Jump to content
Българският форум за музиканти

Една песен за феновете на симфоничната музика


Recommended Posts

По-скоро за феновете на филмовата музика :) Доста прилично се е получило, продължавай да циклиш! И трябва да поработиш над саунда още, какъв софт ползваш? Моето предложение е EastWest/Quantum Leap Platinum + Giga, само че трябва да качиш Windows 7 на 64bit.

Парчето кефи, даже следващия път можеш да се пробваш да synch-неш композицията към видео (сцена от някой филм, примерно), това винаги е добра тренировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, има няколко неща по саунда на тази песен, които ще оправя, когато не ме мързи, щото сега яко ме домързя :) и да, това с филма е добра идея, може да го направя следващия път

за тази песничка, инструментите са на Miroslav, а ефектите на Hypersonic. East/westa ми праи проблеми в момента. Май ще дърпам някой east/west дето е 50гб...

Редактирано от paranoize
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звуците ,които си ползвал, не струват. Ориентирай се към Symphobia, EastWest, Vienna. Иначе- добра идея.

@trendkiller, таз` Гига така и не успях да я подкарам, дай нелп на ПМ плс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори Едирол Оркестрал звучи по-добре от Мирослав, пък не е толкова голям.

 

Като композиция е ок. Оркестрацията може и по-добре да се направи. Перкусията - страшно е еднообразна и не звучи много реално. Всички гласове звучат като че ли прекалено равно - малко повече разнообразие по отношение на динамиката би донесло малко повече рализъм.

 

 

Между другото думата "песен" предполага пеене, с текст и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, ама тва верно дълбоко в себе си е метълски форум!

Интрото ми напомни припева на The Crown&The Ring на Manowar...

High and mighty alone we are kings

Whilwinds of fire we raaaaaaaaaaid icon_pidu.gif

Mерси, че ме подсети да си попея малко от оня албум.

Иначе както се спомена, тази композиция определено не е песен.

А мен като фенка и на симфонична, и на филмова музика не ме впечатлява нито като музикални идеи, нито като оркестрация, нито като изпълнение.

Мелодията на 1:04 до 1:14 ми е абсолютно непонятно откъде дойде и защо е там...

Успех.

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....''.Една песен за феновете на симфоничната музика''....  

 

Парчето е интересно.има развитите и идея,Как ли ще го наречеш?Например на български.,Да добре е да го реализираш с по-добри семпли.

 

В музикалната идея/композиция са вплетени /къде умишлено или неволно,все пак човешкото ухо се влияе/ доста етно елементи

 

от северно европейския фолк,И накрая използването на инструменти от симфоничия оркестър не го прави симфонично парче.

 

Имаш усет към този вид музика.Успех!

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Поклон вам :greenball:

 

Чудно, защо ли съществуват софтуерни семплери от по 50 и повече ГБ, след като и по света има хора, които могат да смесват, вероятно в пъти по-добре от някои чевръсти госпожи..:)

Само са си губили времето да семплират и да правят големи библиотеки наивни саунд инженери и прочее любителска сган :greenangel:

 

...абе ,прост народ...

-----

ПС- Уважаема, поограмотете се малко, покажете умения по книжовен български език, че иначе няма как да убедите наивното общество във форума, че може да смесвате нещо друго, освен боб, кисело зеле и пържени яйца в една тенджера. :rolleyes:

Редактирано от bmmusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса! Продължавай да твориш така както ти усещаш нещата. Без да се влияеш от други мнения. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.