Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
serengeti

Концерта на Джудас Прийст беше многи тъп

Recommended Posts

аз лично нямах финансовата възможност за този концерт, но се позиционирах зад сектор Г към 11-12 часа и си слушах Judas на водчица с приятели. не знам защо мрънкат някои хора - на мен ми хареса, а дори и не бях вътре.

• Like 2

Последното мнение е най-яко - това е истината! :godbless:

Изпуснах Шеки и Слейд - някой нещо да разкаже, ако ги е гледал? Връщах се до нас да си оставя камерата, защото за пръв път не попитах и се оказа, че не може да се снима, та пропуснах началото. Обаче, хванах Саксън, много исках да ги видя лайф и се изкефих, изпяха всички песни, които харесвам. Беше адска жега, действително до УайтСнейк си беше по-тихо озвучаването, на намалена мощност, което доста попречи за куфеенето и екзалтацията на феновете. Майк и механиците - връх! Винаги съм ги харесвала, една сериозна причина да бъда на стадиона са те, за пръв път ги гледам лайф - страхотни, стилово са различни от другите групи, но не мога да кажа, че не са си на мястото - много добре се получи. Зарадвах се, че имаше фенове с плакат Майк от едната страна и Дженезис от другата, въртяха го, те пък изпяха и едно култово парче и се почна яко денс, много готино, изпяха и от новия албум. За Ковърдейл - или комплименти или нищо! Просто ГОЛЕМ! С това магнетично излъчване, леле... ако ми падне, пее не пее ще го изям! Кога ли пък е хващал високите на концерт?!Страшен вокалист е, не пропускам негови концерти, на високите си дере, но той така си прави, дори по едно време се наложи да смени бързо микрофона. Забелязах специалното озвучаване - усилиха звука и се дръпваха китарките, когато Дейвид пееше, пролича, че са със собствен озвучител. Представиха парчета от новия албум - съвсем актуално, аз съм доволна. Естествено и златните хитове ме зарадваха - изправиха цял стадион на крака, респект! За барабаниста Brian Tichy мога да кажа, че взриви феновете със солото, аз го харесвам още от концерта му с Джордж Линч и страшно много му се кефя. И не бях само аз, а пък какво жонглиране падна с палките - не е истина, тоя номер не го мога! Барабанистите да кажат, но в моите очи и уши - беше връх! За Джудас... какво да ви кажа?! Ми, аз заради тях отидох, в крайна сметка "Епитаф" 40 години на сцена, нямам коментар - РЕСПЕКТ! Пък и "Турбо ловъра от седалките горе ме свали директно на терена - пях, куфях, ама яко! Дори се надявам да е ПР-трик и да продължат да си свирят! И много готини хора видях на терена, просто най-готините бяха на стадиона. Надявам се на все повече такива концерти... динозаври, гъзозаври - все тая - обичам ги всичките! :godbless::recourse::godbless:

Edited by VALITCHY
  • Like 2

Много ниска сцена, много гаден звук, много малко тоалетни, много опашки за бира.....и МНОООГО ЯК концерт !!!!

Саксън си забиха здраво, Майк и механиците свириха страхотно и звучаха страхотно, жестока банда !!!! Уайтснейк са си Уайтснейк, няма какво да се коментира ! Не останах за целия Джудас, защото се поуморих, а и трябваше да си събирам Маршалите от сцената icon_shithappens.gif.

Като цяло всички банди се представиха страхотно и не се пестяха ! Аз съм страшно доволен rockon.gif

Аз се изкефих на концерта като цяло. Успях да вляза за началото на Саксън, защото такава ни беше организацията на групата. Те отлично подгряха публиката и после излязоха Механиците и ни приспаха. Нищо против нямам групата, много хубава музика, много добре изпълнена, но просто никак не се вписваше във фестивала като звучене и като позиция в подреждането. Ама това си моето мнение на метъл фен, защото очевидно имаше доста хора, които има се изкефиха. Уайтснейк ги изкарах на опашката за храна и тоалетна, понеже във фен зоната не са предвидени такива дейности, а после се оказа че и бирата била свършила, та трябваше да прекося стадиона до другия му край отново. На Джудас съм им голям фен, така че се изкефих, въпреки изнасиления бас, който на всички песни беше в повече, а на Diamonds and Rust направо прецака цялата акустична част и въпреки това позьорче - новият им китарист, който половината сет си бърка в ушите.

Главният проблем на феста беше малкото количество вода в продажба предвид жегите - свърши още по време на Саксън. Наложи се стюардите да сипват вода на феновете, а от нашата зона изнесоха поне трима припаднали и още двама души потърсиха медицинска помощ.

За звука мога да кажа, че беше добре отпред, но както е обичайно при нас на други места се чува съвсем различно.

Нямах намерение да ходя на този фест, защото толкова обичам Снейк, че не ми се искаше да се разочаровам втори път от тях, след последното им идване( гледал съм ги четири пъти...).ама един приятел ме замъкна. Съжалявам, че изпуснах Слейд и се включих на финала на сета на Саксън, които звучаха доста добре. В изпълнението на Механиците, честно казано имаше най- много музика, който и да ми разправя, че не им било там мястото, на мен ми допаднаха страшно много. Уайтснейк...какво да се каже, публиката в България толкова обича тая група (и аз в това число), че е готова да си пее от началото до края на сета, а Ковърдейл може само да ходи по сцената, да се държи за топките и да размята стойката на микрофона. На третата песен (по време на която си смени микрофона) вече беше без глас, добре че публиката и групата здраво го подпираха, докато се опитваше да си скъса гласните струни от дране и писъци. Звука им беше оглушителен, както колегата по- горе каза: от прекаляване с ефектите се получи дефект. Аз бях във фен-зоната и понеже напоследък често си мисля, че оглушавам, сега четейки коментари, че звука бил слаб, започнах да се чувствам спокоен за слуха си. Просто Ковърдейл трябваше да спре да прави концерти преди 10- тина години. Реб Биич направи доста по- интелигентно соло от Дъг, които си разхождаше едни пентатоники по грифа до припадък.Дръм солото на Брайън Тичи ми допадна, но малко прекалено се опита да копира Томи Олдридж- който го е гледал, знае за какво говоря. Джудас не бях слушал от лайфа им през 87- ма, след като издадоха Турбо албума. Звукът им беше перфектен. Стегнато, дисциплинирано свирене, много сработени с новия китарист, аз не забелязах липсата на Даунинг. Чак в последните 5- 6 парчета (всъщност най- големите им хитове) се отпуснаха и го удариха малко "по- купонджийски". Халфорд е великанско гърло, нещо в което не съм се съмнявал. За бирата и кенефите...не съм им обръщал внимание, аз бях за да слушам музика. :cheers2:

Edited by jocker

Само моята гледна точка, може да е в противовес на всички останали, но какво ми пука..

Отпред във фен зоната, звука, естествено беше супер.

На практика - за първите групи го пускаха по-слабо, за Снейк и Джудас, вече го усилиха.

Това е практиката на такива фестове, вече го знаем. Били сме миналата година на Сонисфиър.

Слейд за мен са лигава рок( енд рол) банда, хвърлих им една песен поглед и се спасих на сянка.

Саксън, може би съм ги гледал доста пъти вече. Та сега по-малко се изкефих от предните пъти.

Групата си е готина, китаристите свирят яко.

Майк енд дъ механикс - страхотни.

След вчера са ми между любимите не хард и хеви групи.

Като INXS, Roxette, Rembrands,RHCP,U2 и още няколко други.

Горе -долу 10-тина групи.... какво повече да кажа.

Уайтснейк ме разбиха.

Снощи за мен бе най якият лайв , който съм виждал от тях.

И от тези тук в България и от тези, които съм гледал на ДВД.

Невероятно се изкефих.

Ми не знам какво не е харесал Девид на някои, за мен си е супер фронтмен и певец.

За дуета Дъг Алдридж - Реб Бич, само казвам, че ми влиза в класацията за най-яките китарни дуети форевър.

( имаме си такава тема). Алдридж е невероятен, няма значение дали свири пентатоники, има значение как точно ги свири.

Тичи - супер кеф дръм соло.

Стана каквато стана, но за момента бих казал, че Снейк са ми пред Пърпъл.. Е какво повече...

За Джудас, дали защото бях уморен, дали защото Снейк удариха толкова силно преди тях, не се изкефих, толкова, колкото ми се искаше.

А и през цялото време ми беше тъжно, че идва краят на една от най-голямите метъл банди.

Китариста на щерката ( не моята, но нали сме мейдън фенове) е супер, това си го знам и от Каварна, когато го гледах самостоятелно една сутрин как загрява. Справи се перфектно пича, убийствен е, но все пак не е китарист на тази група.

Жалко, че не са издържали нервите и трябваше да гледаме този Епитаф без Кей Кей.

Да, Джудас добре са се усетили, че им е време вече да се отеглят.

Роб пя без проблеми, но изглежда доста остарял и смален. Дано не е болен от някоя тежка болест.

Просто липсваше му живеца и супер увереноста, съпоставяйки с концерта им от Академик преди 6-7 години ли беше.

Типтън и той, видимо остарял, старите сценични гащи вече не ги изпълва...

Това е положението. Нещата от живота, за кратко сме на тази земя...

Какво да кажа, те са над 60... А аз бях със съученик, с който преди 20 години куфеехме като луди..

Сега на 40 сме далеч от онази форма ....:hysterical:

Изкефих си се, но не толкова, колкото очаквах. И ако до вчера си мислех, че Джудас са ми почти толкова любими, колкото Мейдън....Все повече осъзнавам колко далеч напред са отишли най-великите.

И колко много загубихме, че поради няколко фактора изпуснахме да ги видим.

В заключение. Май не трябва да има 2 водещи банди за една вечер.

Такъв концерт е по нормално да е два дни, като фест. Да де, в тази криза,

от финансова гледна точка е оправдано.

Записах си 3 диска с Майк и механиците за колата. Много ме запалиха :punk_guitar:

Стига бе! И аз току що направих същото... :thumbs_up:

Тони, мнението ти не е много по-различно от моето, но за Снейк не мога да се съглася с теб. Първото им идване на Академик (със сегашните китарни герои), след напущането на Едриън Ванденбърг беше фантастично. Само пет дни след това гостуване те записаха лайф ДВД- то от Лондон, което е с убийствено качество, като пеене и свирене. Сега са много много далече от тази форма.Между другото пред мен беше Николо Коцев, който искрено се кефеше на бандите. :icon_shithappens:

Донякъде това което се предлага,зависи от средствата които може да плати публиката,но мисля че като клиенти можем да си искаме нашето,тъй че а бъдем малко по-критични защото утре ще ни пробутват същата боза.Тук изключвам групите,защото бяха на супер ниво,ама да не си кривим душата че организацията беше наакана,а също и че билета не беше евтин.Бил съм и на други концерти и по шестобалната му давам слаб 2 на този

• Like 1

Пак в темата да пусна две от многото кулминации от вчера, наистина пожелавам на всеки музикант такава сцена и такава публика!! Мечтая си сега Ози да разцепи някой бг стадион! :godbless:

http://www.youtube.com/watch?v=kUHidZGaskY

:D

http://www.youtube.com/watch?v=6JaXFQ5OQD8

:cheers2:

• Like 3

Аз се накефих без много излишни ръкомахания, но през цялото време с усмивка, макар и леко изкривена от болежките. :D Ето моите впечатления:

Към 4 и 20 влязохме във фен пита. Скоро след това започнаха Слейд. Лигави песни имат, но се раздадоха. Не спряхме да се хилим на физиономиите на Хил и още повече - на ченето на Пауъл.

Геройският ми подвиг беше да се върна с 3 води и 1 бира тичешком, докато интрото на Саксън звучеше. :D

А Саксън бяха безкомпромисни. Басистът подскачаше като за останалите... жалко че нямаше 747. :no:

После Майк... абе по-бих им се изкефил, ако съм на техен концерт в зала 1 на НДК примерно... вокалът с тениската на Guardian беше невероятен... имаше доста скандирания "Не сме на гей парад" и "Довиждане"...а този фена с надписа Mike/ Genesis си го снимах даже.

Уайтснейк ми харесаха, но дръм солото имаше нужда от ... more cowbell. Олдрич пак намери повод да вмъкне оня лик от "Betcha Can't Play This" в неговото соло. Ковърдейл подържа трикольора ни наобратно, но се усети навреме. :D

На Джудас се преместихме малко назад, че трябва и да се диша все пак... Можеше да НЕ пускат половината дискография на ДиСи преди да излязат...

Звукът беше супер. Фоукнър попрекали на някои места, но очаквах да е по-дразнещ. След 5 песни пък се преместихме в страни, за да седнем най-накрая... звукът пак си беше супер, въпреки че вече гледахме сцената под ъгъл.

Ето днес още ме болят ръцете, краката и гъза, но пък си изпълних една от мечтите.

Не мога да кажа, че концерта не ми е харесал, за мен всичко беше много яко. Видях ги съвсем отблизо и се изкефих. Имаше всичко - сценично поведение, свирене, сценични ефекти.Отидох там в 14.00ч. вярно, че се уморих да вися 11 часа, но не се знае кога пак ще дойдат.Новият китарист на Джудас е убийствен, свири така, че все едно е свирил 20 години с тях.Възраста на музикантите няма никакво значение, кой не можел вече да пее....не бих написал такова нещо, при условие, че тези хора са дали живота си, за да има ROCK.Ще видим да сме живи и здрави новото поколение групи колко ще се задържат на сцена.По край мен имаше хора дето плюеха Слейд.Механиците ме изненадаха с качествен звук и прецизно изпълнение не случайно Слейд и вокалиста на Саксън ги гледаха отстрани да не говорим че екипите на останалите групи се бяха скупчили да видят тяхното изпълнение.Това е достатъчно красноречиво, имаше млади музикантчета дето ги познавам и знам че не могат да откинат обаче са големи критици, плюеха, освиркваха...защо??? Никога няма да стане нищо от тях просто защото не могат да уважават.

Не знам дали е било тъпо, но дори и така да е било, пак бих предпочел да бях там, отколкото да си стоя вкъщи. Даже не искам да си пусна клипчетата от по-горе, че ще се почувствам още по-зле. :girl_cray2:

• Like 1