Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет?


samohvalko

Recommended Posts

Здравейте!!!!

Минавам направо към темата. Имам от отоло 10 години синтезатор модел CASIO WK-1200 с 6 октави и до ден днешен е в перфектно състояние. Работата е там,че преди го използвах предимно като пиано, но от известно време композирам песни а паметта му е силно ограничена както и форматите които поддържа. тоест само миди. Та въпроса ми е-какво да правя? Да се опитам даго продам и да си взема нов ( препоръчайте по-добър оттози но не с по-малко от 6 октави) или да намеря начин да го свържа с компа и всяка мелодия да я изпращям за да мми се освобождава памет. Синтезаторът навремето беше наи-добрият на пазара, струваше 1200 лева и го взехме от професионален музикален магазин. Тогава той беше върха на синтезаторите. Оглеждам по разни сайтове новите, ама въпреки, че са нови ми се струват много по-слаби от него въпреки, че е толкова стар. Та, помагайте ( ако някой може да ми препоръча магазин или сайт където има висок клас синтезатори нека сподели) . Благодаря ви предварително . :)))) Между другото видях че има нов звяр- CASIO WK-8000 иматели идея дали се продава у нас и къде ? Но това е страничен въпрос де.

Редактирано от samohvalko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за какви зверове говориш но както и да е

аранжори с шест октави и "други формати" струват...

четири пъти колкото чисто новото ти касио че и повече

ето пример: http://www.korgpa.com/pa_root/en/products/pa2x.html?en

и пак секуенсера му е само MIDI

а ако можеш да си го позволиш тогава не е проблем просто

да изхвърлиш върха на синтезаторите и да си вземеш горепосоченото

примерно

Редактирано от nb2002
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Casio никога не са били върха на синтезаторите.Най често правят синтезаторчета за деца.Аз поне не съм видял един професионалист да работи с Casio.

A относно секвенсера...то и на най скъпия синт секвенсера му работи с миди файлове.Няма друг формат.

Ако нямаш парички за ново включвай го в компа и да ти работи само като клавиатура.Има много софтуери за целите,за които го ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за съветите, но съм решил, че ще го продавам този моя, и ще си взема CASIO WK-7500, който намерих само за 1000 лева, има мемори памет до 32гб както и миксер и възможност за записване на глас върху инструментал.Освен това е с 76 клавиша. В линията на сегашния ми синтезатор е, само, че много по-висок клас защото е по-нов просто и има осъвременен софт и usb входове и изходи. Между другото ако някой е заинтересован от сегашното ми касио нека пише тук, ще кача и снимки, да се види състоянието му, а цената още я обмислям.

Редактирано от samohvalko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.