Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми с Behringe BDI21


Recommended Posts

Наскоро си взех едно Behringer-че, Bass Driver

Но след няколко пускания се появи следния проблем, Drive пота стана безполезен, вкарваше малко сила, но никакво кривене, и дори набримчен ефекта звучеше по слабо от колкото байпаснат, но тон корекциите, бленд пота и пресънс пота си бачкат

Някой попадал ли е на подобно нещо, а има ли някой който може да го ремонтира?

 

ПП. Не искам да чета нищо свързано с качеството на изработка на Behringer, наясно съм

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция го носи в официалния сервиз, ако не - съжалявам, но си мисля, че ремонта (ако е възможен въобще) ще струва повече от самия ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9V филтрирано по принцип, но ефекта работеше на батерия когато се появи, после пробвах и адаптер (викам си, може да е свършила батерията вече)същата работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Вайпъре ...абе голем човек си , у форума си от 100 години , готин музикант си....Кой те излъга да си купиш Берингер не ми е ясно...и да си почерниш живота...Иначе ми мирише на мене на операционен усилвател ...или некое изфъщело нондензаторче..Това ти го казвам съвсем на изуст от опит с пултове и други содомии на Бери....

Един бас драйвер на Хартке от Америчку ще ти излезе 120-130 кинта и бачка цел живот...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъга ме любопитството ми към DI Боксовете, всеки ги хвали, но не разбирах защо, макар и бери - усетих смисъла,

иначе, и мен ми мирише на кондензатор, ама не виждам надути.

Че нямам с какво да снимам вече, да кача някоя снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По случайност научих какъв е проблема, потовете нещо са се разкачили, трябва да ги оправя, за това гейна не работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

проблема се оказа драйв пота, ту-работи, ту-неработи

 

като не работи и го натисна леко надолу и заработва, интересно ми е дали проблема е някъде в спойките или самия пот се е бъгнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне от моя опит с Берингер ...доста често гейн потенциометрите на пултовете сдават багажа...Ако са някакви евтини, смени там всичко да ти е мирна главата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.