Jump to content
Българският форум за музиканти

Виртуал басист(някой да знае как да ...)


salt

Recommended Posts

Искам да питам нещо относно този виртуален инструмент.Моля ви да ме извините ако въпроса ви се стори малко неуместен но все пак нали този форум е за да обменяме опит,информация и т.н.

И така как да накарам тази бас китара да изкарва всеки тон единично без стилове,тоест когато натисна клавиш да не ми свири някакви вриации и ритмически фигури а само тон.Не знам дали ме разбрахте но се надявам някой да ми даде бърз отговор по въпроса.

 

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах, но не мисля, че е възможно. Същото нещо е и с Виртуалния китарист на Щайнберг. Просвирва само готови фигури по зададен руут тон. Има огромни възможности за управление чрез МИДИ събития, но в крайна сметка си остава юзлесс, предвид ограничения брой фигури. Според мен са подходящи за играчка и евентуално за някакви стандартни пиеси, където баса/китарата не са водещи, а имат само поддържаща микса роля...

 

Това което търсиш го имат следните софтуери:

Spectrasonics Trilogy

Bornemark Broomstick Bass

East West Quantum Leap Hardcore Bass

Всеки си има своите предимства и недостатъци, мен лично най ме кефи последния...

 

П.П. И трите имат проблеми в коя октава да свирят и се налага транспониране, но това е бял кахър... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такава възможност , обаче го пише в Manual-а . Чрез тон от миди-то се включва това . Мисля , че беше C1 или C2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че като избереш за всеки тон single note но чуваш нещо само ако мидито е програмирано от C3 до C4 няма записани ноти по ниски от C2 и по високи от C4 май. Абе шантава работа е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.