Jump to content
Българският форум за музиканти

Из нервите на един клавирист.


NoSoul

Recommended Posts

10 причини един клавирист да мрази инструмента си:

 

1. Никой не разбира как свириш. За много малко хора от групата е ясно че освен водещата мелодия с едната ръка, често имаш и басова такава. Отговора - дайте ми време да го понауча, за 5 минути не става качествено обикновено бива посрещнат: "всичко е трудно!!!"

2. Мъкнеш най-тежкия и обемен инструмент по репетициони. Ако си много добре оборудван с 2 свирки - без кола не става => по скъпо.

3. Твоят инструмент обикновено е най скъпия от групата. С "евтин" клавир никой не те взима.

4. Направи "нещо" по блендата. Никой не се интересува от възможностите на инструмента ти. При едно "не може" или си некадърен или си беден и нямаш право да свириш в такава група.

5. При импровизация китаристите имат навика на въпроса "от каде го почвате това" да ти показват акорда който са хванали.... е благодаря много...

6. За разлика от китаристите не можеш да мърдаш и да имаш някакво сценично поведение, и за разлика от барабанистите не можеш да правиш каквито и да било трикове.

7. След участие, барабаниста хвърля палки, китаристите перца... а ти просто си тръгваш.

8. Дори да се прочуе групата в която свириш, никой няма да знае кой си.

9. Известен клавирист е или позьор, или солист, или просто прекалено жалък и смешен такъв.

10. Ти винаги си expendable. Една група винаги може да свири нещо и без клавирист/ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, моля те, не се самоубивай :blink:

Не бе споко :o Малко фън и човек без работа :o Нали уж и за някъв барабанист се водя :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 1: Тoва си е до музикална култура и до това колко се налагаш в групата :blink:

Към 2: Вярно е! ;)

Към 3: Зависи, има китари по-скъпи от клавира, а за барабаните да не говорим.

Към 4: На такива тъпаци не съм попадала о.О

Към 5: Е затова е хубаво клавиристите да учат и китара ей тъй за обща култура :o

Към 6: Това въобще не е вярно! Можеш да мърдаш, и трикове си има! Защо ли се сетих за клавириста на P.I.F. :o

Към 7: Винаги можеш да хвърляш листове с ноти или каквото ти падне, само не хвърляй клавира!!!;)

Към 8: За всеки влак си има пътници, и както китаристите от публиката гледат солокитарата в ръцете, така и тези които се интересуват от keyboard-a те наблюдават ;)

Към 9: Понякога...

Към 10: А групата ако иска да свири нещо значително, без клавири звучи смешно . пример: Crossfire - Cover: Conception - Roll The Fire...

Други:

- Все пак клавиристи знайте че, басистите са най-прецакани от всички - купуват струни за по 20 кинта всеки път(най-малко),на тях не им обръщат особено внимание, просто защото са поредната китара, само че с 4 струни(освен ако басиста няма открояващо се сценично поведение).

- Клавиристите не сменят струни и не се тормозят със настройки на инструмента.

- Клавириста важен, когато китаристите не могат да се настроят по слух.

- Заклети антиклавир-групи записват песни с клавирени оTcвири (Metallica, Iron Maiden..)

- Дори и в дадена песен да няма клавир винаги може да се добави, стига да не ви мрънкат че разваляте парчето ;)

- Клавирът е по-труден instrument от китарата(според китаристи), по-разнообразен (според барабаниcTи), пълни дупки в песните(според басисти).

 

Така че...гордейте се че сте Клавиристи...защото в една група всеки дава нещо от себе си и не е от значение кой е по-важен - всички са еднакво важни!

 

:blink: In the end we always drink the beer together, no matter what...

Редактирано от Aiel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавирът е по-труден instrument от китарата(според китаристи), по-разнообразен (според барабаниcTи), пълни дупки в песните(според басисти).

 

Гхахахха, аааааааа това за басиста ме хвърли на пода от смях!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 1: Тoва си е до музикална култура и до това колко се налагаш в групата ;)

 

Всеки който се налага по някакъв начин според мен не е за група, а аз сам творец. Зависи от музикалната култура на останалите

Към 2: Вярно е! ;)

 

 

Към 3: Зависи, има китари по-скъпи от клавира, а за барабаните да не говорим.

 

Говорим за българския джоб и че един клавир като компромисен вариант е мн по скъп от примерно барабанки за 300 кинта или китарка за 50-60 лева. Има вече велики клавирни сет-ове дето вече не им знам цената, има си мамата си трака китари, за сет-ове барабани да не говорим. Моля моля, някои живеем в България ;)

Към 4: На такива тъпаци не съм попадала о.О

 

Казах го малко пресилено. Става въпрос че дори да не ти го позволява инструмента понякога си ти виновен(малко или много защо си си избрал/а този инструмент, а не друг.)

Към 5: Е затова е хубаво клавиристите да учат и китара ей тъй за обща култура ;)

 

Ако си нямат друга работа...

Към 6: Това въобще не е вярно! Можеш да мърдаш, и трикове си има! Защо ли се сетих за клавириста на P.I.F. ;)

 

Границата между оригинален и смешен е мн тънка. В случая ПИФ-овеца леееко я минава ;) Тя стойката с клавирите си седи на едно място. Аз примерно мога да пия и драйфам на сцена, но а после познай че съм клавирист ;)

Към 7: Винаги можеш да хвърляш листове с ноти или каквото ти падне, само не хвърляй клавира!!!;)

 

Хората тоалетна хартия си имат. Разпечатвал съм ноти от приятели и знам как ги гледат :o . Клавишите не си ги давам. Ако свиря в някоя по тежка група, бих си държал рак с бутилки с алкохол до мене. Така ше пия малко по време и ше имам какво да хвърлям след, че и ше ми се радват май най много на мене ;)

Към 8: За всеки влак си има пътници, и както китаристите от публиката гледат солокитарата в ръцете, така и тези които се интересуват от keyboard-a те наблюдават :o

 

Никой не те вижда какво правиш, за разлика от китарите. Ти просто седиш и си чоплиш нещо там ;) . Ако има фенки/фенове(противоположен пол надявам се), то те не са такива заради клавир-а ;)

Към 9: Понякога...

 

Винаги!!!

Към 10: А групата ако иска да свири нещо значително, без клавири звучи смешно . пример: Crossfire - Cover: Conception - Roll The Fire...

 

Има музика която без клавири не може. Само че примерно барабаните и бас китарата определено ги има във всяка група, докато при клавир-а не е така.

Други:

- Все пак клавиристи знайте че, басистите са най-прецакани от всички - купуват струни за по 20 кинта всеки път(най-малко),на тях не им обръщат особено внимание, просто защото са поредната китара, само че с 4 струни(освен ако басиста няма открояващо се сценично поведение).

 

Поправка на повреден клавир е по скъпа ;) А иначе по добре наведен и седнал точно пред публиката, отколкото зад разни стойки до барабаниста.

- Клавиристите не сменят струни и не се тормозят със настройки на инструмента.

 

Електроника е. Разваля се. Тежки са и мн по лесно се чупят.

- Клавириста важен, когато китаристите не могат да се настроят по слух.

 

Ако няма ухо, има си присподобление(не му знам името). Може да се настрои и без клавир ;)

- Заклети антиклавир-групи записват песни с клавирени оTcвири (Metallica, Iron Maiden..)

 

И аз пия мляко от магазина, без да се грижа и мириша дърта крава.

- Дори и в дадена песен да няма клавир винаги може да се добави, стига да не ви мрънкат че разваляте парчето ;)

 

Това с добавянето на клавири към някои парчета в повечето случаи е тъпо. Просто винаги седи като чуждо. За Металика и Мейдън да не говорим(въпреки че на Металика No Leaf Clover е чудесно за един кадърен клавирист)

- Клавирът е по-труден instrument от китарата(според китаристи), по-разнообразен (според барабаниcTи), пълни дупки в песните(според басисти).

 

Кое му е хубавото? Че трябва да ти е по трудно, че трябва да заучаваш повече и да пълниш дупките?

Така че...гордейте се че сте Клавиристи...защото в една група всеки дава нещо от себе си и не е от значение кой е по-важен - всички са еднакво важни!

 

Че няма важни и маловажни да. Тва е като да си българин - гордея се, ама ако ме питат защо ше ме затапят ;)

 

:blink: In the end we always drink the beer together, no matter what...

:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eееее, ма така ме нареди, начи... PEACE!!!PEAAAACE!!!

защо нападаш така? ^-^v

Не биите клавириста - той толкова си може :blink:

Мога да поспоря относно отговорите на моите отговори, но ^все пак всеки си има мнение и има право да си го изказва...живеем в свободна страна :blink:

Give mе 5 и да ходим за некви бири!:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия работи може би наистина важат за метълските групи, но за някои други видове музика (да не влизаме в заяждания сега) - няма нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ако кажа,че е лъжа,ще се самозатапя,че във всяка лъжа има капка истина...:)ползвайте биралгин и всичко ше ви мине...

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да комуникираш с останалите от групата тряа да си музикален "поуйгуот", да знайш на сички строевете и на кое прагче коя нота отговаря, да разчиташ кодировки от рода на "тук брейк и после рънцаш три такта"...

И си единствения, който излиза на концерт с партитури :green: (които и най-малкото течение разпилява по сцената :) )

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф/ За тва има едни дето се наричат "пианисти" на площад Македония(София). Те са едни четвъртити етнически българи с големи дебели въжета и мн тъпи физиономии. Те носят пиана :D .

 

А иначе ся като се сещам кво рева за недостатъците, има си и предимства. Ай помагайте вие. Ай аз почвам:

 

1. Можеш да излезеш както със смокинг, така и по мокасинки - се в гъз. Ти си клавирист - за всички си като излязал от олимпийските за ограничени. Имаш пълна свобода на сценично поведение.

2. Ако сте гола вода забождаш глава в клавишите и с барабаниста се хиите грубо докато хората със струните се спичат на сцена :P

 

Ай довечера като съм на работа и няям кво да правя ше драсна още :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.