Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната Тресня


Recommended Posts

още една тресня от мен. хайде поздрав за сички металисти :D искам да си кажете мнението как ви се струва :angry:

солото е на един дъх и е омазано..... :D

 

http://stratocaster.muzikant.org/runing.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво си го записвал ? Мен ми се струва малко замазано на тушираните струни ... Пък и искам семпъла на тази каса , ако може :angry:

 

пс. Малко повече гейн няма да мо дойде лошо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами записано е така: китара > бос нойз редукшън > бос метал зон > кубе > микрофон > саунд карта

 

за замазването.....то идва от задкитарния модул :angry:

 

дай си мейла да ти пратя касата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомня повече за един стил дето припевите обикновено са "Ъ-ъ" :green:

Иначе е приятно :D

Малко сякаш да срежеш средите за да е по- :angry:

А това част от песен ли е или просто :guitar: Щото ако е песен, ритъма малко ше доскучае. Пък ако е просто за стъргалката - who cares :D

И верно тая заглушената част да земеш да я изсвириш по-отчетливо :D

 

Да еба, като почна с критиките и срам ме хваща като знам аз колко съм зле :killyou: Ма по-добре да ти дам съвет де.

 

 

 

П.П. Тоя задкитарния модул и при мене е много калпав. Ма казаха че не можело да се смени :D Можело само да се ъпгрейдва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

АХЕ - за 4 часа направих цялата простотия. мързи ме да редя сожни барабани и така :angry: зарибил съм се да си правя някакви такива малки 'клипчета'. за песни още не мисля :D рано е, учим се :D

задкитарния модул.....при мен е крайно мързелив и ще яде бой скоро време :D:D:D:D:P

 

междудругото баса съм го свирил с една 20 годишна кремона джаз бас :P

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно много як саунд за домашен запис. С какъв микрофон е правен? Спикъра е 12 инчов предполагам... Много як тембър. Какъв е точно?

Странно моя Marshall 8080 звучи много по-зле през sm-57...

 

И накрая един съвет: Аз лично бих намалил малко средите на китарата при микса, да кажем -3dB около 2 kHz...

 

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря за мненията

 

ами кубето е ямаха дг60-112. 12 инчов селешчън севънти.....доста добре се обажда. с набучен чейна в подписа ми :cheers:микрофона е.....NADY SP-1, каквото и да значи това :godbless:

убедил съм се че с всичко става звук. просто е въпрос на уцелване на доста неща. положение на микрофона пред спийкъра, смаия звук който вади спийкъра. понякога звука който те кефи като си свириш не винаги се записва добре. важното е сухият запис да е с добър звук, за да се избегнат колкото може повече по-нататъшни интервенции. аз лично правя смао лоу кът, тук таме режа по някоя честота и слагам един лимитер и толкоз :beer:

а за средите.....няколко човека ми го казаха това, но някак ми се струва че потъват китарите като намаля средите. ще изчистя и този проблем да се надяваме :godbless:

 

едит: ако см57-цата не ти харесва може да я шитнеш насам :godbless: ъткмо с двата наведнъж да озвучавам :cheers:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готско е.

Бийтчето верно си е хип-хоп, ама жиците компенсират.

Звукът на китарите е доста аналогов - чувал съм само един-два микса на хора от форума с толкова естествен саунд.

Бравус! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sounds cool! :green:

Ма верно го избива на рапел :)

Иначе е готино само си миля че третия фрагмент където се чуват две китарки може да не се повтаря толкова много ама това не е от такова голямо значение :D

Са да има и кой да развее коси и то ще стане цяла песен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.