Jump to content
Българският форум за музиканти

Разлика от над 1000 евро в тези 2 китари?!?


Lord Shredulous

Recommended Posts

След като преди време питах това "е така между другото" в темата за Бродерик,докато се говореше за KV-1, не ми се отговори и ето ви сега нова тема:rolleyes:

Значи гледам аз Jackson KV-2(Made in USA) и KV-5(Made in Japan) и двете са:

-нек-тру

-тяло от елша и кленов гриф

-оригинален флойд

-дънкански адаптери

...но KV-5 струва 1090 евро a американският му братовчед 2499 eвро:unsure:

 

единствените разлики,които откривам са държавата по произход и фретборда-палисандър за 5цата и абанос за 2ката.

 

Пропускам ли нещо,защото ми изглежда нелепо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съществена - едната е made in Japan, другата made in US. Със същия успех японска китара може да струва повече от щатска, ако съответно китарата отнемаща повече работа, време (а вероятно и по-опитни лютиери) се произвежда в Япония.

 

Иначе съм убеден, че можеш да намериш и Стаг, който е от същите материали, ще струва 300 евро сигурно :)

 

Освен ако не говорим за old-growth бразилски палисандър, macassar ebony и подобни екзотики - т.н. разликата в цената на дървесината няма да е съществена (въпреки че има между палисандър и абанос).

Въпросът е къде се произвежда и все пак как е пипнато дървото - нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи "оригинал"? :D Децата в начално училище спорят дали е по-яко топката ти да е "оригинална" или "професионална" :lol:

 

Япония произвежда много качествени стоки. Аз лично не бих имал притеснения, че дадено изделие е японско, вместо щатско...даже може би точно обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи "оригинал"? :D Децата в начално училище спорят дали е по-яко топката ти да е "оригинална" или "професионална" :lol:

 

Япония произвежда много качествени стоки. Аз лично не бих имал притеснения, че дадено изделие е японско, вместо щатско...даже може би точно обратното.

 

Точно като Jackson USA Select и японските Pro-серии.

За Япония съм съгласен...като искам да добавя и Корея,тъй като съм повече от очарован от Epiphone Explorer-a ми.

Най-добре ще да е Jackson Custom Shop,защото честно да кажа флойдовете не ме кефят...и защо Jackson слагат флойд на почти всяка своя китара...и на ВСИЧКИ KV-та ,освен на JS-32T серията(Имам от старите JS KV с лицензиран флойд и е блокиран) и KV2T,който...съжалявам но не прилича на Jackson с тази SLS глава:thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи гледам аз Jackson KV-2(Made in USA) и KV-5(Made in Japan) и двете са:

-нек-тру

-тяло от елша и кленов гриф

-оригинален флойд

-дънкански адаптери

...но KV-5 струва 1090 евро a американският му братовчед 2499 eвро:unsure:

 

единствените разлики,които откривам са държавата по произход и фретборда-палисандър за 5цата и абанос за 2ката.

 

Пропускам ли нещо,защото ми изглежда нелепо?

 

В общия случай между двете китари единственото общо е надписа на главата

 

Дървесината е с различно качество, а от там и цялата китара е различна

 

Поздрави

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи "оригинал"? :D Децата в начално училище спорят дали е по-яко топката ти да е "оригинална" или "професионална" :lol:

 

Япония произвежда много качествени стоки. Аз лично не бих имал притеснения, че дадено изделие е японско, вместо щатско...даже може би точно обратното.

Принципно си прав,но китарите не са топки,тоест дървесния материал от който се правят в щатите не е същия в другия край на света.

Стар японски Скуайър не звучи като стар американски Фендер и не е само от адаптерите.

едит -той колегата ме изпреварил,че пиша бавно покрай кучето..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Принципно си прав,но китарите не са топки,тоест дървесния материал от който се правят в щатите не е същия в другия край на света.

Стар японски Скуайър не звучи като стар американски Фендер и не е само от адаптерите.

едит -той колегата ме изпреварил,че пиша бавно покрай кучето..

 

Ок, но по-различно не значи по-лошо. По тая логика ние тука не пием бира, щото нашата вода е по-различна от тая в Германия или Чехия или пък не ядем картофи, защото почвата в родината на картофите е различна от нашата тук и едва ли не българските картофи са неоригинални :D

 

Освен това не съм много сигурен, че за направата на китари конкретно в Япония се използват местни островни дървета. Вероятно ги внасят...от къде един господ знае. Но като цяло идеята ми е, че това, че една китара е направена в Япония не означава автоматично, че по-лоша...ако тя е по-лоша то това е защото е заложено да е по-нисък клас. Разбира се, че щатска компания ще използва подобен ход, за завиши цената на щатския инструмент, щото всеки иска "маде ин УСА". Все пак колко да е лоша китара правена в Япония и струваща 1000 евро :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като офтопик ще кажа, че поне за моето ухо разликите са минимални. Ако не виждах китарите никога нямаше да кажа "еее, личи си, че едното е Гибсън, а другото не е".

 

Като онтопик : все пак това не е една и съща фирма. Повече от ясно е, че Токаи е копие. Ние говорим за една и съща фирма и близки като класове модели...дори с аналогични екстри и конструкция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Принципно си прав,но китарите не са топки,тоест дървесния материал от който се правят в щатите не е същия в другия край на света.

Стар японски Скуайър не звучи като стар американски Фендер и не е само от адаптерите.

едит -той колегата ме изпреварил,че пиша бавно покрай кучето..

 

Ок, но по-различно не значи по-лошо.

Вероятно ги внасят...от къде един господ знае. Но като цяло идеята ми е, че това, че една китара е направена в Япония не означава автоматично, че по-лоша... Все пак колко да е лоша китара правена в Япония и струваща 1000 евро :D

 

Ако ти харесва как звучи няма абсолютно никакво значение колко струва и къде е правена

 

Аз имам китара правена в България която звучи чувствително по-добре от инсрументи в ценовия клас около 1000 евро

 

По принцип за 1000 евро си взимаш стандартен клас инструмент който може да звучи прекрасно но е по-вероятно да звучи като талпа

 

 

Пак само да отбележа, че това е мое мнение

 

Поздрави

 

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и само да отбележа, че бирата в Германия няма нищо общо с бирата която се продава в България :cheers2:

 

От много богат опит го знам :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи "оригинал"? :D Децата в начално училище спорят дали е по-яко топката ти да е "оригинална" или "професионална"

Отдавна съм бил дете в началното училище, и вече имам собствени знания и инфо за професионално и оригинално,та спора на децата не ме впечатлява.А за копията независимо от цената си остават КОПИЯ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.