Jump to content
Българският форум за музиканти

Лепенка за барабанчето


Recommended Posts

Става дума за това, че скоро си купих нова кожа за соло барабанчето (Evans G2 Coated) и доста бързо започна да се износва покритието и да става прозрачна, което ме навява на мисълта, че ще се скъса скоро. Трябва ли да и лепна една лепенка там, където удря палката? И ако да - може ли да стане с някакво фолио или нещо от този тип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече ,споко бре това с протриването на кожата е нормално,тя няма да се скъса (освен ако не я налагаш като луд ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за това, че скоро си купих нова кожа за соло барабанчето (Evans G2 Coated) и доста бързо започна да се износва покритието и да става прозрачна, което ме навява на мисълта, че ще се скъса скоро. Трябва ли да и лепна една лепенка там, където удря палката? И ако да - може ли да стане с някакво фолио или нещо от този тип?

Да покритието се изтърква, но това небива да те притесниава свири си спокоино.Кожата може да се скъса но от прекалено силен удар,лоша постановка или звукоизвли4ане.

Пробваи да свириш в друга 4аст на кожата, а не там кадето се изтърква.

Лепенките като поседият пове4ко време "лепилниа им слои" се размазва и като се смеси със праха които неизбежно се появява и кожата става като насрана, а 4ерното полепва по палките като свириш.

Фолио? Фолиото не е уда4но тъикато може да вибрира,обикновенно ако се лепи нещто отгоре то е всъшност като марлия,пар4е плат и тн за да тушира звука.

Има едни, казват се "Drum head protectors" koито прили4ат на мрежи4ка със формата на кожа и се поставиат на барабаните по същия на4ин както самите кожи,а звука е доста soft.

Несъм сигурен дали ги има в БГ оба4е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глупости....

 

Свири си в центъра на кожата...задължително и се стреми да удряш на едно и също място всеки път без да ти играе палката в страни (естествено недей да се вманиачаваш) това е много важно за звука, защото като удряш в страни се чува съвсем друг тон (може да пробваш)....това може да се използва като ефект, но ако свириш постоянно на различни места на запис ще звучиш трагично. По принцип се стреми да свириш в средата с еднакви по сила удари (разбира се има и изключения...гоуст ноутс примерно). Кожата все някога ще се скъса, но това няма да е в близките 7-8 месеца. Ако искаш си залепи фолио в средата...няма проблем много хора го правят и аз също съм го правил....помага, кожата издържа повече. Също така продават и фабрично подсилени кожи например Evans Reversed Dott...това може да го видиш в темата за кожите....айде жив и здрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то мислех да пиша ма тъпото копеле си го е казало най-добре.

 

удряй в центъра!само там,или ако не удрях баш в идеалния център,цели едно и също място..кожите са за това,за да се късат,не са вечни:unsure:...а въпросното бяло нещо е именно "coated" покритието...то НЕ е част от кожата и като го няма тва не означава че ще се скъса ей сега..на такава кожа съм свирил яко и е зверски здрава,ако я скъсаш след по-малко от 5 месеца значи имаш проблем със постановката или свириш с лоши палки..ае дерзай:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, мерси на всички. Значи за сега няма да слагам, ако видя нещо по кожата (което и аз не знам какво ще е), което да ме притеснява пак ще питам... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то мислех да пиша ма тъпото копеле си го е казало най-добре.

 

удряй в центъра!само там,или ако не удрях баш в идеалния център...

 

:greenangel::ph34r: Аз в центъра удрям само в някой по-тихи моменти, през останалото време(бой голем) на около инч от обръча!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то мислех да пиша ма тъпото копеле си го е казало най-добре.

 

удряй в центъра!само там,или ако не удрях баш в идеалния център...

 

:greenangel::ph34r: Аз в центъра удрям само в някой по-тихи моменти, през останалото време(бой голем) на около инч от обръча!

Еee пич значи си се объркал многооооооо.Махни този тик ,и почни да си удряш в центъра ,защото както казаха колегите по-горе около машинките се удря само за да изкараш ,някой друг ефект.Прието е да се удря по средата на кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това леко грапаво покритие се прави за да се свири на този вид кожи с метлички (четки). Иначе, под покритието, кожата си е като всички останали. Така че млати яко, както те съветват колегите и да не ти дреме. При мене такава кожа изкара повече от година и половина, като в средата е съвсем прозрачна от втория си месец. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.