Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми хубава звукова карта за Guitar Rig


CIH

Recommended Posts

Здравейте хора,

преди два месеца и нещо започнах да свиря и ... това е супер голямо удоволствие. Но имам неприятен проблем. Връзвам китарата към вградена в дъното свукова карта. Латенцията е висока, шума е отвратително много, да не говорим че не можах да го конигурирам да работи на Line In със Guitar Rig 3, което допълнително увеличава шума. Та ...

 

Процесора ми е Athlon 2500+

Трябва ми звукова карта или друго решение, което просто да има вход, да си включа киратата, не ме интересува дали е USB или PCI, предложете ми просто нещо с ниска латенция и да няма шум, когато работя с Guitar Riga. Не ме притеснява да е на старо, Бюджета ми е 120 лева. Нямам нищо друго освен китара, компютър и кабел.

 

На сегашната карта шума е толквоа много, че ако се опитвам да го заглуша с ноиз редъкшани ми изчезва гейна, пък да не говорим, че някой ефекти като Tube Compressor изобщо не се чуват както трябва. Например да се убия не мога да изкарам звука на кутариста на Roxette.

 

Благодаря ви предварително.

Редактирано от CIH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да свириш с вградената карта с ASIO 4 ALL драйвер без никаква латенция.Иначе ако ще ти трябва нещо професионално виж картите на ЕМУ 0404,1212,creative също стават обаче са геймърски карти и не са правени за свирене и записване по принцип.Мисля, че можеш да намериш на старо нещо за тези пари тука от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свиря на нея точно с такъв драйвър, но нали това ви обяснявам, че латенцията въпреки всичко е над 30 мс и освен това шума е изключително висок, много е гадно качеството на звука, чеснто.

А иначе знам че мога да намеря на старо читава за тези пари, но ми трябва предложение, кое е добре за моя случай, не ми трябва нещо с екстри, които няма да ползвам, просто да няма латенция и шум :). За това ми предложете модели звукови карти или някакво руго решение :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не ти трябват екстри,а само искаш да си оправиш закъснението ,то всякаква най-обикновена НЕвградена към дъното звукова карта ще ти свърши работа.Дори не е нужно да ходиш до музикален магазин,спокойно можеш да отидеш в някой компютърен и да им обясниш за какво става дума,сто процента ще те разберат и ще ти предложат възможно най-евтиния вариант ,който да ти е удобен и полезен ,защото доколкото разбрах това търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дори не е нужно да ходиш до музикален магазин,спокойно можеш да отидеш в някой компютърен и да им обясниш за какво става дума,сто процента ще те разберат...

 

Точно това не трябва да правиш! Много е вероятно да ти продадат нещо за 100-ина лева, което ще ти свърши почти същата работа колкото и сегашната ти карта.

 

Eто ти едно сравнително евтино решение:

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_19586/BEHRINGER_UCG102.html

 

Няколко хора си ги купиха от китайски сайтове доста по-евтино.

 

И нещо малко по-скъпо и съответно по-качествено:

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_23551/LINE6_POD_Studio_GX.html

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

djoko, номера е че а да си оправя закъснението, явно трябва да има вградено асио. Пък и на мен проблема ми е в шума, не толкова в закъснението. Шума ме дразни. За това се замислям дали да не взема някакъв АЦП който да е със USB, като това например. За това ви питам, щото ОК ще взема външна, но не знам шума дали ще е по-нисък.

http://www.m-audio.com/index.php?do=products.main&ID=4d633dd1d79f79596dc44e8a2a0da454

Как мислите дали е по-добър вариант от звукова карта?

Ако не предложете ми модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щом не ти трябват екстри,а само искаш да си оправиш закъснението ,то всякаква най-обикновена НЕвградена към дъното звукова карта ще ти свърши работа.Дори не е нужно да ходиш до музикален магазин,спокойно можеш да отидеш в някой компютърен и да им обясниш за какво става дума,сто процента ще те разберат и ще ти предложат възможно най-евтиния вариант ,който да ти е удобен и полезен ,защото доколкото разбрах това търсиш.

 

Да, ама не. Купувайки просто друга звукова карта може и да не ти реши нито един от двата проблема. Отделно, повечето консултанти в компютърни магазини не са хич в час с понятия като латенция и съотношение сигнал/шум. Успеваемостта с техните съвети едва ли ще е по-голяма от успеваемостта при повечето консултанти в технополис, които не знаят защо са консултанти. ASIO FOR ALL е решение, което върши работа само в някои случаи.

Най-евтиното, което можеш да намериш, за да свириш прилично с китара е нещо на старо. Ако е от сериите Audigy и по-нови на Creative, то самата платка също е доста шумна. За около 130 предполагам, можеш да си намериш такава карта на старо, но С ПРЕДНИЯ ПАНЕЛ, който се поставя при CD-устройствата отпред.

Ако намериш такъв вариант, той е удачен за вкъщи, защото на предния панел има по-качествени конвертори с по-нисък шум. Самата платка, без предния панел, ползва AC97 кодеци, които не се различават много от тези, монтирани по дънните платки.

 

Друг вариант са продукти на старо на E-MU, M-Audio и др, които можеш да потърсиш.

Никога не съм пробвал картите на Behringer, за да знам как са с латенцията и шума, но може да се поинтересуваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Hе знам , аз направих така преди 2 години,когато бях със стария компютър и нещата станаха , не изключвам варианта просто да съм случил на някой загрижен човечец , защото момчето доста време ми обеснява,може би съм бил късметлия.Предложенията ти са добри , аз самия се готвя за M-Audio Fast Track-а , мисля че е доста примамливо за цената си и скоро се надявам да го притежавам :rolleyes: Успех на автора с решаването на проблема :thumbs_up:

Редактирано от djoko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакай бе човек, какъв е тоя шум? Сигурен ли си, че кабела и конектора към компютъра са читави? Ако стоиш до монитора с китарата, то тя прихваща вълни от него и се получава лек шум, но guitar rig си има нойз гейт който можеш да ползваш. А може и компа да е слаб...Аз съм с вградена в дъното карта и проблеми с латенция нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ноиз гейт, но шума е толков висок, че за да не се чува постоянно трябяа да го вдигна на максимум. В смисъл ноиз гейта. Освен това когато го вдигна на максимум и не свиря няма шум, но като почна да свиря по време на свиренето докатоа изкарва звука има много бял шум. И наистина като чета си е от саунд картата и това, че съм го вкарал в микрофона а на лайн ин не можах да го подкарам.

Явно ще си купя нова карта, или по-добре Guitar to USB инретфейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже намерих евтино решение. Това чудо

http://www.meritline.com/usb-guitar-link-cable---p-41886.aspx?source=nextaghdac

Струва 84 лева новичко, предполагам че на старо ще го намеря и по-евтино. Как мислите струва ли си, ще вади ли добър звук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей ама не четете бре ... blr ти го каза отдавна:

 

Дори не е нужно да ходиш до музикален магазин,спокойно можеш да отидеш в някой компютърен и да им обясниш за какво става дума,сто процента ще те разберат...

 

Точно това не трябва да правиш! Много е вероятно да ти продадат нещо за 100-ина лева, което ще ти свърши почти същата работа колкото и сегашната ти карта.

 

Eто ти едно сравнително евтино решение:

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_19586/BEHRINGER_UCG102.html

 

Няколко хора си ги купиха от китайски сайтове доста по-евтино.

 

И нещо малко по-скъпо и съответно по-качествено:

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_23551/LINE6_POD_Studio_GX.html

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това първото устройство, дава ли добър чист звук? Без шум и т.н. без да ми говориш за мониторите, защото все пак имам някакво техническо образование не падам от марс. Интересува ме дали това нещо вади добър звук. Защото си писал, че второто е по-добро, но каква е разликата в качеството на звука? Намерих го относително евтино. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Може и да имаш някакво добро техническо образование, ама май нямаш такова за четене ... Това, което blr ти е предложил е същото, като това, което ти си намерил, само, че поне е на "известна марка". Второто е външна саунд карта, която е доста по-добро решение!

 

Май падаш от Марс!

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.