Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни барабани


Recommended Posts

Обмислям дали да не си взема един комплект електронни барабани, които да мога да си сложа в стаята, защото сега комплектът ми е в мазата, а заради съседа не мога да ги кача горе. Проблемът е, че изобщо нямам представа кои марки и модели са добри, на прилични цени и кой внася такива неща в България. Преди няколко години имах удоволствието да изпробвам няколко комплекта в един музикален магазин в чужбина, но изобщо не си спомням какви бяха.

Затова моля, ако има някой, който се интересува от електронни барабани, да ме светне:

 

1. Кои модели са прилични и на достъпни цени ?

2. Кой в България се занимава с внасянето ?

3. Може ли да се намери нещо на старо ?

 

 

 

P.S. Това не е топик "За" и "Против" електронните барабани !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добро или лошо, в БГ май нямаш особено голям избор, а именно няколкото модела на Yamahа, знаеш от коя фирма. :cheers:

Иначе в чужбина и аз съм си играл с Roland V-Drums, ама тука май никой не се занимава с такива, те и без това са ужасно скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко свиреше с един стар модел на Roland, не Yamaha, доколкото си спомням, Стунджи, Митко Семов и повечето други използват КАТ-ове, което практически са си електронни падове, но не оформени като комплект, а по-скоро като отделен риг именно за ефекти. Един мой познат има най-евтиния комплект на Yamaha (споменатият вече DTExpress) и мога да кажа, че това е прекрасна играчка. Т.е. не може да се използва за сериозни цели, ама като седнеш на нея, няма отлепяне с часове, адски зарибяващо е. В модула има доста звуци, не само комплекти, така че може да се потигнат доста веселби, освен това ракът е достатъчно универсален, за да си нареди човек падовете по всякакви начини. Едно от нещата, което ми направи лошо впечатление, беше че така и не успях да наглася прилични семпли за затворен/отворен фус, но може и просто да не съм си играл достатъчно внимателно с модула. Риспонзът на падовете е гаден, ама кво пък, на коляно е по-гадно така и така. :cheers:

Не помня каква точно беше цената на един нов нормален DTExpress (щото има малко по-скъпи серии, DTExtreme или нещо такова и разни други), но някъде хиляда, хиляда и нещо кинта, което за съжаление не са малко пари. Ако може да се намери втора ръка, ще е по-добре, щото тези неща като че ли не се амортизират толкова много, колкото акустичните барабани, но пък за съжаление тук са много малко разпространени и съоветно май няма особено голям избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам идея за DDrums,но те са студиен модел и струват доста парички!А Митко Семов свири с падове на Yamaha и модул от същата фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe...h_v1_0_300k.wmv

 

20МВ демо филмче за DTXPRESS III Special. На мен ми хареса демото, разгледай го, може д ати даде идея какво представлява. Цената нямам представа каква е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.