Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол - eL_NinYo


synchu

Recommended Posts

Откриваме темата с два нетипични, предвид заниманията на въпросния индивид, въпроса:

- кажи сега коя китара ти е любима?

- кой китарен усилвател е най-добрия усилвател?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тъъъйййй ... прЪво здраствуй!

Ся по темЪтЪ:

 

1.Кожа от алигатор или кожа от варан?

2. Задно или предно предаване?

3. Автоматични или механични?

4. Отговори на въпросите на Сънчо и Поредния елемент в Менделеевата таблица!

5. Със пяна или без пяна?

6. Не се сещам ся ама утре га изтрезнея ша та питам!

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Върху какво работиш в техническо отношение в момента (нещо конкретно) и защо?

2. Върху какво имаш намерение да работиш в бъдеще?

3. Откъде тази супер предубеденост, че Зилджан са най-великата марка чинели на света?

4. Каква е причината Бербатов да е "Резерва на годината" и да няма изглед да се появи във футболна среща от какъв да е сериозен характер повече за този отбор (освен ако треньора няма избор, както е в настоящия период)? Според теб де, то е ясно, че няма да сме на едно мнение аз, ти и Фърги :)

5. Какъв е най-якият гаф, който си правил на сцена или около нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

Започвам с лесните въпроси, че по-нататък става страшно, като гледам!

 

- кажи сега коя китара ти е любима?

Любимата ми китара е тази, която не пречи на музиката, а е част от нея :D

Иначе - Gibson Les Paul и Fender Telecaster !

 

- кой китарен усилвател е най-добрия усилвател?

Тук отговора е много лесен ! Marshall ! Няма по-велика марка в музиката :)

 

- А кой бас усилвател е най-добрият?

Фен съм на Trace Eliot, но кой е най-добрия - нямам представа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл на стола на мъчението :)

 

Като сте почнали за китари и басове, бих искал да знам и какви струни за бас предпочиташ?

 

Сега малко по-сериозно: Кой е най-якия концерт на който си свирил и коя е най-яката банда в която си свирил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Много работа, много нещо...не ми остана време да отговарям :)))

 

1. Върху какво работиш в техническо отношение в момента (нещо конкретно) и защо?

2. Върху какво имаш намерение да работиш в бъдеще?

 

Ако трябва да бъда съвсем честен, може би вече няколко години не съм се концентрирал върху нищо конкретно в технически аспект.

В разговорите с различни музиканти достигнах до нещо като извод, че при всеки настъпва момент в който слушането и анализирането на музика те дърпа повече напред, от колкото техническите упражнения...

Като барабанист никога не съм имал за цел да съм виртуоз или да овладея до съвършенство инструмента. Винаги съм искал просто да свиря в група !

За това и ако работя в/у нещо, то е по-скоро свързано с партията на определено парче, което свирим или композираме.

Разбира се в свободното си време, ако имам палки под ръка няма как да не завъртя основните парадидли и т.н...

 

3. Откъде тази супер предубеденост, че Зилджан са най-великата марка чинели на света?

 

Zildjian не е само марка чинели, Zildjian е история, магия...

Има нещо, което винаги ме е впечатлявало при тях - това е чинела, който звучи така, както го удряш. Има много груув в тях. При много други марки - хубавият чинел винаги звучи добре, ако го ударят 5 барабаниста ще звучи еднакво добре...Точно това е разликата при Zildjian - чинела изразява само и единствено теб ! Нещото, което винаги съм искал е било свиренето ми да се отличава , не с виртуозност, а с тоноизвличане. През годините съм свирил на всякакви чинели. Много от тях са звучали убийствено, но само при Zildjian съм получавал това себеизразяване, което винаги съм търсел. С доста от големите барабанисти, с които съм имал щастието да разговарям, споделяме същото мнение и най-вероятно на това се дължи факта, че са най-предпочитаните чинели в света от както ги има.

 

4. Каква е причината Бербатов да е "Резерва на годината" и да няма изглед да се появи във футболна среща от какъв да е сериозен характер повече за този отбор (освен ако треньора няма избор, както е в настоящия период)? Според теб де, то е ясно, че няма да сме на едно мнение аз, ти и Фърги :)

 

МанЮ и по-скоро Фърги винаги е спазвал една и съща схема на изграждане на тази империя. Привличат се утвърдени играчи за около 3-4г., през което време паралелно се развиват младите таланти на отбора, около които се гради играта...Тази схема се случва от години и резултата винаги е в полза на клуба. За това, колкото и да ми е тъжно - няма как да се сърдя на Съра, каквото и да си говорим - схемата му говори. Бербатов просто беше част от плана му. Свърши своята работа перфектно и е нормално сега да отстъпи мястото си на младите Уелбек и Чичерито, които имат още поне 10г. футбол пред себе си.

 

 

5. Какъв е най-якият гаф, който си правил на сцена или около нея?

 

 

В интерес на истината - не си спомням да съм имал такъв.

Винаги съм се отнасял изключително сериозно към сцената, защото именно тя ми е била мечта...Също така пред очите ми доста супер талантливи музиканти си пропиляха шанса, заради алкохол, наркотици,несериозност,лигавщини и т.н... Това много ме е научило "какво не трябва да се прави", ако искаш да си търсен и на колегите ти да им е приятно да свирят с теб.

 

Разбира се, случвало ми се е, когато с повече от една банда свирим едно и също парче, но в различни варианти - да свиря с едната, варианта, който сме направили с другата :D Но това по-скоро го приемаме като забавно, а не като гаф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте почнали за китари и басове, бих искал да знам и какви струни за бас предпочиташ?

 

Нямам абсолютно никакви предпочитания :D Все си мисля, че както и при нас с палките, и при вас трябва да е строго индивидуално !

 

Кой е най-якия концерт на който си свирил

 

Имам няколко концерта, които никога няма да забравя !

Разбира се първия с ученическата ми група ! Беше на 24май, концерт на музикалната паралелка в Търговище. Беше в читалището, претъпкано с хора - около 500-600 човека, уникално преживяване ! Свирихме "Най-щастливия ден", "Истина" на Милена, Зомби на Крембърийс, "Твърде съм красив" на Чувал-чувал и едно авторско парче :)

После бяхме като някакви супер звезди, гледаха ни приятели, съученици, учители, родители...страшна работа :)

 

Друг концерт, който ще помня е в "Зала България" с Милчо Левиев. 2 седмици прекарах с този човек и научих страшно много неща, повечето от които доста по-късно осмислих :blush:

 

Няма да забравя и първото ми свирене в София. Бяхме се намерили с Рафо по обява във...........вестник "Позвънете" :coolp: (една от основните причини Рафо да създаде форума, беше за да не се търсим музикантите по вестниците) :) Направихме група и ни предстоеше първото участие във Фенса. Беше вторник, а в клуба имаше сигурно 300 човека...лудница...едно от най-най-най-яките ми клубни изживявания ! Освен това там се запознах с много хора, които после изиграха роля в "кариерата ми".

 

С Тома подгрявахме ZZTop !!! Каквото и да си говорим - всеки, който се е занимавал с музика, дори и малко - няма как да не си е представял, как ще застане някой ден на стадиона пред хиляди хора....

 

Коя е най-яката банда в която си свирил?

Нямам !

Обичал съм си ги всичките и винаги съм се старал да давам колкото мога ! Мисля, че така е редно !

Независимо от това, дали с някоя са ме давали по телевизията, а с друга само сме репетирали - всички са ми много специални и не искам да ги деля :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какви други инструменти можеш и обичаш да свириш и остава ли ти време и за тях? :)

Всъщност първия ми инструмент не са барабаните ! От 5 годишен свиря на ксилофон. До 12ти клас имах над 300 концерта. После обаче спрях, вече бях решил, че барабаните са моето "музикално" призвание.

Много обичам да пея, когато съм в настроение ! Ето ви един поздрав :)

http://youtu.be/8yde1iIXjpc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен ли си на барабанните сола или стриктно държиш барабаните да са ритъм-секцията?

 

И - могат ли барабаните да бъдат солов инструмент. Например ако публиката иска още, групата ги мързи, би ли излязъл за да избиеш едно дълго соло сам на сцената - както биха направили 95% от китаристите? :D

 

Малко се припокриват въпросите, съжалявам ако не съм ги формулирал добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен ли си на барабанните сола или стриктно държиш барабаните да са ритъм-секцията?

 

Фен съм ! Обаче само да слушам, хахаха. Едва ли е имало повече от 5 случая да правя соло на барабани в стотиците участия, които съм имал :)

Винаги съм бил от барабанистите, които се стараят да направят барабаните част от музиката и се чувствам супер странно, когато трябва сам да свиря някакви неща :D За това и много от хората с които свиря обичат да ме прецакват, като по време на някое парче спират и викат на микрофона "А сега - соло на барабани" хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Би ли разказал малко по-подробно нещата около ставането ти на ендорсър на Тама

 

На кратко :

През 2009та с Тома подгрявахме ZZTOP. Техния барабанист Франк Биърд също е ендорсър на ТАМА. По едно доста добро за мен стечение на обстоятелствата, с него пътуваше човека, който е отговорен за артистите на марката. След концерта дойде да ме поздрави, разменихме си контакти...мина седмица и се свързаха с мен - поискаха да им изпратя всякакви материали, снимки, видео, аудио... с кой съм свирил, с кой свиря в момента и т.н...комуникирахме още няколко месеца, срещнахме се 1-2 пъти....после станах един от барабанистите отпечатани в каталога на най-известната марка за барабани и разни други облаги, разбира се :)

Какъв е извода - когато много обичаш нещо и цял живот си полагал старание, и си търпял лишения в името на някаква цел - шанса да ти се случи е доста голям :)

337369_2758669999868_1051310749_3020168_1084207079_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Какво значи за теб музиката и какво се опитваш да изразиш с нея?

 

Иии също,какво ти е мнението за стиловете музика,които не слушаш и не харесваш,в смисъл уважаваш ли ги или ги мразиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.