Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

jabs, ще продаваме май Gibson-ите :>> И аз нещо се загледах в PRS-ите, че мензурата по се ядва. Изработката няма да я коментирам, ти сам виждаш - медец :)

 

Лошо няма. Преди да купиш (за пробата) изсвири два тона - 3-та струна / 12-позиция и веднага след това 3-та струна / 13-позиция.

 

Нагледно ще разбереш що е туй dead-note :)

 

Моя PRS беше прекрасен (и единствен като модел в БГ - PRS Johnny Hiland), но си замина по тази причина :)

 

За този проблем ми подсказа един много уважаван от мен лютиер, чието име няма да спомена ;) Аз не вярвах много, че проблемът съществува, но се убедих нагледно, и това хич не ми хареса.

Мисля, че това се дължи на конструктивна недомислица при PRS - размери, пропорции - не мога да кажа. Не знам дали проблемът е валиден и при други модели, но при моя определено го имаше и китарата логично си замина, макар че на вид беше убийствена красавица.

 

Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това обикновено е проблем на конкретни инструменти и е присъщ за китарите, поради разни причини. Аз съм имал няколко инструмента с подобен проблем, при всички е решим къде със смяна на гриф, къде бридж, което променя физиката на нещата, както се казва :)

Разбира се това не за всички инструменти е опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, аз също не мога да повярвам че глобално всички китари на PRS имат един и същи конструктивен проблем, а това са около 40,000 китари годишно (15,000 от Щатите и 25,000 произведени в Корея). Непонятно защо за мен, PRS са подложени на множество очевидно тенденциозни критики в нета и ако човек започне да ги чете всичките ще се откаже :) Примерно един американец (някакъв гаражен "бутиков" производител), има цяла страница в блога си в която настървено обяснява че Къстъм 22 са с порочен дизайн и огромен проблем защото точно над нек адаптера се губел някакъв н-ти хармоник от 125-та степен... и всичките Къстъм двайсе и двойки глъхнели на не знам какъв си тон.... и така. Без да искам да засегна никого, разбира се :)

 

Аз не съм някакъв разбирач, но ми стана любопитно и довечера ще пробвам и докладвам :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не вярвам всеки ПРС да го има този проблем, но моя го имаше. Затова и го продадох.

Аз съм последния човек, който би говорил тенденциозно за ПРС. Моят ми го донесоха от Щатите - специално го избирах. Беше с брутална визия и непокътнат и като нов. Адски му се радвах.

Но след като ми подшушнаха за този проблем, и още по-лошото - след като пробвах и  разбрах, че моята китара го има - просто нямах избор.

Просто пробвай и ти на твоя и после ще обсъдим заедно резултата.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно, но честито на Явката за прекрасния инструмент! Аз имам 2001 PRS McCarty Soapbar 10 top и мога да кажа, че също е лек, без камери и звучи невероятно.

Относно глухите тонове - Гибсън също са  пълни с такива бройки. За мен лично не е чак толкова важно. Ако не е мега силно изразен проблема, винаги се оправя с леко бенд-вибрато на съответния тон. Не бих си развалил мнението и радостта ако иначе китарата има незабравим/неповторим тембър и уникалност. Но всеки си знае.

 

Явка, да не я държиш сега като икона някаква? Ко кат' е такваз красавица, да я скъсаш от свирене!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Заемам се скоро с ревюта и на останалите :)

Боре, чакам някой да ми подари Fryette, лятото съм рожденник  :whistle:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивките на колегите по-горе! Сериозна работа! :)

 

Една красавица пътува насам от Щатите вече. Наздраве!

 

TAYLOR Koa T5-C2

 

taylor-t5-c2-34267.jpg

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.