Jump to content
Българският форум за музиканти

Лакиране на Акустична Китара


Recommended Posts

На 31 ми подариха една Кремона Акустична

на мен ми харесва

не е от старите по ново производство е .... :)

 

Но лака и е в окаяно състояние....

И искам да я лакирам наново....не ме е страх за звука

просто искам да има вид

 

 

С какво да изчистя стария

и после може ли да се лакира с спрей и какъв и от къде

 

колко пъти трябва да лакирам тялото....

 

И как да го полирам после

 

искам да стане дебел слой като стъкло...

 

мерси!

:)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох-ако е дебел слой лакът и се "лющи" - лесно горе-долу.Ще поолюпиш каквото можеш,а другото с шкурка-няма как.Ако е по-тънък-можеш и директно с разтворител,но внимавай около долния струнник,за да не се просмуче много и да разтвори лепилото,че може и да е полиуретаново или подобно,а те сдават багажа от разтворителите.В общи линии - бая ще полъскаш,чак пушек ще се вдига :) СЛОЖИ СИ МАСКА,ДОКАТО ПРАВИШ КОЕТО И ДА Е ОТ ГОРНИТЕ НЕЩА!!!След това - пак ще я изшлайфаш с шкурка,като накрая стигаш поне до 320(според мен е малко като число,препоръчвам по-фина,но ти си знаеш,де).И вече си зависи с какъв лак искаш да я минеш.Не знам дали е добре да се прави дебел слой в домашни условия,а и за акустичен(особено,ако е класически) инструмент е по-добре да е по-тънък.За ремонта на най-старата ми китара е използван много тънък цигулков лак-роди се китарчето!!!Помисли си-дебелият слой ще ти изяде главата.Дори и да не умреш от нерви,докато се занимаваш - няма да е кой знае колко добър крайният резултат.А дори и да е задоволителен - звукът на китарата няма да е...

 

:) С много пожелания за успех!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):)

 

Брей .......

 

 

Еб.....о си е ма...а :)

 

Много сложна бе....:)

Мерси Снежанке....

 

 

тука обаче некви "Про" се мяркат

да кажат какъв лак има на спрей.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ми аз сега ще лакирам едничка с авто-емайл.Cosmos се казва-№370 и тън мън.Ако те интересува-питай,че да разяснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ми аз сега ще лакирам едничка с авто-емайл.Cosmos се казва-№370 и тън мън.Ако те интересува-питай,че да разяснявам.

ама искам спрей

немам пищов.......

 

 

Гледам има едни спрейчета в Асгрд

 

но саамо един вид

 

в Пловдив има Мс БРКЛЖ.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех,братец...И аз се мъча без пистолет...Няма как...Затова ти казвам - мини я тъничко.Така ти е 3-4 пъти по-сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех,братец...И аз се мъча без пистолет...Няма как...Затова ти казвам - мини я тъничко.Така ти е 3-4 пъти по-сигурно.

Ама няма ли на спрей некви лакове... :)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ех,какъв си ми Недогледко - нали ти писах по-горе.Cosmos е лакът,номерът е 370-прозрачен. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм много интересна тема... жалко че не мога да помогна нямам опът с акустични. Едно е вярно със сигурност покритието трябва да е тънко, поне отгоре, първо заради акустиката и второ защото дървото на капака е много меко (смърч и т.н.)

 

Иначе гледах някакъв препарат някъде (не е баш лак), на PU основа, който е полу-матов и изглежда като tung oil като се нанесе, но е много здрав и устойчив. Предимството му е че се нанася с тампон ил с четка... голямо предимство... който се е занимавал с тези гадни спрейчета знае! :)

Ама езнам дали се продава в БГ някъде такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОРА

ЗНАМ ЧЕ ИМА ВСЯКВИ НЕЩА

 

КАЖЕТЕ МИ

 

ПРОЦЕДУРА

 

КАК ДА ЛАКИРАМ

СЛЕД ВСЕК ИСЛОЙ ДА ПОЛИРАМ ЛИ>>>>

 

С КВА ШКУРКА

И ТОЯ ЛАК В СПРЕЙ МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПОЛИРА

 

И КОЛКО СЛОЯ ДА НАПРАВЯ ЗА ДА СТАНЕ СТЪКЛЕН

 

:)

И МОЖЕ Л ИС МАШИНА ДА СЕ СВАЛИ СТАРИЯ

 

МЕРСИ

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз мога да кажа моя опит с ел. китари, ако ти помогне, ОК

 

1. Сваляш стария лак, аз го правя тва с по-едра шкурка, 100 напр. За да е равномерно ти трябва трупче от тези с щипките. Можеш да използваш и виброшвайф, в Практикер/бриколаж вече има под 20 лв. НО е силно препоръчително да свържеш прахосмукачка към съответния изход на машинката, защото инак ша стане едно мазало особено ако работиш в закрито помещение :)

 

2. Аз използвам спрейове акрилен автолак, Dupli colour- cars rallye-lack или happy color. Нанася се на много тънки слоеве, зада не се разтече. ако се появи капка, не се опитвай да я махаш! по късно като изсъхне се изшлайфва.

Аз правя така:

-пръскам два-три слоя, с почивка м/у тях 20-30 мин, не повече. После го оставям цял ден да си изсъхне добре, на другия ден го шлайфам с 500-600 намокрена водна шкурка, докато се махнат лъскавите точици и вдлъбнатини, изсушавам го и процедурата се повтаря, докато повърнхността стане идеално гладка и матова без неравности

тогава се нанася последния слой, изчаква се околко една седмица или повече, докато се втвърди всичко добре, и след това се полира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз мога да кажа моя опит с ел. китари, ако ти помогне, ОК

 

1. Сваляш стария лак, аз го правя тва с по-едра шкурка, 100 напр. За да е равномерно ти трябва трупче от тези с щипките. Можеш да използваш и виброшвайф, в Практикер/бриколаж вече има под 20 лв. НО е силно препоръчително да свържеш прахосмукачка към съответния изход на машинката, защото инак ша стане едно мазало особено ако работиш в закрито помещение :)

 

2. Аз използвам спрейове акрилен автолак, Dupli colour- cars rallye-lack или happy color. Нанася се на много тънки слоеве, зада не се разтече. ако се появи капка, не се опитвай да я махаш! по късно като изсъхне се изшлайфва.

Аз правя така:

-пръскам два-три слоя, с почивка м/у тях 20-30 мин, не повече. После го оставям цял ден да си изсъхне добре, на другия ден го шлайфам с 500-600 намокрена водна шкурка, докато се махнат лъскавите точици и вдлъбнатини, изсушавам го и процедурата се повтаря, докато повърнхността стане идеално гладка и матова без неравности

тогава се нанася последния слой, изчаква се околко една седмица или повече, докато се втвърди всичко добре, и след това се полира

Super

последния момент.....

как се полира с какво

сори

че те торомозя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нйама проблем :)

 

с полирането нямам голям опит...

значи първо добре втвърдената повърхност я минаваш пак с все по- фина шкурка 600, 1000, 1500. После с полираща паста и кече, но за полиращата паста не мога да ти кажа. Ако ходиш в бриколаж, можеж да питаш там служителите. Ако им кажеш с коъ лак си лакирал, те трябва да ти кажат с коя паста да го полираш.

Ари успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.