Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет относно микрофон за пеене


geri2004

Recommended Posts

Здравейте от Хасково, искам да попитам за съвет относно микрофон за пеене. Дали можете да ми препоръчате вокален микрофон или USB микрофон (незнам, което е по-добро) за запис на лаптоп в домашна обстановка. Трябва ли задължително да има USB аудио интерфейс с микрофонен предусилвател?

 

Благодаря Ви предварително! Хубав и успешен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си хаби парите ако искаш да постигнеш нещо като средно ниво.

 

Човек трябва винаги да се стреми към нещо по-добро, да се развива и да върви напред! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има usb микрофони, но според мен те не са вариант - аналого-цифровия преобразовател е вграден в миррофона и някак ама хич не ми буди доверие - а и незнам как стои въпроса с азиото и латенцията.

 

Средствата ти са малко но мижеш да измислиш някакъв компромисен вариант. Най-евтините юсб карти които ще ти свършат работа са тези:

 

ALESIS IO2 EXPRESS

 

или

 

YAMAHA AUDIOGRAM 3

 

има и по-евтин вариант, но с тази марка не съм наясно MIDITECH AUDIOLINK II

 

Тези интерфейси имат фантомно захранване 48в. за да можеш да ползваш и кондензаторен микрофон (който е препоръчителен при записи на вокал - ако ще пееш някаква бруталия и се дереш може и динамичен микрофон :D )

 

Само, че няма да останат много кинти за микрофон. Евтините варианти са:

 

THE T.BONE SC400

 

AKG PERCEPTION 120

 

STUDIO PROJECTS B1

 

но първо време докато влезеш в час може и някой динамичен по-евтин да си вземеш.

инъче после ако имаш кинти rode NT-1A - един от най-добрите евтини микрофони според мене.

 

Не забравяй, че за добри резултати трябват също опит и знания.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоят случай има едно изключително атрактивно all-in-one решение:

 

Zoom H1

Цена в Динакорд

 

Качеството на запис е супер като за тази цена и е абсолютно портативно, можеш да се записваш където и когато ти е кеф. Не ти трябва нищо друго.

 

Няколко човека във форума ползват и редовно се записват със Zoom H2 и са супер доволни, доколкото знам.

 

Go for it! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@patzo, Много ти благодаря за отговора. Много си прав, че за добри резултати трябват също и опит, и знания.

 

А искам да те питам, тъй като моят лаптоп е с Windows 7 64 bit, дали тези usb карти ще са съвместими и ще работят? И защо при нас, поне от това, което видях в Интернет, гаранцията е само 1 година, а примерно в thomann.de е 3 години? Много странно ми се струва. А ти закупувал ли си нещо от thomann? Просто се чудя и откъде да си закупя микрофона.

 

Благодаря ти!

 

Хубав уикенд и всичко добро от мен!

 

 

@bulby, Много ти благодаря за това предложение!

 

 

 

Всичко добро,

Гери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички usb микрофони съм останал с впечатление, че най-много позитивни мнения има за Samson C01U

 

Всички съвременни USB интерфейси поддържат Win 7 (без Apogee естесвено).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ ALESIS - са със сигурност работи със 7-цата. Зя Ямахата незнам. От thomann можеш за пазаруваш чрез Динакорд без да плащаш за доставка от немската версия на сайта - има подробна тема в раздел "говорилня".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Още веднъж искам да кажа благодаря на всички, които ми отговориха и специално на Patzo! И да използвам случая да честитя първи март на всички и да пожелая много здраве и много късмет в начинанията! Всичко добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.