Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Lord Shredulous

Разлика от над 1000 евро в тези 2 китари?!?

Recommended Posts

А ЗА БИРАТА СПЕЦИАЛНО СИ Е ВЪПРОС НА ВКУС.Пробвал съм я във всички държави на място,славещи се с хубава бира.

Кхм..

А за копията независимо от цената си остават КОПИЯ.

Къде по-точно в темата някой говори за копия?Аз виждам,че се обсъждат 2 китари на един и същи производител.Едната не е копие на другата,понеже няма как да е.

?Аз виждам,че се обсъждат 2 китари на един и същи производител

usa ,japan

В темата се обсъждат два модела на Jackson.Единия е kv-5,а другия kv-2.Едната не е копие на другата,понеже са си отделни разновидности на KV серията и това,че едната се произвежда в Япония,а другата в САЩ не е от значение точно по този въпрос,който е :offtopic-001: .

Сори за ______________________^

Edited by crionic

Ако А3 се прави в Япония, а А8 в щатите, А8 ще е по-хубава и три пъти по-скъпа. Ако А8 се прави в Япония, а А3 в Щатите, А8-цата пак ще е похубава и три пъти по-скъпа. И моля, не бъркайте Япония с Китай.

И още - мога да си представя си някой потен мексиканец в Калифорния да претупа някоя китарка в петък следобед, ама подобна картинка в Япония нещо не ми връзва.....

Поне за мен истината е следната - сичко американско е с неоправдана изкуствено надута цена така са и в музикалните инструменти,така са и в колите,така са и в техниката.

Edited by The_tormentor

По принцип за 1000 евро си взимаш стандартен клас инструмент който може да звучи прекрасно но е по-вероятно да звучи като талпа

Ама 1000 евро са си 2 хилки както и да го гледаш, не са малко пари това за китара, дори и от "скъпите марки" можеш да си вземеш някоя съвсем прилична, имам предвид - хубава. Че ще има и по-хубави (и по-скъпи) е ясно, ама чак пък талпа...

Поне за мен истината е следната - сичко американско е с неоправдана изкуствено надута цена така са и в музикалните инструменти,така са и в колите,така са и в техниката.

:thumbs_up:

Само допълвам, повечето неща и не достатъчно оправдана цена.

Ако А3 се прави в Япония, а А8 в щатите, А8 ще е по-хубава и три пъти по-скъпа. Ако А8 се прави в Япония, а А3 в Щатите, А8-цата пак ще е похубава и три пъти по-скъпа. И моля, не бъркайте Япония с Китай.

И още - мога да си представя си някой потен мексиканец в Калифорния да претупа някоя китарка в петък следобед, ама подобна картинка в Япония нещо не ми връзва.....

Качеството не само в изработката,никой не казва,че японците не бачкат по добре от латинос-мангалите (даже мисля обратното) - но,ако материалите от местния им чам са повисяли в оризов склад и изкуствено изсушени китарката ще звучи скопено..

Скъпите китари са от скъпи/селектирани материали,моя евтин Гибсън е с гръб от едно парче махагон и с мейпъл топ и звучи,изработката е сравнително добра.От друга страна азиаците навлизат с добре пипнати на външен вид инструменти,но повечето "камуфлажни" ,тоест - не звучат.

Преди да си купя сегашния съм имал възможността да пробвам всякакви производства неамерикански Джаксъни, включително почти всичките американски модели и разликата дори за мен, който не може да се каже, че съм музикант, е ясно видна и чуваема. Достатъчно е да се вземе китарата в ръце и нещата веднага стават ясни, а който не може да намери разликата по-добре да не дава излишни пари за инструменти.

На всички е ясно, че освен материалите в тази е цена е включен и скъп американски труд, както и името на фирмата. А дали си струва разликата в цената между американското производство и другите да кажат музикантите. Доколкото си спомням обаче преди 10г. цената му (чисто нов, с кейс) беше с хиляда долара по-ниска, отколкото е сега.

Със сигурност има разлика, но лично аз не бих сложил "Япония" и "лошо качество" в едно изречение.

В някои случаи дори е по-добро(Ibanez).

Може да се каже и така,щом големите си поръчват в Америка,а не от Япония,значи има разлика.

Като офтопик ще кажа, че поне за моето ухо разликите са минимални. Ако не виждах китарите никога нямаше да кажа "еее, личи си, че едното е Гибсън, а другото не е".

Като онтопик : все пак това не е една и съща фирма. Повече от ясно е, че Токаи е копие. Ние говорим за една и съща фирма и близки като класове модели...дори с аналогични екстри и конструкция.

Абсолютно съм съгласен с колегата, дори съм сигурен че на някои хора ще им хареса повече саунда на Токая, а като види разликите в цените направо ще е убеден в предимствата на японския инструмент! :greenball:

Ем от американската серия съм пробвал единствено един Rhoads, почти перфектен според моите изисквания, с фиксиран бридж,сатенен бял финиш...по-скоро се усеща разликата в бриджовете,отколкото във фингърборда..и истина ли е ,че в американските слагат 2 дънкан jb?Защото пише че 5цата е с jb/jazz,което ми изглежда по-примамливо...само мразя флойдовете:thumbdown: а за custom shop ме е страх и да попитам колко ще ми струва един KV с фиксиран бридж, с абаносово грифче,MOP инлеи и байндинг :rolleyes: тежко е, колеги..