и още поне двайсетина сайта. 

От LM741 до LM741 има разлика. Зависимост от производителя дали ще завършва на CN и т. н.

От 1N34 до  1N270 има също разлика.

Малките разлики правят големите неща истински! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изсилвай :) Тези неща, наречени спецификации, отдавна са ги измислили и са публикувани. Допустимите отклонения са включени в тях. Имервателните уреди също са част от битието.

Споделянето на азбучни истини не обогатява темата. Естествено, че има разлика. То си пише, че има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм си експерименти със схемата при това доста. В общи линии си много прав колега. От най-голямо значение според мен са диодите за клипинга специално за тази схема. Ако ползвате диодите които са в схемата на DOD, която е почти идентична на тази, звучи приятно. Може да се сложи CK ключ който да сменя м-у оригиналните диоди и някакви други. С лед диоди звучи зле за мен и има доста голямо усилване спрямо германиевите (което е нормално споделям за незнаещите) не е добра идея да се направи с ключ за клипинга, който сменя силиконови с лед диоди. Но ако човек има време и си вземе няколко шепи диоди може да експериментира. 

В общи линии нещата седят така за клипинга:

Pt2DiodeSymmetry.jpg

Този ефект може да криви повече ако се модне по този начин:

(прилагам и оригиналната схема от 80-та година)

mxr_distortion_plus_wiring_schematic.jpg

 

Резистора, който е 4,7k се подменя с 2,2k и кондензатора до него който е .05uF се замени с 0.1uF (там където се връзва за дист пота)

Валяк копая дупка за томахавка а ти?

Прав ли съм или не съм? Ай сега да видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола:

Лед диод на нашенски е светодиод. Щот иначе звучи като светодиод диод :)

Силикон се слага в циците, джуките и други разни там органи. Диодите са силициеви!

 

Не знам защо толкова много се пише за тази 70-тарска схема. Тоест колкото и да я гледате и мъдрите, повече от гадния и (за мен) звук не може да се изсмуче.

 

 

ЕДИТ: Със светодиоди няма по голямо усилване, а просто по-малко ограничаване. Усилването идва от другаде. Не е от диодите. Само за протокола ;)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е Ники. Схемата е много шумна и глупаво измислена но е факт, че е класика. Казвам им силиконови по други съображения то ясно кви са. :) имам предвид, че между селициеви и светоидйоди разликата в нивото е различна ясно е, че други компоненти усилват хавата. Зависи кой как го разбира но гореспоменатото от мен е вярно и тествано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.