Jump to content
Българският форум за музиканти

Из нервите на един клавирист.


NoSoul

Recommended Posts

//off

Седя 14 часа в един инет клуб и си клатя краката и се чудя кви да ги върша... ся като си запалят клиентите и си напиша протоколите ше творя глупости и тук :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължение от вчера...

Пък на клавиристКите им носят клавирите до репетиционната - щото има кавалери в групата :P:P:P:P

А когато не им ги носят, са гадни зад.и.и :P

Това с мидито не става, защото обикновено когато се свири на сцената, неизвестно защо всички свирят по бързо и ритъма се губи :P) тогава ако свириш с миди, ща фанат ^-^

Добрият клавирист излиза без партитури.А ако излезе, не тряа ги чете, а да си прави ракетки от листовете и да замерва китаристите с тях :D

Клавиристите винаги могат да си освободят лява ръка за да държат бира с нея :D Кой друг освен басиста може да се похвали с това?(те нали си свирели с краката(така чух)) :P

Някои клавири могат да се носят като китари, а виждали ли сте китара която да се слага пред китариста на стойка и той да свири на нея... о.О

Drink!Drink!Drink!:P

Somebody put something in my drink...*burp*...

Случайно да сте виждали емотикон с keyboard?? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължение от вчера...

Пък на клавиристКите им носят клавирите до репетиционната - щото има кавалери в групата :P:P:P

А когато не им ги носят, са гадни зад.и.и - и какво излиза... ако нямаш ц.ц. тряя ходиш на фитнес...

 

Това с мидито не става, защото обикновено когато се свири на сцената, неизвестно защо всички свирят по бързо и ритъма се губи ) тогава ако свириш с миди, ща фанат ^-^ - е тука точно тва предимство си е верно - следиш темпото според барабаниста и си го пипаш постояно. От време на време пийваш бира.

 

Добрият клавирист излиза без партитури.А ако излезе, не тряа ги чете, а да си прави ракетки от листовете и да замерва китаристите с тях - добра идея... чудесна идея :bravo:

 

Клавиристите винаги могат да си освободят лява ръка за да държат бира с нея Кой друг освен басиста може да се похвали с това?(те нали си свирели с краката(така чух)) - ц, само ние сме. Басистите са прекалено заети да си повтарят "ми ми ми ми ми ми ми ми ми ре до до до до до до до до до до..." (ебавка ей, басите владеят ;):virtuoz: )

 

Някои клавири могат да се носят като китари, а виждали ли сте китара която да се слага пред китариста на стойка и той да свири на нея... о.О - по същата причина няма подводница кабриолет..

 

Drink!Drink!Drink!:cheers:

Somebody put something in my drink...*burp*... - ... после какд а не се гордееш с такива колежки ^_^

 

Случайно да сте виждали емотикон с keyboard?? - не щат да ни качат. Ей ти още един кахър - дискриминират те. Тряя ние да си ги слагаме: piano1.gif

 

 

(адними качете го верно тоя смайл : http://evanescence-bg.com/e107_images/emoticons/piano1.gif)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои клавири могат да се носят като китари, а виждали ли сте китара която да се слага пред китариста на стойка и той да свири на нея... о.О - по същата причина няма подводница кабриолет..

 

Виждали сме.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа да, пфу как забраих за тва... слагаш китара на тоя шит като трябва да смениш от електрическа на акустика примерно(акусти4ната е дакрепена на тоя шит).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алоу клавирист без партитури е като гъз без гащи бе :virtuoz:

 

Всъщност ме мързи да си уча парчетат наизуст, признавам си, се има 3-4 парчета, които не ги знам :think: Ама и хората ме смятат за умен с тея листове пред мен :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глюпости... Аз обикновено изсвирвам 10-тина пъти как си тряя и даже понякога не гледам и клавиатурата :cheers: По репетиции зяпам барабаниста и му се радвам, а вече ше се уча да свиря и да сгъвам ракетки от листа с ноти с др ръка :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ама като си се сетил, че тряало да учиш ново парче 30 мин преди репетиция и стаа некфо такоа :virtuoz:

Иначе тая техника с ракетките ше я усвоя, ей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 30 мин преди репетиция бе... я по сериозно :virtuoz: Не знам кво свириш ма на ДТ примерно не се получават така нещата :bravo: Тва и е лошото на професията - едно парче да се получи тряя малко или много да го подготвиш, не е като барабаните :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не свирим ДТ (за съжаление), па и на hypocrisy не се отличават със сложност парчетата :virtuoz:

Виж, други хави си ги готвя старателно, бодом ала бала.

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ракетките успях да го направя ... След малко ще си снимам ръчичката да видиде за какво иде реч :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ракетките успях да го направя ... След малко ще си снимам ръчичката да видиде за какво иде реч :lol:

Малко видео

 

Това го правя с лявата ръка , принципно тя ми е по-добре развита , но пиша с дясната и свиря с нормални китари , както и да е ... Та , масата все едно е тази част от синта , на която няма компченца или има такива , които не бачкат . С другата все едно свиря някаква лесна песен . За по-голяма автентичност съм използвал лист с ноти , които не стават за нищо , защото са объркани (имам много :green: ) . Приянтно гледане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.