Jump to content
Българският форум за музиканти

Footswitch and more


Recommended Posts

Здравейте на всички. Порових се малко из сайта и бай гуглето, но не успях да намеря много по въпроса който ме гложди, а ето го и него:

Наскоро успях не знам точно как, но сам да си хакна софтуера ми - Guitar Rig 4 Pro на Native Instruments - определено най-добрата програма за китаристи (както соло и ритъм така и за бас китаристи), та тъйкато не разполагам с 800 лв за да си я купя заедно с Rig Kontrol 3 (MIDI Footswitch) бях изтеглил от сайта на NI демо версията на последния модел 4 - про, и проблема е именно в този контролер. Без него ми е трудно ръчно да си превключвам от чист канал към дисторшън или да премина от един ефект/усилвател към съвсем други настройки, както и факта, че нямам педала към този контролер, и съответно не мога да използвам ефектите като Cry-Baby Wah за които ми е нужен. Има ли някой по-запознат сред вас освен с програмата, но най-вече с конторлера, какво точно трябва да знам за него и бих ли могъл да си го направя сам. Какво ще ми трябва като платки и други такива, също има ли значение/разлика ако направя такъв контролер, но само с два бутона (Prev. Sound / Next Sound) не както е оригиналният контролер, разбира се и с педала. Също така ме интересува на какъв принцип точно работи такъв педал и дали може да се направи и той ръчно или трябва да търся по магазините такъв или как / какво да приспособя за да мога да направя контролер с педал, доколкото знам се връзва към компютрите само чрез MIDI или трябва освен него и с USB? Ето линкове към самият контролер какво представлява :

 

http://www.native-instruments.com/#/en/products/guitar/guitar-rig-kontrol/?page=1017

 

нещо подобно : http://www.youtube.com/watch?v=5tAGCOfPJyo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложна работа!

да прощаваш, ама по въпроса ти си личи твоята неопитност. което не че е лошо, ама просто, ако нямаш опит с цифрова техника, да копираш риг контрол от нулата ще ти дойде доста нанагорно.

 

потърси някоя микроконтролерна система с usb - arduino или teensy биха ти свършили работа. особено за ардуино има страшно много информация в нета, включително и как да се използва с midi. guitar rig мисля, че приема midi съобщения - и тя работата ти е наполовина свършена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложна работа!

да прощаваш, ама по въпроса ти си личи твоята неопитност. което не че е лошо, ама просто, ако нямаш опит с цифрова техника, да копираш риг контрол от нулата ще ти дойде доста нанагорно.

 

потърси някоя микроконтролерна система с usb - arduino или teensy биха ти свършили работа. особено за ардуино има страшно много информация в нета, включително и как да се използва с midi. guitar rig мисля, че приема midi съобщения - и тя работата ти е наполовина свършена...

Ами да нямам толкова познания по въпроса, все пак благодаря за съвета аз просто реших да попитам някой из този форум ако е по навътре с тези неща искам само най-важното което ми трябва да знам, принципа на който работи педала за ефекти като Wah-Wah, и останалите "дребни" неща. Имам с кой да работя по него, но ми трябват само тези неща да знам останалото е ясно, намерих из YouTube следното нещо и мисля си, че може и така да стане :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на експрешън педала най-трудното му е механиката. ето два нагледни примера:

http://www.diyguitarist.com/DIYStompboxes/DIY-Wah.htm - по-сложен

http://www.diyguitarist.com/DIYStompboxes/DIY-Wah2.htm - по-прост.

 

иначе от електронна гледна точка това е просто един потенциометър - включваш го към аналоговия вход на микроконтролера, пишеш съответния код, който да го чете, и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.