Jump to content
Българският форум за музиканти

Кефи ли ви когато вокала и пар4ето


MDFk

Recommended Posts

Имайки предвид 4е харесвам нестандартни решения в музиката,се питам има ли хора които като мен се кефят,когато пар4ето се свири в горния сегмент на инструментите,а вокала пее басово?не мислите ли 4е така наистина песента се раздвижва,вокала поема ролята на наистина движеща сила и център,и 4е просто става яко?

 

Аз самия попявам,но съм с нисък глас.За авторска музика мисля непренастроени в ре неща,имам първа струна и знам как да я използвам,но не искам да ги викам 4е(цитат от френд)"много съм мязал на хетфилд".Такава идея ми дойде - за контрасти:)..все пак музиката,както рисуването също е изкуство и ги има тия термини..:)

 

Та,кефи ли ви песента и вокала да са в контраст или не..10х за мненията!!!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз обичам когато спектъра е пълен, обичам и нетсандартното звучене. така че ако гласа попълва ниските честоти защо да не става :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя на едни подобни неща - с един приятел навремето си правехме такива експерименти(той също пееше много добре) - той пееше женските партии,а аз - мъжките.Ужасно добре се получаваше.Малко със зор отначало,ама след 3-4 изпявания се ордордисахме!!!Опитайте - наистина е уникално - по тембъра си се познава,че жената пее ниската партия,а мъжът - високата и елементът на изненадата е налице. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той пееше женските партии,а аз - мъжките.Ужасно добре се получаваше

:P това ме накара да се сетя за Джими Съмирвил... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като съдя по Металика - Saint Anger... НЕ!!!!! китарата високо а гласа ниско не мисля да съм чувал, но обратното въобще не ме кефи. Хората свирят на С а Хетфилд пее некви ебати високите неща. Какво да праиш, гласовете се менят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя на едни подобни неща - с един приятел навремето си правехме такива експерименти(той също пееше много добре) - той пееше женските партии,а аз - мъжките.Ужасно добре се получаваше.Малко със зор отначало,ама след 3-4 изпявания се ордордисахме!!!Опитайте - наистина е уникално - по тембъра си се познава,че жената пее ниската партия,а мъжът - високата и елементът на изненадата е налице. ;)

Жена да пее ниско = О.К.

Мъж да пее високо = :) :stop:

Против природата е :) , за справка: всеки учебник по биология за 8-ми клас

"Мъжките полови хормони се отделят в кръвта и регулират развитието и функционирането на половите органи. Те имат важно значение за оформянето на вторичните полови белези: широки рамене, висок ръст и тесен таз блаблабла, нисък глас"

Не бе ..просто не ме кефи. Адски ме изнервя да чуя здрав риф от ниски тонове и някво нещо да пищи отгоре :blaah:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми готино е да се използва такъв похват, ама зависи как се използва
вси4ко е до внушение.

примерно искаш в песента си да изразиш внезапен обрат - нещо нестандартно става. и как - примерно една пауза(1-2 сек) и вси4ко с главата надолу..тихо,после се усилва :cheers: ..ъъъъъъъъъ :wall: ..май няма да мога да обясня,но се надявам да имате представа за какво говоря..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя на едни подобни неща - с един приятел навремето си правехме такива експерименти(той също пееше много добре) - той пееше женските партии,а аз - мъжките.Ужасно добре се получаваше.Малко със зор отначало,ама след 3-4 изпявания се ордордисахме!!!Опитайте - наистина е уникално - по тембъра си се познава,че жената пее ниската партия,а мъжът - високата и елементът на изненадата е налице. :D

Жена да пее ниско = О.К.

Мъж да пее високо = :cheers: :stop:

Против природата е :cheers: , за справка: всеки учебник по биология за 8-ми клас

"Мъжките полови хормони се отделят в кръвта и регулират развитието и функционирането на половите органи. Те имат важно значение за оформянето на вторичните полови белези: широки рамене, висок ръст и тесен таз блаблабла, нисък глас"

Не бе ..просто не ме кефи. Адски ме изнервя да чуя здрав риф от ниски тонове и някво нещо да пищи отгоре :blaah:

Хехехехехе... това не беше на място... има прекалено много страхотни високи мъжки вокали... а това, че личното ти мнение, е че са гейски не ги прави против природата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като съдя по Металика - Saint Anger... НЕ!!!!!

Що бе?! Албума си е як. Верно че не е в стила им и никой не го очакваше такъв, ама го бива въпреки това. Абстрахирай се от това че т'ва са Металика и ще ти хареса :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.