Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет как да си направя предпазна решетка за лампи


Recommended Posts

Здравейте. Иска ми се да си направя предпазна решетка на АМР-а, за да се избегне трошене на лампи. В еБей намерих такава джаджа, но не ми се дават 50 лева. ЕТО как изглежда предлаганото там изделие. Не държа да е перфектно изглеждащо, нито да е никелирано и т.н. Просто някаква здрава мрежа, която да фиксирам с винтове или нещо такова. И да не е скъпо, щото инак по-добре да си поръчам това от линка. Благодаря предварително за идеите! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМи намери си една стара печка за отопление .ЕЛВА мисля че се казваха.И според мен със съвсем малко усилия можеш да си направиш решетка,тип предпазна :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на аутокад правиш чертеж на решетката и даваш да ти е изрежат на лазер. После със спей е боядисваш и си готов.

Такава решетка ще ти дойде не повече от 15 лева според мен.....

 

Ако не можеш да си направиш чертежа свиркай (и без туй има много да те черпя :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за АутоКАД е нелоша идея, но я намеря къде да ми я изрежат, я не. Да не говорим, че може и да свалят някойя кожица тук...

По-скоро си мислех да купя някоя ниска оградна мрежа или такава за зайци/кошери/етц. Която да става да се изкриви и с 4 видии да закрепя за кубето... Но ще обмисля и предложените щедро варианти от Никифена и Sad But True... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери няколко железни пръчки с подходяща дебелина. измисли размерите и отиди при някой заварчик, който има CO, защото с обикновен електрожен не става. после пръсни със спрей и готово. спрей - 5 лв. заварка - най-много 2 лв да ти вземе :)

такива CO машини имат по гаражите, където заварят ламарините на колите :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

достатъчно е да завинтиш един метален профил с ширина 3-4 см на гърба на кутията - по-евтино решение ... трудно

 

иначе пиви предлагат предпазна решетка на цена 20-тина гущера, която идва сток с европейските версии на амповете заради европейските стандарти за безопастност - мойто комбо е така. ако ще купуваш нещо - най-добре е да е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ориентир - лазерното рязане на мястото,което знам, е 30 цента/$/ на линеен метър.

Което не е никак много.

А предложението на волфганг ми звучи добре.

"пиви предлагат предпазна решетка на цена 20-тина гущера"

 

Успех!

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ориентир - лазерното рязане на мястото,което знам, е 30 цента/$/ на линеен метър.

Което не е никак много.

А предложението на волфганг ми звучи добре.

"пиви предлагат предпазна решетка на цена 20-тина гущера"

 

Успех!

Влад

Лазерно или плазмено,защото има съществена разлика м/у двата процеса.

А и това ,че пише (предполагам) на вратата лазерно е по-скоро търговски трик,щото лазерното не е толкова евтино.

Питам затова защото,ако е лазерно рязане може да се отреже ламаринка с дебелина 0.5мм,но при плазменото минималната дебелина е 2 мм(колкотро и оператора да се кълне .че няма проблем),иначе излиза всичко на юфка.

Жалко ,че Baby Thomas не е от Варна,иначе го уреждам веднага този му проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ориентир - лазерното рязане на мястото,което знам, е 30 цента/$/ на линеен метър.

Което не е никак много.

А предложението на волфганг ми звучи добре.

"пиви предлагат предпазна решетка на цена 20-тина гущера"

 

Успех!

Влад

Лазерно или плазмено,защото има съществена разлика м/у двата процеса.

А и това ,че пише (предполагам) на вратата лазерно е по-скоро търговски трик,щото лазерното не е толкова евтино.

Питам затова защото,ако е лазерно рязане може да се отреже ламаринка с дебелина 0.5мм,но при плазменото минималната дебелина е 2 мм(колкотро и оператора да се кълне .че няма проблем),иначе излиза всичко на юфка.

Жалко ,че Baby Thomas не е от Варна,иначе го уреждам веднага този му проблем. <_<

Я кажи къде е това място, че аз съм от Варна и ми трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ориентир - лазерното рязане на мястото,което знам, е 30 цента/$/ на линеен метър.

Което не е никак много.

А предложението на волфганг ми звучи добре.

"пиви предлагат предпазна решетка на цена 20-тина гущера"

 

Успех!

Влад

Лазерно или плазмено,защото има съществена разлика м/у двата процеса.

А и това ,че пише (предполагам) на вратата лазерно е по-скоро търговски трик,щото лазерното не е толкова евтино.

Питам затова защото,ако е лазерно рязане може да се отреже ламаринка с дебелина 0.5мм,но при плазменото минималната дебелина е 2 мм(колкотро и оператора да се кълне .че няма проблем),иначе излиза всичко на юфка.

Жалко ,че Baby Thomas не е от Варна,иначе го уреждам веднага този му проблем. <_<

Я кажи къде е това място, че аз съм от Варна и ми трябва!

Напиши ми на ПМ какво точно трябва да се изреже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си от някой "Магазин за 1 лев" един ей такъв сешоар за дрехи, "на квадратчета", после с ножовката режи и оформи каквото и колкото ти трябва. :) Изпитан метод! :D

 

graduate%20grid.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколаж продават мрежа на ромбчета,като тази,която слагат по решетките и броните на колите,но не е алуминиева а стоманена(така ще е и по-здраво).Можеш лесно да и направиш някаква рамка ако е необходимо,да я хванеш за нея с винтове,после я пръскаш с някакъв спрей и си готов.Само незнам какъв е минималния размер на разфасовките,които продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.