Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp или Ibanez


Dilian Nedev

Коя е по-добра  

84 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Знам , че принципно флойда не е хубаво нещо , ама аз точно заради него ще си вземам друга китара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че Бай Фог имаше предвид че за тия пари с флойд ...иде реч за мнооого евтини други части. Виж ако беше с fixed bridge за около 600 лв. може да има я махагоново тяло, я някой по-сестен адаптер... :)

Но ти си решавай де,аз лично от двете бих взеееееел :think: ...

Ibanez RGT 42 DXFM :)

 

rgt42dxfmtlf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре вицове сега... Евтините "Ibanez" да не би да са по-лоши от другите евтини серии на други марки? Личния ми съвет е - виж в "Купувам-Предлагам" имаше оферта за един "Samick" за 450 лв - ако се продава още,налазвай веднага,удря ги и двете предложени алтернативи в земята... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esp -то брато тоа ibanez е кекав ефтините ibanez са пълна боза много сам ги патил.

Пипал съм и двете китари,абсолютно същите модели.

Няма никаква разлика от към хардуер и изработка( сглбяване :)powered by Synchu). Абсолятно идентични китари от към ценови клас и качество. Според мен въпроса опира до личен вкус и визия най-вече...и не на последно място късмет с избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и аз съм ги пробвал и двете , наистина , клонях повече към ESP-то , обаче исках да чуя някакви забележки ако има към някой от моделите . Щом няма нищо казано (смислено) досега , май наистина ще си взема ESP-то и ще ми е мирна главата .

 

А за SAMICK-а - ми ... не ме кефи пък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам темата за да не пускам нова - това тук струва ли си 1200та лева с доставката? :cheers:

 

P.S. Под Vibrato хората от въпросния сайт разбират Флойд :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и аз съм ги пробвал и двете , наистина , клонях повече към ESP-то , обаче исках да чуя някакви забележки ако има към някой от моделите . Щом няма нищо казано (смислено) досега , май наистина ще си взема ESP-то и ще ми е мирна главата .

 

А за SAMICK-а - ми ... не ме кефи пък

Ти си знаеш - аз съм далеч от мисълта да ти давам упорито акъл.Само искам да уточня - нямам никаква връзка с човека,продаващ "Samick"-a,просто е много яка китара и ако имах парите налични (което е сложно,че след като взех "Yamaha"-та и "Trace Elliot"-a съм затънал до ушите)веднага я отнасях като ИФА син домат на магистрала.Сам каза,че искаш да свириш тежка музика - китарата е neck-through, т.е. ще разцепиш от състейн,с адаптери "Infinity" е,които се слагат на по-високите серии "Ibanez"(don_pepinio си взе скоро RG350 с такива адаптери и китарата маже)- превъзхожда и двата ти варианта като звук,освен това е от махагон - и "ESP"-то,и "Ibanez" са едва ли не най-ниските възможни серии - адаптери се сменят,ама дървото?

 

Хайде стига съм философствал - взимай тази,която те кефи повече и да си я ползваш със здраве! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРИ КОНКРЕТНИЯ СЛУЧАЙ - ВЗЕМИ ESP

аз лично бих се спрял на RG370DXBK E-

за какъвто пита SomeoneElseдали си струва -

645 франка= 774 лв

доставка 50 евро.100 лв

дотук 874 - за да изпратиш парите от банката ще ти вземат такса50-60 минимум

ДДС на 774 - 193 лв

някъде 1130

значи поискай отбивка 70 лв - и си ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бре тоя Ибанец съвсем не е толкоз лош колкото говорите ... имам го вече 4 месеца и мн си ме кефи ... а иначе RockMan земи Jackson-a на Роската (DeathZone) мисля че е по-добре и от двете китари :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP са много яка марка, но като става въпрос за по-скъпи модели. Аз съм свирил на такова (тва им е най-евтиния модел) и според мен е страшна пръчка- не е удобен, въпреки че това е доста субективно, а и няма тон- звучи доста плоско. Иначе точно тоя ибанез не съм го тествал. Но верно ония Самик, дето се продаваше е най-добрият вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.