Jump to content
Българският форум за музиканти

Това спирало ли ви е да си вземете дадена китара?


Recommended Posts

Я, възкресил си ми темата. :D

И аз съм принципно доволен от китарата, но даже Валери Градинарски не можа да се справи с Kahler-a, но пък излезе с номера, че Флойдовете били велики, че слагат Kahler на евтини китари... Това със спояването доколкото знам, е само за придаване на здравина, а за стабилност се огъва само струната преди да се постави.

Абе като ги сменям ще пробвам. Ако не стане - очаквай ЛС-та. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така е... То понеже Slayer и Judas Priest нямат пари за китари, та затова свирят с Kahler-и.... Другото което съм направил и забравих да спомена е че пружината е натегната мааалко повече. Като погледнеш отстрани китарата ръчката стърчи повечко... Не знам, може и от струните да е, не вярвам някой от вас да свири с 9-42 на D настройка, да не говорим че това е НЕВЪЗМОЖНО просто с флойд.... Спояването не е само за здравина, точно от там разтегля струната доколкото знам... Абе и аз бая нещо изчетох преди това. Едно не може да се отрече - много по-меко и приятно тремоло е от флойда :thumbs_up: А японския ми Jackson е просто дъска в сравнение с LTD-то. Но и Jackson-чето е от евтинките... Keep rockin' :punk_guitar::rocker:

 

Ха, сега чак видях... От къде тая цена от 977 евра :surprise: Тук в USA цената в повечето магазини е $899, да не говорим че в e-bay съм я виждал по $750 новичка... Моята я взех за $700, на 5 месеца, но без драскотина по нея, плюс куфар, плюс Line6 Spider III 75 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A на мен(купих я в Австрия) ми я дадоха нова, без шестограмите за настройка, с друга ръчка, без кашон, като след малко преговори ми дадоха кашон от китара Vintage, в който след това намерих гаранционна карта на китарата, която е била преди това в този кашон. :hysterical:

В Европа ни еб*т финансово като взимат американската цена, махат знака $ и слагат €.

И въпреки това, въпросната китара мачка USA Select Jackson Soloist... или поне не му отстъпва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем, че на пратика се получава така, цената от долари става в евра.

Да беше направил една сметка с калкулатор и сам да се убедиш, че като се сметнат разходите ( пътни и мита),

ще ти се получи цена горе долу, близка на директно превъртяната.

Може малко, малко по-ниска. Обаче като сложиш един загубен ден в митницата и се надявам да се усетиш, че това е положението.

 

Конкретната китара - тези 77 евра са и в повече.

Ако не ти харесва, заминавай за щатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, цената е станала и 77 заради 20% ДДС. Иначе пише на фактурата 814.

Ама пак се вписа идеално в бюджета и беше единствената без Флойд. Иначе имаше един много готин Assassin на BC Rich, ама и той беше signature на Золтан Батори...прекалено signature с името му отзад на грифа и инлея с лъва. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятах по 899 долара, като сложиш 25 %, защото са 20+ 5 процента за незнам какво си, пътните са поне 140 долара.

И слагаш чертата и трябва да са около 900 евра. Та тези , които я продават за 977, сигурно 77 евро им е печалбата :)

Да не говорим как някой път се бавят доставките от САЩ, чакам някакви Айрън Мейдън джунджурийки вече 45 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop 9-42, спояване на краищата им, нищо друго по-специално не съм правил, настрoена цял тон по-ниско

Сигурен ли си за размера на струните :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Може, защо не? Просто натягаш пружините повече. А на Kahler даже не ти трябва да се занимаваш с махане на заден капак, защото винтът за нагласяне на опъна на пружините е разположен отгоре. ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tочно този модел в камУфлаж съм го пробвал и смея да твърдя, че е от най-добрите модели на ESP.

Влиза в категорията на MII и Horizon, а те са доста по-скъпи. Така, че не трябва да ти пука, че е signature.

 

:icon_shithappens: Ако не се прекалено самовлюбен разбира се. Ако си - поръчкова със златни инлеи с твоето име.:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос все пак за корейското LTD което е около 4 пъти по-евтино... Разликите доколкото знам са в тремолото, къде е произведена и металното капаче за батерията... а, и в надписа LTD :hysterical: Като спомена в камУфлаж или си пробвал оригиналното ESP (което не знам пак кое му е оригиналното след като е произведено в Япония) или ESP LTD JH-200, JH-600 е само в черно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Kahler-а на ESP-то e 2315 - brass cam+steel rollers, а Hybrid е brass/brass. А от електронна гледна точка ESP-то има Strat Presence Control.

Хич не ми е за едни стоманени ролери oт 100$ и за някъв преамп oт 60$ :rolleyes:

Иначе в Urban Camo правят и M-II, ама той е с Флойд.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос все пак за корейското LTD което е около 4 пъти по-евтино... Разликите доколкото знам са в тремолото, къде е произведена и металното капаче за батерията... а, и в надписа LTD :hysterical: Като спомена в камофлаж или си пробвал оригиналното ESP (което не знам пак кое му е оригиналното след като е произведено в Япония) или ESP LTD JH-200, JH-600 е само в черно...

 

Moя грешка, за която се извинявам. Свирил съм на JH-600. Аз мислех, че за него се говори в темата, защото все пак оригинала е 10 бона. Но ако има фенове у форума, може и някой да ги даде.

Иначе JH-600 е убиец. Цвета беше камУфлаж, може да е боядисвана китарата. Но със сигурност е JH-600, щото човека на който е китарата не би си продал колата за да си купи ESP-то. Прекалено е дебело за него. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.