Jump to content
Българският форум за музиканти

Lines In The Sand - Solo


Rust

Recommended Posts

Охохо, аз като една болна фенка на тема ДТ те поздравявам! Звучи супер, звукът на китарата ти е супер, с какво записваш (китара, амп?). Относно свиренето няма какво да коментирам, щом като нищо не ме дразни, а го слушам с кеф, значи е супер!

Браво :cheers2:

п.с. не знам дали ще мога скоро да изсвиря нещо подобно, но и аз имам мераци за същото соло

 

Поздрави,

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хехе :) Имам похвала от фенка на Dream Theater , която свири на китара . Какво по-хубаво от това :pray:

 

Иначе сетъпа ми е много прост -> китара - камионче - саунд карта . Ако някой го интересуват подробности , с удоволствие мога да споделя на ЛС . Да не пълня тук с излишна информация :)

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения , съвети , нещо да ви звучи не на място или идея как да стане по-яко ?

Смесвано е на домашни pioneer колони , така че има реален шанс да чуете нещо , което аз не чувам :)

 

Правено е за кеф , но записването винаги ми е било гъдел и съм се опитвал да научавам нови неща та да развивам насоката :) ... макар и любителски .

 

Жалко само , че много много не ви се пишат съвети и коментари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , гледах да се постарая :)

 

Това с баса не съм сигурен как точно да го направя :P Врътках там докато не ми хареса ... Newbie съм си малко ...

Ако дадеш някаква насока къде да поровя , с удоволствие ще опитам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пичове :)

 

По заръката на Мегатон се опитах да направя баса по-стегнат . Някой забелзва ли разлика :)

Това е резултатът :

 

Не знам доколко подходът ми е в правилната посока , но съм променил в мултибанд компресора /на бекинг трак-а/ - часта на ниските -> бавна атака (120мс) , бърз release и солидно компресиране :) Идеята ми беше да изпъкне удара на баса след което да остане на равномерно и не много силно ниво отекването .

Компресирането е ново за мен , не че искам да се оправдавам , но още има неясни моменти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работиш,например с Cubase 4 или  Cubase 5 За бас можеш да ползваш от VST NALionOne

 

пресета  Bass/Precision RounWound и в трака му /instrument track/сложи виртуалния Amp Markbass Mark Studio 1 Виж това   със сигурност ще има добри резултати,Естествено има и други решения.

 

Успех!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.