Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос свързан с формирането на група


Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам нещо свързано с намирането на група и развиването на един китарист, надявам се да не съм объркал раздела.

На какво ниво трябва да съм за да свиря с други хора, група ?

Много искам да свиря с други хора ( живи :) ) Свиря от една година вече само в нас (доста упорито) и се чувствам по-уверен и доволен от себе си от преди. Още в началото ми омръзна да си правя кавъри на песни. После реших да си взема BOSS RC2 loop station и да си правя акордите и солата (пак за кавъри на песни) и това ми омръзна бързо. Омръзна ми и да импровизирам на подложки от нета. Предпочитам да се събирам с хора много привлекателно изглежда това. Много съм се навил, имам 2 електрически една акустична, Marshall avt20, boss me50 и още ефекти и глупости, абе направо сички пари отиват по хобито ми ужас :)) За приятелката не остават..... :D

Забравих да кажа, целта ми е да се забавляваме с хора и да се развивам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери хората и не му мисли на какво ниво си :)

Ще е различно от луупове и бекинг тракове , но ще свикнеш бързо .

Само намери хора , които са на същата вълна . :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И според мен на каквото и бедруум ниво да си като почнеш да свириш с хора се качваш едно стъпало нагоре. Просто е по-различно. Независимо колко си добър на слушалките вкъщи на живо в началото е малко шашкащо. Но определено само ще спечелиш.

 

Най-малкото е по-мотивиращо да свириш и времето лети много бързо. На репетиция докато се усетиш и са минали 3 часа свирене, а иначе толкова не ми се събират дори на седмица :D

 

Отделно обмяната на опит, разни пиници и т.н.... Абе намери си някой да дрънкате...то е трудно, щото барабанисти и басисти няма много, ама дори и само с още един китарист да свирите на първо време пак ще дръпнеш напред :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз това искам, дори още един китарист или друг музикант. Просто ми омръзна да съм сам, нещо все липсва....

 

Независимо колко си добър на слушалките вкъщи на живо в началото е малко шашкащо. :)

Не съм казвал, че съм добър със слушалките и по принцип. Но пък всеки ден се упражнявам и хей, всеки ден ставам все по-добър :) На седмица ми се събират по ~10 до 14часа . Не е много, но повече време не мога физически да отделям.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пускаш обява в съответният раздел на форума.

Формулираш я добре ( град, от колко време свириш, какво очакваш, възрастови граници, стилови предпочитания и тн) и чакаш.

(аз например съм направил така и пак не съм намерил хора, така че не се отчайвай, ако не стане веднага)

Навремето се е случвало, общ приятел да ни запознава, т.е. като говориш с познати, които свирят или са меломани, споменавай че търсиш.

Имало е и случай, на прослушване да си допаднем музикално и да си направим собствена група.

Ако намериш някой, той пък може да докара и друг/и и така за месец - два може да се заформи банда.

Успех и на теб ( и на мен, че и аз търся:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, например тук - има място където се пишат обяви кой какво си търси :) Русенското присъствие тук не е много голямо, но пак има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли желание, мерак и труд има и развитие. Когато захванеш да свириш в група нещата ще се променят заедно с гледната ти точка, особен когато започне да се получава. Няма такъв кеф :rocker: До колкото за нивото има много лапетии из БГ които са на ниво "минус" но пак свирят заедно с други хора "групи" и се забавляват, а нивото се качва лека полека през годините. Въпроса е да ти е забавно пък другото ще стане от самосебе си! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момче в Русе имате няколко клуба ,там не може да няма джем сешъни! :excl:

Ако стоиш в къщи няма кой да ти разбере нивото,иди там разбери има ли джем ,занеси си китара ,ефект и се мятайте... :metalist:

Можеш да питаш и бати си Цецо, да те насочи нещо! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.