Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,барабанисти!Въпросът ми е следния:

Имаме с колегата Petkunq един чинел,който няма камбанка-прав е.Ползваме го за райд.Не съм виждал такива чинели до сега и ще съм благодарен ако мога да науча повече за тях!Някой има ли такива,ползвал ли е и прочие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Я му направи 1-2 хубави близки снимки и ги постни в "Снимки на нашите 4инели" или ги прати на:vihro_79@yahoo.com и се надявам да разгадаем загадката.Може да се окаже,4е имаш 4инел на 4инелите :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че е райд, райд е, ама верно няма никаде нито щампа, нито нищо. Ще направя някви прилични снимки и да .. странно наистина ама вади жесток звук !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз това не съм го забелязал.Но при втора ръка,по-специално Зилджан старите Аведиси цената е иденти4на 200-250лв. както с кубе,така и без,зависи от кои години е и колко е запазен.А разликата в звука,примерно между моя Зилджан медиум райд и един също 20" само 4е flat е, 4е звука на флет райда е фокусиран,орязани са високите,леко потъмнен,не се разлива така както медиум райд от същата серия,т.е. не е толкова зву4ен/звънлив/ и агресивен.Това е от кратката ми употреба на флат райд на Зилджан Аведис.Други могат да са ползвали пове4е и да намират още разлики.Но да видим снимките и ще се разбере,дали е рязана ламарина или истинско бижу :inlove:

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ха ха ха и снимките ще видите ама ви гарантирам, че не е рязана ламарина :) даже е и на вълнички, а да не говоря, че ламарина от медна сплав още не съм засичал ;) Тия дни, мах до 2-3 ще ги нашравя и ако някой ми обясни направо тука в темата как да ги прикача-супер, а ако не ще бъдат разпратени по електро-пощата :)

Редактирано от petkunq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо?

Ми щото са по-редки и по-особени. Няма камбана, а звука е по-отчетлив и ясен с по-малко обертонове и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.