Jump to content
Българският форум за музиканти

Томастици


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Някой виждал ли е да се продават струни томастици(гладки, неръждаеми струни, с плоска уплетка)? Дали не се произвеждат, или просто не ги внасят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят се и се внасят още, но предимно за щрайхови инструменти. Последно купувах на сестра ми от Дебелия(Русинов), ама това беше отдавна.

 

 

П.П. Не знаех, че марката вече се е превърнала в нарицателно! :wow: ;)

Редактирано от Dushmanina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един комплект за бас и го продавам , ако искаш ... Изщобщо не е ползван , всъщност е ползван съвсем за кратко , ама не е по вкуса ми за звук .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гладки струни (flat wound) си се произвеждат разбира се. аз свиря с такива на марка Ла Бела. пробвал съм и Фендер (под всякаква критика) и Д'адарио (не ми допадна хрома, от който са направени). самата марка Томастик все още функционира с пълни сили и произвежда едни от най-хубавите и скъпи струни за китара, включително и флет уаунд. имат и сигничър моден на Джордж Бенсън. такива струни се ползват предимно на полуакустична китара. това е.

 

поздрави

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях изкопал един такъв комплект отдавна. обаче както каза колегата - най-подходящи са за полуакустични китари. определено не стават за свирене на тежки неща. понеже перцето се плъзга по тях и ня може да се получи характерната атака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта Д'Анджелико китара свиря със сигнатурния модел на Джордж Бенсън-flatwound Thomastik-Infeld и са идеални за плътен чист джаз звук.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно време имах полуакустична китара с такива струни... изобщо не съм очарован...

 

поне тези изобщо не бяха меки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стават за свирене с пръсти и то добре. меки - относително - не може да сложиш 12ки и да бичиш яко бендове :unsure:

като размери има от 10-50 до 16-64 във всякакви вариации :unsure:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орфейка с томастик у вефа и айде на "Златен кестен". Питай някой стар китарен лъв как стават тия работи. Т'ва е абсолютна класика. Даже бях забравил к'во са ми разправяли прастарите кучета по тоя повод. Дано наистина има в РФ ей така да си спомня тръпката от първата китара, която бях взел от читалището със струни томастик!!!

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орфейка с томастик у вефа и айде на "Златен кестен". Питай някой стар китарен лъв как стават тия работи. Т'ва е абсолютна класика. Даже бях забравил к'во са ми разправяли прастарите кучета по тоя повод. Дано наистина има в РФ ей така да си спомня тръпката от първата китара, която бях взел от читалището със струни томастик!!!

аз не съм стар, нито лъв, но тоя номер съм го правил :lol: китарата беше полуакустична орфейка от тия дето имат едни прорези като цигулки (елфи им викат май.. не съм сигурен).. във вефа, даже си бях направил един буустер дето премодулираше стъпалото на вефа и вкарваше драйв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орфейка с томастик у вефа и айде на "Златен кестен". Питай някой стар китарен лъв как стават тия работи. Т'ва е абсолютна класика. Даже бях забравил к'во са ми разправяли прастарите кучета по тоя повод. Дано наистина има в РФ ей така да си спомня тръпката от първата китара, която бях взел от читалището със струни томастик!!!

аз не съм стар, нито лъв, но тоя номер съм го правил :lol: китарата беше полуакустична орфейка от тия дето имат едни прорези като цигулки (елфи им викат май.. не съм сигурен).. във вефа, даже си бях направил един буустер дето премодулираше стъпалото на вефа и вкарваше драйв :)

И аз не съм много древен ама си спомням к'во са ми разправяли преди мн. години. дъртите. Към днешна дата ми е най-интересно ще ми хареса ли звукът на тия струнки. Преди 100 лета беше превъзходен (и единствен) :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само едно питане да питам извун темата (сори за което)Дали някой е ползвал на SIT неръждаемата серия??? И ако е така моля кажете нормално ли е тия струни толкоз бързо да се прецакат т.е. вече са фалшиви и нямат никъж звук.Не моа да ги понасям а ги ползвам по малко от месец. Ето за кои става дума elec2_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.