Jump to content
Българският форум за музиканти

Виртуална Банда


kirilsat

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ето го и презаписания трак http://www.4shared.com/audio/yby-djii/For_the_virtual_Band_song.html? Добавил съм бас и още няколко неща. Сега остават да се запишат барабаните и мелодията (гласът) . Някой китарист ако има желание може да дублира акордите на квинти в припева с дистър , Между 1:03-1:23 съм оставил специално място и за соло :punk_guitar:

П.п. Темпото е 95 по скалата на РИхтер :) Хайде гоу,гоу,гоу

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех.. да имах подходящите софтуер и хардуер щях да включа един дисторжън и да направя ритъм китарата и солото.. ама уви, пък такива добри идеи ми идват...

Може би в понеделник ще видя какво мога да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.4shared.com/folder/I28SuI3J/Piano_Tema.html

Файловете с име Virtual Band...

Барабаните в два варианта - напудрен /мр3/ и суров за допълване /wav/.

Оставам с впечатлението , че парчето не е довършено.Много е кратко.Може би още един път началото...

Не съм експерт, само мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Stinger първо поздравления за чудесното свирене :bravo: Рядкост са барабанистите в този форум а още по-малко ритмичните :greenball: На мене лично втория вариант ми допада повече.въпреки че е по-компресиран, но мисля че в първия барабаните са по-силни от пбщия микс.Ако можеше да ги пипна само тях и някои честоти щеше да е супер но и така става. Евентуа;лно това може да го оставим за най-накрая. Колкото до самото парче си много прав . Трябва да се удължи още малко. Ще видя какво мога да измисля, а ако някой друг има някаква идея спокойно може да я сподели

Sexy _guitarist какъв софтуер и хардуер точно ти трябва. Ако имаш китара и читава саунд карта ти трябва само кабел и много желание :) Ще чакам да видя какво си измислил ...

А сега да видим Kirilsat дали няма да ни изненада с гласови способности :greenangel: а може и някой друг да ни изненада ...

П.п. Сега като го слушам пак ми се струва ,че соло китарата трябва да се отложи за накрая ( ще добава още 1 част ) а на негово място направо да почне 2-я куплет и да стане малко по-удължен

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, колеги! Този аранжимент заедно с барабаните е много, много по-добър! :bravo:

С интерес следя темата, но за сега време за свирене не ми остава.... От седмица не съм стигал до китарата!

Дано, до като се прибера има развитие?!

Вокалистите спят ли още? Вслучете се!!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че оригиналната мелодия в тази тоналност ще звучи по-добре изпълнена от друг, но тъй като мелодията и груува ми харесаха реших да се включа кратичко.Нещо такова?

Позволих си да променя разположението на текста по мелодията ето тук:

"Не ми е нужно всичкото богатство, мила!Не ми е нужна всичката любов!"

 

, тъй като ако се разположи по оригиналната мелодия(изсвирената с китарата) се получава едно неестесвено за българския език ударение "нЕми е нужно..."

 

Другите промени в мелодията съм ги направила за по-естествена фраза и съобразяване с моя глас и начин на пеене:)

 

Надявам се обидени да няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, ти си страхотна! :pray:

Много интересен глас имаш! За орнаментиката, да не говорим!

Извинявам се за това, че те смятах за част от "говорилнята"!!! :singer:

Вдъхна живот на "парчето"! :thumbs_up:

Успехи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами съвсем правилно си ме смятал за част от говорилнята, даже ако погледнеш полето "Най-активен в..." при мен пише "Говорилня". green_flying.gif

Като се регистрирах ми беше много забавно в джема, но

1.с някои хора от форума започнахме да работим по проекти извън форума(нали знаеш за краставите магарета хехе) и

2.в джема отдавна не ми се е случвало да ме стимулира нещо - въпрос на предпочитания.

Като напишете останалия текст кажете thumbs_up.gif.

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че оригиналната мелодия в тази тоналност ще звучи по-добре изпълнена от друг, но тъй като мелодията и груува ми харесаха реших да се включа кратичко.Нещо такова?

Позволих си да променя разположението на текста по мелодията ето тук:

"Не ми е нужно всичкото богатство, мила!Не ми е нужна всичката любов!"

 

, тъй като ако се разположи по оригиналната мелодия(изсвирената с китарата) се получава едно неестесвено за българския език ударение "нЕми е нужно..."

 

Другите промени в мелодията съм ги направила за по-естествена фраза и съобразяване с моя глас и начин на пеене:)

 

Надявам се обидени да няма.

 

Ето нещо , което не съм очаквал като изпълнение :thumbs_up: Станало е супер само тоналността трябва да е друга наистина. В момента не мога да определя надолу ли трябва да е или нагоре но ако се направи в точната тоналност ще зазвучи и с женски вокал. Вяра пробвай малко по отсечено пеене и най-вече в края на фразите. Мисля че ще пасне по - добре ( не че така не е )

П.П. А може и женски и мъжки вокал да има и да си разделят по един куплет а на последния припев заедно а и текта много предразполага към такава колаборация

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много хубаво парче става, хрумна ми една идейка за солцето и драснах едно демо солце.Ако ви хареса може са го презапиша.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много елегантно.Супер е.При положение, че влиза още един хармоничен инструмент ще намаля шума които вдигам аз...Но да изчакаме цялото парче да се появи на бял свят и ще го измислиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво парче става, хрумна ми една идейка за солцето и драснах едно демо солце.Ако ви хареса може са го презапиша.

 

 

Много добре се е получило солцето :punk_guitar::thumbs_up: . Хубаво ще е и ако има един лек дистър, който да дублира акордите на 2-рия припев. Тези дни ще го кача цялото парче и евентуално да се презапише всичко наново. А ако има начин и да качвате и отделно само записания инструмент ще бъде супер за да мога да смеся всичко наново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суууупер, радвам се,че ви е допаднала идейката. Когато е готов целия трак ще драсна солото и една китарка. Хрумна ми една идейка за много семпла китара, която почти не се усеща но се връзва с пианото по много добър начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.