Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Този LP не е ли само от махагон, липсва мисля кленовия топ на студиото и стандарта. По-скоро би звучала като SG, но пък тялото е по-дебело... интересно :) Честито!

Само махагон е,пак е с топ ,но махагонов,на мен предното ми студио беше такова,но 2008, беше с кухини в тялото и звучеше доста ярко (ако може да се определи звук с думи),не звучи като ес-джи,по-различно е,то даже ес-джито мътнее повече,но пак всички Гибсън си имат един характерен тон ,освен туанга,който страшно радва,поне мен де :yes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и последната. 

 

$_57.JPG

 

G&L S-500 Tribute, пристигна преди 5 дни. Два месеца ходих по магазини, слушах видеа онлайн и четох форуми, преди да си избера китара. 

 

Реших да пробвам по-бюджетен вариант, защото не съм свирил сериозно на страт преди това. За тези, които не знаят - G&L е фирмата на Fender, която създава, след като напуска едноименната си компания. Самата китара е правена в Индонезия. Четох за работния процес - в Индонезия са машините, които режат китарата. После китарата се праща в Щатите и там се слага електрониката - която е същата, като на американските модели. Там се set up-ва и се прави quality assurance. 

 

Понеже имах много проблеми с това да взема китара от Индонезия, писах във форума guitarsbyleo. Момчетата ми обясниха, че няма какво да го мисля и quality assurance-а на G&L е много сериозен и няма да допуснат лоша китара да излезе (колко лоши китари на известни марки съм пробвал не е истина). Реших се и купих китарата онлайн, без да съм я чувал даже. Така и не намерих дилър на G&L в България, за да мога да я пробвам лично. 

 

Първи впечатления - страхотна е. Изключително изпипан инструмент, електрониката е много добра, добър и прав гриф, прагчетата са наред, 5 дни опъвах струните с тремолото като луд и почти не е разстроена още. Самият инструмент поддържа голямо разнообразие от звуци. Средното копче, което е за тон, всъщност е и селектор и дава още допълнителни настройки на тона.

 

Не искам да я сравнявам с Fender, защото ще се вкараме в една дискусия, дето няма много смисъл от нея. 

 

Не знам какво ми става, ама май се превръщам във фанатик на G&L, искам да си взема и Comanche, и Rampage - версията на Джери Кантрел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди няколко поста обешах семпли на ESP LTD MH-53 - тук може да видите и чуете как звучи :)

 

http://forum.muzikant.org/topic/149058-jam-for-fun/?p=824794

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сет DiMarzio HS-3 по-известни като Yngwie Malmsteen :) Направо ми щрака гъза от нетърпение да ги сложа на Фендера. :) А адаптерите са в офиса на куриера а аз съм на работа. Шит. :)

DV016_Jpg_Large_302200.002_white1.jpg

gftpm_01_89_dimarzio_malmsteen.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DREAMMIND,

 

сложи го като 1/2 (сингл режим). Той не шуми и така и така, само че ако се включва в noiseless serial или parallel, ще ти падне сигнала 3 пъти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim-ph

Предвидил съм слагането на ключе , което да дели адаптерите , поради тази причина а и за да има повечко възможности за звук. Иначе адаптерите са много благи, много сладко звучат, аве Димарцио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава вързай ги parallel. Serial няма абсолютно никакъв смисел, звучи същото, само 3 пъти по-слабо, докато параллелно има разлика в характер (по-към пьезо). Опитах вече всички комбинации с HS2 и HS3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си направих педалборд - нещо, което не съм притежавал от години!

Адски се кефя и ефектите наистина кефят на макс.

1500969_10201456458668506_871867835_o.jp

Редактирано от boreto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне дойде време и аз да се похваля с нещо по-цивилизовано в графата "здраво работно конче" - SCHECTER DAMIEN ELITE 6

Гриф: клен, лепена глава
Инлеи: abalone
Тяло: махагон с quilted maple топ
Ключове: Grover
Нът: Graph Tech Black Tusq
Прагове: 24 екстра джъмбо
Адаптери: EMG 81/85
Бридж: TonePros Tune-O-Matic
Капачки за потенциометри: със заключване

Made in: South Korea

Ето и снимките :)

6984542P.jpg

 

6984543e.jpg

 

6984544X.jpg

 

6984545z.jpg

 

6984546z.jpg

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oмеееееееееееее!
 

Това е японско възклизание,което грубо се превежда като: Олеееееее!

 

Честито.Супер е!Много харесвам прозирно черно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Много се обикнахме с тази китара след като сложих нови струни + сетъп и полировката на праговете.
Не се удържа направо :)

Ще запиша семпли и ще дам линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.