Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Pro


Mandalay

Recommended Posts

Къде е проблема? Въвеждаш тоналност Bb и готово . А това в долното кръгче не е бемол а Ре...или нещо подобно... ключа сол не го разбирам много

P.S. или аз май не мога да разберЯ въпроса..

P.P.S май разбрах.. не стига до там линиите.. Просто ползвай ключ фа

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте! От два дни съм си инсталирал Guitar Pro 6.1.1, но имам следният проблем. Когато пусна някой файл да го просвирва програмата, нотите които са изписани се чуват както трябва, но отзад като фон звучат и други тонове, които са били вече изсвирени. Просто, много неприятно. Ако някой е имал такъв проблем и го е отстранил, моля да ми помогне да се справя и аз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш вградения в ОС-а MIDI синт нотите с вибрато не се "гасят" ами продължават и след нотната трайност. Използването на RSE оправя този бъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Пуснали са версия 7 на известния китарен софт:

 

guitar-pro-7-lyrics.jpg

 

Като стар фен дръпнах трайъла (30-дни пълна функционалност) и поцъках около 3 часа. Мога да кажа, че новия интерфейс е доста по-удобен и оставя доста повече място за инфото вътре. Също така върви доста по-леко и нелагващо. Нахакали са и нова камара бъгове. Крашна ми поне 15 пъти и се случваха и доста странности от време на време. Не знам дали е заради ОС-а, че тъя Сиера е доста куца. Като цяло (поне досега) Уин версиите са по-удачни, така че там може да е по-добре, но още не съм тествал, че не ми се маже по служебните и лични виртуалки и компове.

 

БДУ това е единствения софт, който върви по-добре на Уин, ама... французи, може ли да им има човек доверие... :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година на Месе-то, казаха че ще излезе до края на годината :)

Аз нещо съм разочарован като цяло ама ще дръпна да го видя. 

30 euro ъпгрейда... и то лимитирано време... добре поне,че има опция за ъпгрейд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма бъгавина, тия няма да се оправят, ей... Зарекъл съм се като стане ОК софта да си го купя, но явно просто не ме искат за клиент. ;)

 

Оправях един ТАВ и го сейвнах в новия .gp формат, но също го и експортнах към по-стария .gpx. Забрави да го отвориш на 6-цата обаче. Почнаха се едни проби, опити и чакалене... На три компа и една виртуалка, три различни версии 6 МакОС и Уин7. Няма и прост копи/пейст между версиите, ако са отворени на един комп. Най-често крашва 6-цата, едната даваше съобщение за грешка във файла, другата само си зависва (Not Responding). Експорти пробвах също и през МИДИ и МюзикХМЛ... От едното изчезна дръм трака, от другото всички празни струни на китари и бас... Някак с 400 зора успях да "компилирам" един ТАВ, на който се прецакаха бендовете и изчезнаха цветовете и секциите (куплет/припев/етц.), но поне основното се вижда. Просто си играх 3 часа да пиша и не ми се зарязваше или почваше на ново. Всъщност ще видим дали ще се отваря навсякъде. :P

 

Това е засега. Имат още доста да ръчкат докато ми вземат парите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

За 7-цата, всички казват , че е бъгава. Сега са пуснали 8-ца...

От 2 дни имам проблем с кракнатата ми 6-ца.

Иска ми лиценз за активиране . ... не знам как са я надушили , години си работеше ок.Ако някой иска и може да спаси положението супер (нлайн краковете са бъгави), ако не, ща не ща ще минавам на 8-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 е най-малко бъгавата им версия, също и върви прилично леко. 5 беше най-бъгава. 6 - мега тромава и тежка.

8 не съм тествал още, че все още я няма за МакОС на моя специален сайт, а с виртуалки и Уиндоуси не ми се занимава и в извън работно време... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.