Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересно явление.


Recommended Posts

Здравейте.

Преди доста време писах за един проблем, но не получих отговора за проблема с бучащото ми кубе при увеличен Gain.

Направих клип вчера като си купих нов мултимер.

Behringer GTX30

http://www.e-sun.cn/china_digital_multimeter/DT266.htm

EM266 е мултимера.

110 волта измервам между кубето (дори и без китара, а само по кабела ) и корпуса на компютъра.

В различни контакти са и този при кубето е занулен. Има подробности и в описанието на клипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе, китайците са измислили доста хитър начин да ни намалят като брой... :hysterical:

Трябва да се прегледа и отстрани проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В различни контакти са ...

Да ги беше включил и в две различни фази, тогава можеше да няма кой да пише тези постове.:slap:

 

Опитай в един мрежов контакт, един разклонител. Ако пак го има, завърти щепсела на кубето на 180 градуса. Ако пак има проблем, трябва да се оправи мрежата (220v)!

Виж с фазомер дали ще светне при допир с корпусите на кубето и на компютъра. Ако светне, бягай надалече:icon_shithappens:.

 

ПП. При пробите не трябва да има нищо друго включено към кубето, освен кабела към компютъра!

 

ППП. Без компютъра има ли брум? Ако да, кубето може да е за ремонт, а може и да си може толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Къде е логиката като са в една фаза да имам волтаж от 110 волта? Кубето никаква филтрация ли няма от захранването чак до сигналния кабел?! При това имам занулен контакт :).

В случая явно през мен се занулява/заземява през шасито на компютъра сигнала/фазата.

Този ток ме е удрял няколко пъти и няма къде да бягам, защото е много слаб :). Един преложи, че е "празно" напрежение, защото има много слаб ампераж почти пренебрежим, но явно е достатъчен да бучи кубето. В един бушон са, но дори кубето да е в друга стая (друг бушон) пак бучи. Тогава предполагам фазата си е една и съща или?

Ако е включено само кубето и захранването към компа махнато пак си бучи, но от какво ли не може да го получава това бучене след като така пропуска сигнал от 10ки места сигурно прихваща сигнали.

Интересно е, че 110 волта имам на двата полюса на кабела, които са изолирани един от друг. Така да се каже + и - на 6.5 мм буксата,а те допълнително трябва да са изолирани една от друга.

Кубето не бучи при много ниски Гейн и сила на звука.

Увелича ли ги има бучене, но все още не съм измерил напрежението дали се променя. И да е изключен говорителя има 110 волта. Достатъчно е захранващия кабел да е в контакта.

Бученето изцяло спира ако дам регулатора на ТОН, а не на сила на звука на китарата на 0. Но тогава много се намалят/ограничават честотите и не е приятно за свирене. Бученето се появява може би при сила на звука от кубето на 3-4/10 пункта и на горе дори гейна да го държа на 1/10.

Бучене имах като го занесох в друг апартамент с професионален кабел го пробвах от професионален китарист и каза, че не е нормално да бучи кубето така. Тогава имаше пак включен компютър, но и да не е пак щеше да бучи със сигурност. Остана и там да бях измерил 110 волта :))))).

Бученето е постоянно и сякаш заглъхва като заглуша всички струни и прилича на нормално бучене от самото кубе, но е нещо повече със сигурност след като имам такъв волтаж по кабела и при двата полюса.

Китарата променлив или прав сигнал подава към кубето или изцяло зависи от тоновете/шумовете?

Редактирано от LucaTurilli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Я провери с фазомер дали някой от контактите които използваш няма зафазена нула.

В такъв случай компа мисля, че ще замине, а и няма ли бушона да гръмне от късото?

А иначе сложих фазомера на шасито на компа и светна :))))). И се чудя защо имам фаза там, а очаквах, че от кубето идва, а то какво да видя нямам никакво заземяване на този контакт с компа и захранването му генерира 110 волта с много нисък ампераж. Доста интересен случай :))))). Мултицета вързах на фазата и земята и измерваше към 20-30 волта, което е нормално като не е свързана втората клема на мултицета към веригата.

Сега остава да реша проблема с това, че нямам заземяване и моля за предложение.

Трябва да си проверя явно всички контакти така, защото и други могат да правят смущения.

Интересно, че компютъра ми си работи така 10-тина години може би :))))))). И всичките устройства в този контакт.

Отделно, че по дъното има много метални болтове през, които се извършва заземяването на дънната платка, а то какво има голямо напрежение и малък ток, които въобще не му пречат. При това е второ дъно това. Отделно звуковата техника на компютъра ми не се влияе. Преди време вързвах китарата към компа и там имаше смущения, но само от настройките - после си спряха при правилни настройки на Guitar Rig 3.

Да окъся ли нулата и земята при незаземения контакт? По-добре би трябвало да е в такава ситуация от колкото в текущата.

Редактирано от LucaTurilli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.