Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол - Nikifena


Recommended Posts

Не ми е била целта това :) Иначе, Ники, би ли споделил какво басове си имал до момента ?

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@blr, В главата ми се въртят много неща за бас. Не знам с какво да се захвана. Честно казано от сумати време се каня да си спретна DI с лампБи за бас, че с тия апаратури е мъка в други градове си е направо непосилно.

Кутийката за Влад е ЕКУ за бас с балсниран галванично разделен изход посредством траф. Добро решение за Ди бокс + еку. Направих го с висок входен импеданс заради пиезото, но не пречи там да се включва и нормален бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора Ники! Като казваш лампов DI, предполагам имаш предвид лампов преамп с вграден DI, или? Ако приемаш мнение от потребители, според мен има нужда от нещо от рода на SansAmp BDDI или Hartke Bass Attack. И давата ефекта не се намират лесно у нас, а вършат много добра работа както на концерт, така и за запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа га ни поканиш на бойчиновска ракия, Фифчо. Оно я обичам да пия со вазе. Он Роско не го знам дали ше доаде, ма има и други пустиняци на тоа свет :)

 

На яденйе и пиенйе се не кани. Звънкаш ми и ми казваш идеме, и това е. Рикия има да ви удавим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит имен ден адаш !

 

Взе ли вече детски поялник и бас на Ева ?

 

Кога ще дочакаме да почнеш да правиш аналогови педал-борди сеийно :D

 

 

хай со здраве,

 

дедо ти Хараламби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Eвстати стига с тези псевдоними де - ай Хараламби пък сега?

 

А аз защо не си получих отговор на 2 от въпросите не знам? :)

 

Адаш - а вървят ли нещата със студийните устройства или преди всичко по китарни и бас джаджи работиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С теб се знаем от една камара години вече и си ми близък приятел, което автоматично значи, че каквото съм имал съм те питал, но все пак имам един въпрос.

 

Активен или пасивен... бас? :greenangel: И що аджеба така, бре джанам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе за двамата адаши: Айде стига с тия простотоии бе, момчета ;) Излагаме се пред чужденците

Не съм намерил детски поялник. В нас се подвизава само детско пиано, подарък от един сливенски пустиняк и барабанче. Има и 2 баса, ама не са детски ;)

 

Към другия адаш. Правя една къстъм хава, ама и трябва още време.

 

 

Вики, мисля, че активен е по-добре. И то не от гледна точка на звук, а от удобство. Дава голяма гъвкавост на сцената. Бързо контролираш звука и съответно си в тон със стила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос: Какво стана с проекта за бас глава с клас D стъпало? Темата вървеше добре, но в един момент, като че ли се отказа. Аз бих се радвал и на конвенционално изпълнен, интегриран усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

как си правиш платките? какво е синьото покритие?

малко тъпо, но колко време горе-долу ти отнема изработката на средно сложен ефект?

и как съвместяваш занаята със семейството?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-или в платкаджийница, или в домашни условия- когато става дума за една бройка. Синьото е син спрей. Прави платката красива.

 

-Зависи от това колко време имам на разположение, как трябва да се направи и колко време ще ме мотат фирмите с които работя. Средно 2 седмици за 1 ефект.

 

-Не мога да разбера какво имаш предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники какво мислиш по въпроса- дали скоро аналоговите ефекти няма да бъдат изместени от новите мулти- функционални процесори чиито цени постоянно падат, а съответно възможностите им се разширяват? Подготвяш ли "отговор" на евентуалното търсене? Въобще какво ти е мнението за тези ефекти като качество на звука, ремонтопригодност и т.н. (преполагам че са ти минали доста през ръцете и имаш впечатления)! На една част от китарното човечество им реши проблемите като направи Firesound-а! За турбо- железарите ще има ли нещо подобаващо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.