Jump to content
Българският форум за музиканти

Слушалки за Mix/mastering


LOE

Recommended Posts

...но не бих ги избрал ако мисля че ще записвам с тях - с кондензаторен микрофон със сигурност ще се запише и сигнала от слушалките.

потвърждавам ;) ама за тракинг на китари са идеалка и са мн удобни ;)

за микс и мастеринг АБСУРД. Нямат нищо общо с истината. На мен много

хай-фай ми идват ;)

 

за к66 става дума де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за микс и мастеринг АБСУРД. Нямат нищо общо с истината. На мен много

хай-фай ми идват ;)

 

за к66 става дума де ;)

K271 Studio определено не са хайфистки, а по удобни слушалки от тях не съм ползвал до сега.

 

За нормално слушане съм се замислил да си вземам K501, които са страшно удобни и вадят много добър хайфистки звук без да е твърде орязан от към среди. Гледам, че сега има някакви нови хай-фи модели - К601 и К701, може да изчакам да ги внесат.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъъ да и аз мислех 601 и 701 ама поглеждал ли си им ценичките

701 е има няма 400 доларчета, в европа са и по-евтини - някъде ги гледах за 280 EUR. Колко ще струват тук е друга тема :D

 

Ето едно ревю:

 

http://www.headphone.com/guide/by-applicat...d/akg-k-701.php

 

Както и най-добрите в класа:

 

http://www.headphone.com/guide/by-applicat...treme-high-end/

 

Има и едни прехвалени слушалки на Grado - RS1 ($695), които обаче според въпросният сайт не са по-добри от AKG K701 и Senheiser HD650:

 

http://www.headphone.com/guide/by-manufact.../grado-rs-1.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за микс и мастеринг АБСУРД. Нямат нищо общо с истината. На мен много

хай-фай ми идват :(

 

за к66 става дума де :lol:

K271 Studio определено не са хайфистки, а по удобни слушалки от тях не съм ползвал до сега.

 

За нормално слушане съм се замислил да си вземам K501, които са страшно удобни и вадят много добър хайфистки звук без да е твърде орязан от към среди. Гледам, че сега има някакви нови хай-фи модели - К601 и К701, може да изчакам да ги внесат.

аз за К66 говорех че ми звучах хай-файски :lol:

съжалявам ако съм се извазил грешно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Хора помогнете!!!Джиткам кюбейс,много съм зарибен,експериментирамч постоянно не мота да се спра само че имам проблем джиткам на едни гадни слушалки и ушите ми скоро ше си отидаят.Монитори не мога да си зема шот съседа ми ше влезе в нас със танк да ме обеси трябват ми СЛУШАЛКИ 150лв някаде (др. проблем че нямам мн пари).Но искам нещо дет да не ми вред много на ушите , то е ясно че качеството на тва дет правя никога няма да е испипано баш ама понеже хора мнотго ми се цъка а ме е страх за ушите пък и за съседа хаха кажете откъде мога в София да си намеря нешо АКГ в динакорд се като отида се едно съм призрак никой не ми обръща внимание а и там ми е скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста трудна задача си си поставил... :think:

Не съм сигурен дали има слушалки дето не вредят, но поне със сигурност не съм чувал за такива. Пък и с тези неща трябва да се внимава, защото от прекомерно слушане на слушалки можеш да си докараш доста сериозни проблеми. ;)

 

А и доста изморяват при по-продължително слушане(мен дори е заболяват ушите и главата) доста е неприятно... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и с тези неща трябва да се внимава, защото от прекомерно слушане на слушалки можеш да си докараш доста сериозни проблеми. :happy:

:happy: Какви проблеми бе брат, не ме стряскай. Аз главно на слушаки миксирам, слушам музика и гледам филми понякога <_< Така от години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш евтени слушалки си вземи АКГ К-66 /около 60-70 лв /.Но до 150лв. в Динакорд имаше АКГ К-141 - това са най- малките студийни слушалки.Не ти ги препоръчвам много, по-добре събери още 50-тина лева и си вземи К-240.Аз работя точно с такива. все пак зависи какво точно ще правиш.Ако само ще свириш и ти трябва добър хай фай звук и к-66 щще ти свършат работа. Все пак при избора на слушалки ти трябва да се съобразиш с няколко неща:

1. Да имат Много удобна конструкция /трябва още при първото слагане да не чустваш никакво неудобство/.Работа със слушалки няколко часа може да ти се стори истински ад , ако не прилягат идеано.

2. За препоръчване е да са полу отворени или отворени.Също съвет при по-продължителна работа.

3. Скъпите студиини слушалки са само за смесване и мастеринг.Ако работиш постоянно с тях след няколко месеца няма да искаш да чуеш звук от хай фай колона и ще трябва да си купиш студийни монитори за над 1000лв. за подобен звук.

Това е от мен. Човек ,който работи изключително на слушалки / АКГ К-66, К-240 /.

Не ме разбирайте погрешно, просто ми се налага. Според мен е най- добре да имаме и монитори и слушалки поне по няколко вида от различни класове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fashion: "Не ме разбирайте погрешно, просто ми се налага. Според мен е най- добре да имаме и монитори и слушалки поне по няколко вида от различни класове." - Напълно съм съгласен с това, със слушалките можем да симулираме слушането на готовият микс наразлични колонi.

А за това че някой слушалки са за мастеринг не мога да се саглася(може да вършат работа до известна степен, но да са проектирани и направени за това не) :happy::happy:

 

 

Stone Free - Тези проблеми не е казано че е задължително да се появят, но го има риска(който му стиска да го поема). Тези проблеми се получават главно от високото звуково налягане което се създава непосредствено до ухото.

Последствията могат да бъдат намаляване чувствителността на слуха, понижаване горният праг на чуване както и долният праг на болката след по-дълго време и т.н.

 

:stop: :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с риск да ме анатемосат аз се изказвам против АКГ 2хх за мен просто не си заслужават парите ...най-добрата и най-евтината инвестиция е АКГ К55 (50-60лв) не 44 не 66 а 55... мастеринг САМО на слушалки съм сигурен, че е иновативна БГ идея от някой професионалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някой не е прочел последното ми изречение.И все пак трябваше да помогнем на човека да си избере слушалки, а не студийно оборудюване за запис и мастеринг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

времето е ценен ресурс... К55 казвам за последно цена-качество с най добро съотношение, ако съм бил полезен на пича ок ако не да сме живи и здрави и много фешън :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям последното мнение NessoR. За сумата от 150 лв няма да си вземеш нещо кой знае колко по-добро от К55, единствената разлика ще е колко пари дадеш :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.