Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Каква завист ? То сега да ходя по улиците и да се срамя с моя скромен Fender strat. Ще ида за риба ако не сте я избили всичката.. Майтапа настрана..Незнам за прецизност на изработка от fender, но ми отне доста нерви да направя чудо от моята цепеница. Сега и след dive bombs китарата стои настроена . Имам много трудната задача да разстроя моята fender strat.😎🎸

Suhr са невероятни китари . ЧНК!Как е заводския setup на Suhr?Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси, сигурно е ОК заводският сетъп на Сър, но аз забравих да питам първия собственик :) Моята я взех от виден австрийски джазмен - води се използвана, но всъщност е много добре разсвирена и грижливо пазена дълги години, редовно гигвана, но и облъчена с най-хубавите честоти на сцената (има хора, които си плащат за това инструментите им да бъдат облъчвани от определени "музикални" честоти, представи си!), обгрижвана от собственика и камара роудита и накрая сетната от моя милост по мой си вкус :) Хубаво е младежите да се научите да си сетвате сами инструментите, а и че китарите не са като колите, а като жените - не винаги най-новата е най-хубава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,сега се чувствам по-добре. Някак си, завистта ми смали.

Това с облъчването на честоти ми хареса като идея. Колеги представете си ситуация:

-завръща се вашата полувинка и ви заварва с китара по оскъдно облекло, тиха джаз или блус музика , вие сте на масата бутилка вино и две чаши.

Имате оправдание! Облъчвате китара с честоти в бар ситуация за по-добър тон.

Това цитата “ скъпа не е това което си мислиш “ се изтърка”

Мъжка солидарност. 😆

След глуповатите ми словоизлеяния и шегите на страна . Да потвърдя че , колега действително сте попаднали на бижу ( слушайки за историята на китарата) , за това как на вас ви е повлияла първата среща с този инструмент.

Аз преди години се докоснах до апаратура ( и се отвори възможност за покупката и )ползвана от световно известна британска група , но не усетих привързаност .

Не бях грабнат от идеята за дългосрочна инвестиция също.


Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Отскоро се сдобих с тези две медени корейки Aria FA70 и Aria AW75, прекрачили стабилно отвъд прокурорската възраст. Отново от ръцете на стари джазмени, облъчени с красиви честоти и разсвирени до зуко. Интересно е как дзаменът износва прагчетата абсолютно равномерно по целия гриф, докато рокаджията си има един диагонал от свободна шеста до 12 прагче на първа струна и оттам само първа догоре :)

IMG_4990.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Това бившата китара на Бъсти ли е? Честито!

п.с. за незапознатите колеги, модела е PRS SE Mike Mushok (от Staind). Китарата е баритон със скала 27.7 инча.

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделих се с тази красота преди 4 години. Още тогава съжалих, че го направих, но вече е обратно при мен и ще си остане тук. 

2008 Gibson Les Paul Custom Alpine White

IMG_0827.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/9/2023 at 11:39 PM, Claypool said:

Силвърбърстът още ли е теб? По-голяма красавица не съм виждал.

Ей го дей го. Само Wino-то горе ляво е гостенин, останалите си ги стискам.

IMG_1200.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.