Jump to content
Българският форум за музиканти


jimbi4

Recommended Posts

Здравейте,колеги мизиканти,аматиори и професионалисти !! имам един не толкожа голям проблем,но интересен...значи : имам Роланд е 16...и се питам дали има някакъв начин чрез букса,кабел или каквото и да е да пусна някакъв ритъм от компютър и вече клавира да си го обработва и съответно аз да мога да променям тоналността,симфонията,ефектите...защото той си има една база данни само с определени стилове и вариации,а когато седнем на масата те не са подходящи...ще ви кажа направо какво искам да свиря : чалга,поп-фолк,кючеци,народни и т.н...защото докато по новите клавири и синтезатори имат слотове за карти памет и четци за дискове,то тея по старичките нямат и сме ограничени в свирнята.....таа....има ли някакъв начин да пусна някакъв ритъм от компа и чрез букса или чрез нещо си там да се чува от клавира и да мога да променям звученето?? Надявам се че сте разбрали правилно въпроса ми...благодаря предварително !!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,колеги мизиканти,аматиори и професионалисти !! имам един не толкожа голям проблем,но интересен...значи : имам Роланд е 16...и се питам дали има някакъв начин чрез букса,кабел или каквото и да е да пусна някакъв ритъм от компютър и вече клавира да си го обработва и съответно аз да мога да променям тоналността,симфонията,ефектите...защото той си има една база данни само с определени стилове и вариации,а когато седнем на масата те не са подходящи...ще ви кажа направо какво искам да свиря : чалга,поп-фолк,кючеци,народни и т.н...защото докато по новите клавири и синтезатори имат слотове за карти памет и четци за дискове,то тея по старичките нямат и сме ограничени в свирнята.....таа....има ли някакъв начин да пусна някакъв ритъм от компа и чрез букса или чрез нещо си там да се чува от клавира и да мога да променям звученето?? Надявам се че сте разбрали правилно въпроса ми...благодаря предварително !!! ;)

На Е 16 може само да се просвирват МИДИ файлове от компютъра но и това е ограничено тъй като на този модел работят само 6 МИДИ канала не 16! Друго нищо не може да се прави с този модел свириш с тези стилове които са в клавира нито звученето може да се променя, нито ритъм може да се пусне! Вземи си друг клавир с който ще можеш да правиш това за което си писал! ;):yes::cheers2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодаря много за отговора !!! Аз по принцип предполагах че няма вариант да стане, тъй като е старичък модел но нали знаете - докато не попиташ никой няма да ти каже :D :D :D :D а иначе,да,за нов знам аз как става номера ама от де толкоз манги...по принцип съм хвърлил око на Корг Па 800 но и цената им си я бива :D ...надявам се някой ден и аз да се радвам на такъв :) :) :) още един път - Благодаря за отговора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.